دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر نکاتی جالب از حاشیه و متن یک مناظره داغ

یکی از کاربران “” نکات جالبی را از مناظره میرحسین و احمدی نژاد ارسال کرده است:داغ ترين مناظره نامزدهاي انتخابات رياست جمهوري، امشب سيزدهم خرداد 1388 بين محمود احمدي نژاد و ميرحسين موسوي انجام شد.

گفتگوي صريح ميرحسين و احمدي نژاد را مي توان يكي از بي سابقه ترين چالش هاي درون نظام جمهوري اسلامي توصيف كرد، چالشي كه نه در پشت پرده قدرت و سياست، بلكه مقابل چشم ميليونها ايراني در تلويزيون انجام شد، احمدي نژاد صريحا از “اكبر هاشمي رفسنجاني” و خانواده رئيس مجلس خبرگان رهبري و رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام را به عنوان “عامل براندازي دولت نهم ” و “صحنه گردان تخريب ها عليه خوييش، ياد كرد.

در خصوص مناظره امشب نكات زير را مي توان مطرح كرد:

1- در اولين لحظات آغاز مناظره، موسوي ساعت مچي خود را از دست بيرون آورد و روي ميز گذاشت تا وقت سخنانش را تنظيم كند،احمدي نژاد نيز با مقداري پرونده، كاغذ و يك موبايل به ميدان مناظره آمده بود.

2- احمدي نژاد شروعي عصبي داشت و در ابتدا، كلمه به كلمه سخنانش را از روي كاغذ مي خواند، اما به مرور به خود مسلط شد و به مرور حالت “عصبي اش” به عصبانيت و حمله به موسوي تبديل كرد و كمتر از روي كاغذ، نوشته هايش را مي خواند،صداي لرزان ميرحسين در آغاز مناظره نيز قابل توجه بود.

3- احمدي نژاد علنا “ميرحسين” را رقيب اصلي خود معرفي كرد اما در عين حال ادعا كرد ، موسوي با محوريت ” هاشمي – خاتمي” به ميدان رقابت با او وارد شده است، احمدي نژاد گفت: موسوي در برابر من نيست، بلكه سه دولت (موسوي، هاشمي، خاتمي)در برابر من قرار گرفته است!

4- موسوي ترجيح داد هيچ موضعي در برابر اصلي ترين برگ برنده احمدي نژاد در مناظره كه او را تلويحا عامل يا متحد هاشمي رفسنجاني خوانده بود، اتخاذ نكند و به گفتن اين جمله بسنده كند كه خود هاشمي و خاتمي حرفهايشان را در مناظره با احمدي نژاد بگويند.

5- احمدي نژاد رسما سه نامزد ديگر انتخابات رياست جمهوري را متحداني عليه خود دانست.

6- اكثر قريب به اتفاق سخنان و انتقادات ميرحسين، قبلا در سخنراني هاي عمومي و تريبون هاي جمعي مطرح شده بود، اما اين محمود احمدي نژاد بود كه همانطور كه قبلا وعده كرده بود براي مناظره، حرفهايي داغ و ادعاهاي بزرگ داشت.

7- يكي از ترجيع بندهاي سخنان احمدي نژاد كه احتمالا به قصد عصبانی كردن ميرحسين به كار مي رفت اين بود كه پنج بار گفت: به شما علاقه مندم و دلم براي شما مي سوزد!

8- احمدي نژاد موقع سخن گفتن به دوربين تلويزيون نگاه مي كرد و مرتبا “موسوي” را خطاب مي كرد، در حالي كه موسوي در هنگام سخن گفتن، كمتر احمدي نژاد را خطاب مي كرد و بدون آنكه به دوربين نگاه شود، فقط به مجري نگاه مي كرد و وي را خطاب مي كرد.

9- ميرحسين در هنگام سخنان احمدي نژاد، خونسرد به نظر مي رسيد اما احمدي نژاد در هنگام استماع سخنان طرف مقابل با لبخند و ميميك هاي صورت به ميرحسين نگاه مي كرد.

10- احمدي نژاد در دقايق پاياني مناظره درخواست كرد مناظره 3-4 ساعت ادامه پيدا كند.

11- وضعيت پسر رفسنجاني،ميليارد شدن ناطق نوري و پسرش، فروختن كارخانه رشت الكتريك به همسر كرباسچي آخرين شليك هاي احمدي نژاد به ميرحسين موسوي بود.

12- استفاده مكرر از كلمه “چيز” يكي از تكيه كلام هاي ثابت ميرحسين موسوي بود.

13- ميرحسين در آخرين دقايق مناظره، ناگهان شدت انتقاداتش از احمدي نژاد را افزايش داد و ضمن دفاع جانانه اي از همسرش-زهرا رهنورد- او را روشنفكري برجسته توصيف كرد و در عين حال افشا كرد كه سعيدلو، معاون احمدي نژاد مسئول پرونده سازي براي رقباء شده است.

14- در دقايق پاياني مناظره كه ميرحسين مرتبا به احمدي نژاد حمله مي كرد، احمدي نژاد خواست پاسخ بدهد كه ميرحسين به وي گفت: در وقت من وارد نشويد!

15- در حالي كه مجري مراسم، پايان رسمي مناظره را اعلام كرد، احمدي نژاد ناگهان گفت:آفاي ميرحسين موسوي اتهامات را رديف مي كند و مي گويد من نمي خواهم اتهام بزنم!

در يك جمله به عنوان جمع بندي اين مناظره مي توان گفت كه اين مناظره در ساعت دوازده شب چهاردهم خرداد پايان نيافت، بلكه بلافاصله بعد از پايان مناظره، آغاز شد و قطعا شروعي است براي اصلي ترين چالش بين دو رقيب به ظاهر اصلی، يعني محمود احمدي نژاد و ميرحسين موسوي.

كاملا قابل پيش بيني است كه بعد از پايان اين مناظره، موج عظيمي از پاسخ ها به احمدي نژاد آغاز خواهد شد، از اكبر هاشمي رفسنجاني كه بيشترين حملات احمدي نژاد متوجه او بود تا سيد محمد خاتمي و ناطق نوري و كرباسچي و زهرا رهنورد و حتي ملك عبدالله شاه عربستان و توني بلر و …كه به ادعاهاي احمدي نژاد واكنش نشان بدهند، اما جالب اينجاست كه اگر افراد مذكور به سخنان احمدي نژاد واكنش نشان بدهند، احمدي نژاد مي تواند بر محور “مظلوم نمايي و قرار گرفتن در خط آتش تهمت و دروغ و حمله” قرار گيرد و اگر هم پاسخ ندهند، بسياري از افكار عمومي ، سخنان احمدي نژاد را باور خواهند كرد.

هر چند كه بعد از اين مناظره بايد منتظر مناظره ديگر نامزد اصلاح طلب،مهدي كروبي با محمود احمدي نژاد بود و اينكه آياكروبي هم مثل مير حسين غافلگير خواهد شد يا خير.