دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر کشورهای عربی جرأت بیان صریح موضع در برابر ایران را ندارند

سرویس بین‌الملل «» ـ رئیس‌جمهور آمریکا  گفت: کشورهای عربی، هیچ موضوعی را شفاف نمی‌گویند و همواره سخنانی را از سران آنها می‌شنویم که نمی‌توان تحلیل درستی از آن داد و از جمله این رفتارها، موضعگیری در قبال ایران است.
به نوشته «نیویورک تایمز»، باراک اوباما در گفت‌وگوی تلفنی با این روزنامه ضمن بیان جمله بالا گفته است: بسیاری از سران کشورهای عربی، نگرانی خود از دستیابی ایران به جنگ افزار اتمی را به من منتقل کرده‌اند، اما خود حاضر نیستند آنچه را در دل دارند، بر زبان بیاورند.
او در این مصاحبه بیست دقیقه‌ای افزود: در این سفر و پیام، تلاش خواهم کرد موضوع صلح خاورمیانه، تلاش‌های اتمی ایران، مشکلات تشکیلاتی دولتی فلسطین و تنش‌های جهان اسلام و غرب را در راه خود قرار دهم تا آینده‌ای هرچند دور را برای حل آن تصور کنیم، زیرا در این شرایط، هیچ دورنمایی از اوضاع نداریم و هر روز بر مشکلات جهانی افزوده می‌شود.
نیویورک تایمز ادامه داد: اوباما اسرائیل را غیرقابل پیش‌بینی خواند و گفت: اسرائیل بر اقداماتی پافشاری دارد که جهان اسلام را عصبانی می‌کند و از سوی دیگر، فلسطینی‌ها درخواست‌هایی دارند که نمی‌توان به آسانی درباره آن تصمیم گرفت و من گمان می‌کنم هم اکنون مهمترین مسأله جهان اسلام و غرب، اسرائیل است.