دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر روایت خبرگزاری دولت از گذر از توفان زرد

تيم ملي فوتبال ايران فردا (شنبه) در ششمين ديدار خود در مرحله مقدماتي رقابت هاي جام جهاني 2010 آفريقاي جنوبي به مصاف تيم ملي کره شمالي مي رود.

به گزارش ايرنا، اين ديدار در حالي در ورزشگاه 30 هزار نفري “يانگ گاکادو” برگزار مي شود که تيم ملي فوتبال ايران نياز مبرمي به هر سه امتياز اين بازي خارج از خانه دارد.

تيم ملي فوتبال ايران در شرايطي مقابل کره شمالي قرار خواهد گرفت که تغييرات فراواني در کادر فني اين تيم ايجاد شده است.

پس از شکست تلخ تيم ايران برابر عربستان در فروردين ماه امسال، “علي دايي” از هدايت اين تيم برکنار و بعد از کش و قوس هاي فراوان”افشين قطبي” سکان رهبري تيم ملي کشورمان را برعهده گرفت.

قطبي که از دو سال قبل روياي مربيگري تيم ملي فوتبال ايران را در سر مي پروراند در نخستين گام بيش از 40 بازيکن را به اردو فراخواند تا بتواند از تمام پتانسيل ها و ظرفيت هاي فوتبال کشورمان استفاده کند.

تيم ملي فوتبال ايران از اواسط اردبيهشت ماه گذشته اردوهاي خود را در تهران آغاز کرد و در طول 20 روز گذشته نيز سه ديدار دوستانه را برابر تيم اميد و تيم هاي ملي اندونزي و چين برگزار کرد که در اختيار نداشتن تمامي ملي پوشان در اين بازي ها باعث شد تا تيم ملي عملکرد قابل قبولي برابر رقبا نداشته باشد.

اعضاي تيم ملي فوتبال ايران بامداد روز هشتم خرداد ماه براي برپايي اردويي يک هفته اي و رويارويي با تيم ملي اين کشور عازم پکن شدند تا در محيطي آرام تمرينات خود را ادامه دهند.

کاروان تيم ملي فوتبال ايران روز پنجشنبه پکن را به مقصد پيونگ يانگ کره شمالي ترک کردند تا ملي پوشان خود را آماده ديدار با تيم ملي اين کشور کنند.

بدون شک در اختيار نداشتن تمامي بازيکنان در اردوها، نبود هماهنگي لازم نزد بازيکنان، محروميت جواد نکونام و مصدوميت مسعود شجاعي از مهم ترين دغدغه هاي کادر فني تيم ملي براي بازي فرداست که اميدواريم ملي پوشان با تعصب ايراني خود بتوانند با پيروزي به تهران بازگردند.

اما درخشش تيم ملي فوتبال کره شمالي در اين مرحله از رقابت ها نگراني هايي را براي براي فوتبالدوستان ايراني به وجود آورده است چرا که اين تيم هم اکنون با کسب 10 امتياز در رده دوم گروه دوم قرار دارد که در صورت کسب 4 امتياز از دو بازي آينده خود مي تواند براي دومين بار به جام جهاني صعود کند تا بار ديگر خاطره توفان زرد جام جهاني 1966 لندن را براي همگان زنده سازد.

کره شمالي در مرحله انتخابي جام جهاني 1966 در منطقه آسيا و اقيانوسيه در دو ديدار رفت و برگشت تيم استراليا را پشت سر گذاشت و در مرحله مقدماتي با متوقف کردن شيلي و پيروزي مقابل تيم مدعي ايتاليا به جمع هشت تيم برتر جهان پيوست.

زردپوشان کره شمالي در مرحله يک چهارم پاياني برابر تيم پرتغال قرار گرفتند که در نيمه نخست دست به کار بزرگي زدند و توانستند با سه گل به رختکن بروند اما بازي فوق العاده “اوزه بيوه” اسطوره فوتبال پرتغال در نيمه دوم باعث شد تا پرتغالي با نتيجه 5 بر 3 نماينده آسيا را شکست دهند.

درحال حاضر بيش از 40 سال از قدرت نمايي کره شمالي در جام جهاني 1966 مي گذرد که اين تيم بار ديگر شانس راهيابي به جام جهاني را همراه با “کيم جونگ هون”سرمربي بومي خود بدست آورده است.

کره اي ها در دور رفت اين مرحله از مسابقه ها ابتدا تيم کره جنوبي را متوقف کردند و سپس با برتري مقابل عربستان به صدر جدول گروه دوم راه يافتند. اين تيم در آخرين ديدار خود در دور برگشت در دقايق پاياني مغلوب کره جنوبي شد و به رده دوم جدول سقوط کرد تا براي کسب جواز صعود به آفريقاي جنوبي چشم به امتيازات بازي خانگي برابر ايران بدوزد.

کار تيمي منسجم، آمادگي جسماني، باز شدن سريع در نقاط مختلف زمين و سرعت انتقال بازي از دفاع به حمله و برعکس از مهم ترين شاخصه هاي تيم کره شمالي در اين مرحله از رقابت هاست که اميد است کادر فني تيم ملي تدابير لازم را براي مقابله با اين حريف سرعتي انجام دهند.

از سوي ديگر، تيم ملي فوتبال ايران آمار خارق العاده اي را برابر کره شمالي دارد. دو تيم تاکنون 20 بار برابر هم قرار گرفته اند که تيم ايران صاحب 14 پيروزي و 6 تساوي برابر حريف شده که اين موضوع مي تواند از نظر رواني تاثير منفي بر کره اي ها بگذارد.

اميدواريم ملي پوشان باتجربه ايران با ارائه يک بازي منطقي، هماهنگ و استفاده از فرصت ها بتوانند به دومين پيروزي خود در اين مرحله از مسابقه ها دست يابند تا اميدوارانه تر دو ديدار حساس آينده خود را برابر تيم هاي امارات و کره جنوبي برگزار کنند.

در ديگر ديدار اين گروه، تيم صدرنشين کره جنوبي در دوبي به مصاف تيم قعرنشين امارات مي رود. کره اي ها در صورت برتري در اين بازي به طور مستقيم به جام جهاني راه خواهند يافت.

در گروه نخست نيز تيم صدرنشين استراليا مقابل تيم قعرنشين قطر قرار خواهد گرفت که در صورت کسب نتيجه تساوي به راحتي گام به جام جهاني مي گذارد تا دردسرهاي سال هاي گذشته خود براي راهيابي به اين رقابت ها را بدست فراموشي بسپارد.

استراليا در سال هاي گذشته به عنوان نماينده اقيانوسيه براي راهيابي به جام جهاني بايد برابر نمايندگاني از آمريکاي جنوبي، اروپا و آسيا قرار مي گرفت که در اکثر اوقات نمي توانست به جام جهاني صعود کند اما اين کشور با الحاق به قاره آسيا شانس خود را براي حضور در معتبرترين مسابقه هاي فوتبال جهان افزايش داد.

در ديگر ديدار اين گروه، تيم ژاپن در تاشکند بازي سختي را مقابل تيم ملي ازبکستان در پيش دارد که در صورت پيروزي مي تواند به طور مستقيم به جام جهاني راه يابد.

برنامه و جدول ديدارهاي مرحله مقدماتي جام جهاني در قاره آسيا به شرح زير است:

شنبه 16 خرداد 88

گروه اول:
قطر با استراليا در دوحه
ازبکستان با ژاپن در تاشکند

گروه دوم:
کره شمالي با ايران در جزيره تاندينگ
امارات با کره جنوبي در دوبي

جدول رده بندي گروه اول:
1- استراليا 5 بازي 13 امتياز
2- ژاپن 5 بازي 11 امتياز
3- بحرين 6 بازي 7 امتياز
4- ازبکستان 6 بازي 4 امتياز
5- قطر 6 بازي 4 امتياز

جدول رده بندي گروه دوم:
1- کره جنوبي 5 بازي 11 امتياز
2- کره شمالي 6 بازي 10 امتياز
3- عربستان 6 بازي 10 امتياز
4- ايران 5 بازي 6 امتياز
5- امارات 6 بازي 1 امتياز