دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر نامزدها برای اثبات خود به نفی دیگران متوسل نشوند

حضرت آيت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، امروز در اجتماع عظيم و پرشكوه قشرهای گوناگون ملت در مراسم بيستمين سالگرد رحلت امام خمينی(رض)، برافراشتن دو پرچم «احيای اسلام» و «عزت و سربلندی ايران و ايرانی» را دو بعد حركت تاريخی امام راحل خواندند و با اشاره به تلاش‌های دشمنان برای جلوگيری از ادامه پيشرفت و اعتلای ملت ايران تأكيد كردند: همه مردم و همه علاقه‌مندان به «استحكام نظام و اسلام و ملت ايران»، با همه توان و نشاط در انتخابات 22 خرداد به پای صندوق‌های رأی بيايند.
به گزارش «»، در اين مراسم كه در صحن مرحوم سيدمصطفی خمينی در حرم مطهر امام برگزار شد، حضرت آيت‌الله خامنه‌ای با تسليت سالروز مصيبت فقدان پدر عظيم الشأن ملت ايران، احساس هويت و اصالت مسلمانان در دنيا را يكی از نتايج ارزشمند برافراشته شدن پرچم احيای اسلام از جانب امام خمينی (ره) دانستند و افزودند: در نتيجه نهضت بزرگ اسلامی امام راحل، ملت فلسطين بعد از ده‌ها سال ناكامی جان گرفت، كشورهای عربی پس از شكست‌های متوالی احساس اميد كردند، و رژيم صهيونيستی به عنوان يك غده سرطانی كه چهره شكست ناپذيری از خود نيز ترسيم كرده بود، از دست جوانان مسلمان سيلی خورد.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به انتفاضه‌های پی در پی مردم فلسطين و ضربات پياپی آنها به رژيم صهيونيستی، عقب‌نشينی رژيم اشغالگر از لبنان و شكست اين رژيم در دو جنگ 33 روزه لبنان و 22 روزه غزه خاطرنشان كردند: همه اينها به بركت احيای پرچم اسلام به دست امام خمينی (ره) بوده به گونه‌ای كه رژيم صهيونيستی مجبور شده است موقتاً شعار از نيل تا فرات را كنار بگذارد.
حضرت آيت‌الله خامنه‌ای در ادامه تبيين آثار و نتايج برافراشته شدن پرچم احيای اسلام افزودند: تلاش ملت‌های مسلمان برای ايجاد حكومت و نظام اسلامی، ايجاد روحيه اميد در ميان روشنفكران دنيای اسلام، و نرمتر شدن لحن دنيای غرب در برابر مسلمانان، همه از بركات و نتايج بيداری عمومی و ايستادگی در دنيای اسلام است.
ايشان تأكيد كردند: مسلمانان در سراسر دنيای اسلام بايد اين تجربه موفق و مغتنم را قدر بدانند و راه خود را بر پایه آن تنظيم كنند، زيرا تنها راه عزت و سربلندی ملت‌های مسلمان، ايستادگی آنان است.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به نرم شدن لحن دنيای غرب در قبال مسلمانان و تلاش دولت جديد آمريكا برای ارایه چهره ای جديد از خود افزودند: به طور قاطع می‌گويم، ايجاد تغيير و چهره جديد، با نطق و حرف و شعار به دست نمی‌آيد بلكه نيازمند عمل و جبران حق كشی‌های فراوان آمريكا در حق ملت ايران و ملت‌های منطقه است.
حضرت آيت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان كردند: دولت قبلی آمريكا با اقدامات خشونت آميز، مداخله‌های نظامی، تبعيض‌ها و مداخله‌های زورمدارانه خود چهره ای زشت، منفور و خشن از دولت آمريكا ترسيم كرده و ملت‌های مسلمان از ته دل از آمريكا متنفرند.
ايشان در بيان نمونه‌هايی از حق كشی‌های آمريكا، افزودند: آمريكا از دمكراسی و اعتبار رأی ملت‌ها حرف زد اما آراء مردم فلسطين را در انتخاب دولت مورد نظرشان ناديده گرفت و با حمايت كامل از رژيم صهيونيستی مردم مظلوم فلسطين را اخلال گر و شرير خواند.
رهبر انقلاب اسلامی، عملكرد آمريكا را در قبال موضوع هسته‌ای كشورمان يادآور شدند و افزودند: آمريكايی‌ها در مقابل حق طبيعی و مشروع مردم ايران كه خواستار دستيابی به صنعت هسته‌ای و استفاده از انرژی هسته‌ای در مسائل گوناگون صلح آميز هستند، با دروغگويی و كتمان حقيقت، ملت ايران را به تلاش برای ساخت بمب هسته‌ای متهم كردند.
حضرت آيت‌الله خامنه‌ای افزودند: ملت ايران و مسئولان كشور بارها اعلام كرده اند كه سلاح هسته‌ای در نظام تسليحاتی ما وجود ندارد و حتی اعلام شد كه از نظر اسلام استفاده از سلاح هسته‌ای حرام است اما غربی‌ها و به ويژه آمريكا در تبليغات دروغين خود می‌گويند ايران به دنبال بمب هسته‌ای است كه اين برخورد، حق كشی آشكار است.
ايشان با اشاره به اقدام رئيس جمهور نابخرد قبلی آمريكا در اشغال افغانستان و عراق به بهانه مبارزه با تروريسم تأكيد كردند: صداقت دولتمردان آمريكا هنگامی آشكار می‌شود كه در عمل دست به تغيير بزنند وگرنه با صدها نطق و سخنرانی و تحويل حرفهای شيرين به ملت‌های اسلامی، تغييری به وجود نخواهد آمد.
ايشان «احيای روح عزت و سربلندی ايران و ايرانی» را بعد ديگری از حركت عظيم امام خمينی دانستندو خاطرنشان كردند: امام احساس حقارتی را كه حكومت‌های وابسته و ديكتاتور و روشنفكران غرب زده در كشور القا كرده بودند، از روح ملت زدود و با دميدن مستمر روح خودباوری و اعتماد به نفس، به ملت ايران ثابت كرد كه «ما می‌توانيم و ما قدرتمنديم».
حضرت آيت‌الله خامنه‌ای امكانات مادی را برای پيشرفت هر كشور ضروری برشمردند اما افزودند: ركن اصلی پيشرفت و اقتدار، مؤلفه‌های معنوی و بويژه احساس اعتماد به نفس و عزت ملی است كه می‌تواند، نظامهای منتخب مردم را، در مقابل زورگويان استحكام و پايداری بخشد و هر ملتی را از تأثيرگذاری در معادلات و سياستهای بين المللی برخوردار سازد.
رهبر انقلاب اسلامی، عزت ملی را، ضرورتی بسيار اساسی دانستند و در تبيين ابعاد گوناگون و عملی آن افزودند: اتكای به مردم در بعد مديريت كشور، خودكفايی و قدرت مبادله در عرصه اقتصادی، توليد علم و داشتن سهم عمده در بنای علمی جهان، و افتخار به فرهنگ و سنتهای ملی از جمله مسائلی است كه عزت ملی را معنا و مفهوم می‌بخشد.
ايشان احترام به فرد فرد انسانها را معنای عملی عزت ملی در عرصه اداره جامعه دانستند و افزودند: عزت ملی در سياست خارجی يعنی برخورداری از استقلال رأی به گونه ای كه هيچ قدرتی نتواند هيچ مسئله ای را بر كشور و ملت تحميل كند.
حضرت آيت‌الله خامنه‌ای با اشاره به پايبندی ملت و نظام به «اعتماد به نفس ملی» و عزت ملی به عنوان رهنمود گرانقدر امام افزودند: حركت سی ساله كشور در اين زمينه، با فراز و نشيب همراه بوده اما هيچگاه متوقف نشده است و ملت فهيم ايران، با حفظ عزت ملی در همه عرصه‌ها، راه رسيدن به اوج اعتلا و پيشرفت را ادامه می‌دهد و با اقتدار كامل به نقطه ای می‌رسد كه دشمنان حتی جرأت تهديد او را نداشته باشند.
رهبر انقلاب اسلامی با انتقاد از كسانيكه می‌گويند ملت ايران خوار شده است تأكيد كردند: آثار عزت اين ملت بزرگ در مسائل گوناگون جهانی نمايان است و حرف كسانيكه می‌گويند ملت ايران به علت پايبندی به اصول خود، از چشم دنيا افتاده است ابداً قابل قبول نيست.
ايشان در همين زمينه افزودند: دشمنان مداخله گر و زورگوی جمهوری اسلامی كه جبهه متحدی در مقابل ملت تشكيل داده اند با تبليغات وسيع سعی می‌كنند حقارت ملت ايران را القا كنند اما واقعيت اين است كه احترام به ملت بزرگ ايران و امام راحل عظيم الشأن در اعماق دل دشمنان نظام نيز رسوخ كرده است.
حضرت آيت‌الله خامنه‌ای جدا شدن از مردم، دوری از ارزشهای اسلامی و فراموشی خط مبارك امام را خطری بزرگ برای كشور دانستند و افزودند: بايد با حفظ استخوان بندی مستحكم نظام كه يادگار امام عزيزمان است و با تكيه بر همت مردم به ويژه جوانان، راه خود را تا پيروزی نهايی ادامه دهيم.
ايشان در بخش پايانی سخنانشان به بيان 4 نكته مهم درباره انتخابات حساس و سرنوشت ساز رياست جمهوری 22 خرداد پرداختند.
رهبر انقلاب اسلامی در اولين نكته، با اشاره به تلاش چند ماهه رسانه‌های بيگانه برای مخدوش جلوه دادن انتخابات رياست جمهوری افزودند: دشمنان ملت، گاه انتخابات ايران را انتصابات می‌خوانند و گاه می‌گويند رقابت نامزدها بازی كنترل شده درون حكومت است و انتخابات حتماً با تقلب همراه خواهد بود كه البته هدف همه اين تلاشها، ضربه زدن به مردم سالاری دينی و جلوگيری از مشاركت قوی مردم در انتخابات است.
حضرت آيت‌الله خامنه‌ای ملت ايران را ملتی عزيز، باهوش، بيدار و آزموده شده خواندند و افزودند: دشمن درصدد است با القای نااميدی در مردم، نظام را از پشتوانه مستحكم خود يعنی آرای مردمی محروم كند و با كمال تأسف در داخل نيز افرادی از روی غفلت همان حرفهای دشمن را تكرار و عملاً به تحقق اهداف دشمن كمك می‌كنند كه بايد به حال آنها حقيقتاً تأسف خورد.
ايشان تعيين مسئولان گوناگون نظام را از افتخارات ملت ايران دانستند و تأكيد كردند: بيگانگان درصددند اين افتخار و سرافرازی را از ملت بگيرند اما هركس به استحكام نظام و به اسلام و ملت ايران علاقمند است عقلاً و شرعاً بر او واجب است كه در انتخابات شركت كند.
حضرت آيت‌الله خامنه‌ای در دومين نكته مهم سخنان خود در بحث انتخابات، حضور نامزدهای گوناگون با سلايق و شيوه‌های گوناگون كاری و نيز طرفداری گروههای گوناگون مردم از اين نامزدها را جزو افتخارات نظام خواندند اما هشدار دادند همه، از جمله طرفدار سرسخت و متعصب نامزدها، مراقب باشند كه اين علاقمندی، به اصطكاك و اغتشاش منجر نشود و دشمن از ايمان و آرمان آنها سوء استفاده نكند.
حضرت آيت‌الله خامنه‌ای در همين زمينه به حضور برخی جوانان علاقمند به نامزدها در خيابانها اشاره كردند و افزودند: در اين مورد حرفی نمی‌زنم اما مبادا اين مسئله به مجادله و درگيری و اغتشاش بينجامد كه اگر كسی اصرار به اين مسئله داشته باشد حتماً يا خائن است يا بسيار غافل.
سومين نكته انتخاباتی سخنان رهبر انقلاب اسلامی در اجتماع عظيم مردم، متوجه نامزدهای محترم انتخاباتی بود.ايشان چهار نامزد انتخاباتی رياست جمهوری را به مراقبت كامل برای جلوگيری از بروز دشمنی و كينه توصيه مؤكد كردند و افزودند: صحيح و مورد پسند نيست كه يك نامزد در سخنرانی در جمع مردم و يا نطق‌های تلويزيونی، برای اثبات خود، به نفی نامزد ديگر متوسل شود.
حضرت آيت‌الله خامنه‌ای افزودند: بنده با مناظره و گفت‌وگو و انتقاد مخالفتی ندارم ولی همه تلاش كنند كه در چهارچوب‌های درست شرعی و دينی انجام شود، مردم بيدارند، می‌فهمند و می‌دانند.
رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان كردند: اختلاف نظر در مسائل گوناگون طبيعی است، اما نامزدها و هوادارانشان در سخنرانی‌ها و اجتماعات به گونه‌ای رفتار كنند كه كارها با برادری و مهربانی و بدون اشكال پيش برود.
حضرت آيت‌الله خامنه‌ای در آخرين نكته بخش انتخاباتی سخنانشان بار ديگر خاطرنشان كردند: بنده يك رأی بيشتر ندارم كه كسی آن را نمی‌داند، ضمن اينكه به هيچ كس نمی‌گويم كه به چه نامزدی رأی بدهد يا ندهد، چرا كه اين مسأله به خود مردم مربوط و متعلق به ملت است.
رهبر انقلاب اسلامی در جمع‌بندی سخنانشان تأكيد كردند: آنچه من از مردم می‌خواهم اين است كه همه با «تمام قوا، توان و نشاط» در 22 خرداد پای صندوق‌های رأی بروند.
منبع: khamenei.ir