دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر رونق اقتصاد بازاري فوتباليست و مربي

fا به پايان رسيدن هشتمين ليگ برتر باشگاه هاي فوتبال کشور و آغاز فصل نقل و انتقالات، جابه جايي ها و به دنبال آن حاشيه هاي بسياري به وجود آمده است.

به نوشته اعتماد، ظاهراً همين نقل و انتقالات و عقد قراردادهاي گوناگون ميان باشگاه ها و بازيکنان موجب شده آرامش از برخي تيم ها دور شود و درگيري و بلاتکليفي فراواني به دنبال داشته باشد.به هر حال فصل نهم ليگ برتر با شکل و ظاهر جديدي در راه است و بعضي از باشگاه ها همچنان درصدد تصميم گيري جهت جذب سرمربي، مربي و بازيکنان مورد نظر خود هستند.

پرسپوليس

باشگاه قرمزپوشان يکي از جنجالي ترين و بلاتکليف ترين باشگاه هاي کنوني به حساب مي آيد. با توجه به اينکه دردسرهاي سرمربيگري در اين تيم از اواسط فصل گذشته آغاز شده اما تاکنون هيچ تصميم قطعي جهت رفع اين مشکل گرفته نشده است.پس از آنکه وينگادا موفق به کسب نتايج مطلوب و مورد نظر باشگاه نشد، مديرعامل پرسپوليس تصميم گرفت فصل نهم را با تغييرات چشمگيري آغاز کند و اين تغيير و تحول را با آوردن سرمربي خارجي استارت زد.چندي پيش صحبت از آمدن مصطفي دنيزلي سرمربي ترکيه يي به باشگاه سرخپوشان شنيده مي شد اما با گذشت زمان اهالي فوتبال به اين نتيجه رسيدند که اين شنيده ها تنها در حد يک صحبت و علاقه مدير اين باشگاه بوده است. اما اکنون عباس انصاري فرد مديرعامل قرمزپوشان مجدداً صحبت از مربي بزرگ خارجي مي کند؛ «به زودي و بعد از مذاکره با چند مربي بزرگ خارجي، سرمربي جديد تيم پرسپوليس را معرفي مي کنيم. چندين مربي بزرگ خارجي براي نشستن روي نيمکت پرسپوليس کانديدا هستند و مذاکره با آنها نيز آغاز شده است. در حال حاضر به دنبال تامين مالي براي عقد قرارداد با مربي خارجي هستيم و به محض اينکه تامين اعتبار شود نام سرمربي جديد را معرفي مي کنيم.»انصاري فرد قصد دارد بعد از توافق نهايي با سرمربي جديد نام او را در رسانه ها اعلام کند تا مجدداً مشکلات حاشيه يي براي اين تيم به وجود نيايد.عباس انصاري فرد با وينگادا (سرمربي سابق پرسپوليس) به توافق رسيده است تا طلب 200 هزار دلاري اين مربي را تا پايان ماه جاري پرداخت کند. اما مديرعامل باشگاه پرسپوليس هنوز در خصوص حفظ يا عدم حفظ دو ستاره مطرح خود ترديد دارد.از سويي بعضي ها معتقدند شانس ماندن کريمي در پرسپوليس بيشتر از نيکبخت است.

صباي قم

پس از آنکه کريم ملاحي از سمت مديرعاملي باشگاه صباي قم بدون ذکر هيچ دليلي استعفا داد، هيات مديره اين باشگاه با برگزاري جلسه يي احمد شهرياري را به عنوان جانشين او انتخاب کرد.از سوي ديگر کريم ملاحي پس از آنکه حاضر به توضيح در خصوص دلايل کناره گيري اش نشد، ادامه همکاري فيروز کريمي با اين باشگاه را در هاله يي از ابهام قرار داد؛ «کريمي قراردادش با باشگاه صباي قم به اتمام رسيده است. گمان نمي کنم ديگر در اين باشگاه بماند.» با توجه به اينکه فيروز کريمي در تيم صباي قم نتايج قابل قبولي را کسب نکرد و با 53 امتياز بر سکوي ششم جدول رده بندي ايستاد، ادامه همکاري او با صباي قم بعيد به نظر مي رسد، ضمن آنکه او با دو باشگاه پيکان قزوين و راه آهن شهرري وارد مذاکره شده است. همچنين قائم مقام اسبق باشگاه صبا از بازگشت مجدد احمد شهرياري به باشگاه صبا و احتمال حضور محمدحسين ضيايي به عنوان سرمربي آينده خبر داده است.

مس کرمان

تيم مس کرمان در فصل آينده قرار است به عنوان نماينده فوتبال ايران در رقابت هاي ليگ قهرمانان آسيا حضور پيدا کند، به همين خاطر مسوولان اين باشگاه درصدد هستند تيم قدرتمندي را متشکل از بازيکنان نامي بسازند تا به نوعي از حيثيت فوتبال کشورمان دفاع کنند.اما ظاهراً مشکل ابتدايي اين باشگاه با عقد يک قرارداد نامعلوم آغاز شده است چرا که باشگاه فولاد خوزستان و مس کرمان (هر دو) مدعي هستند با علي حمودي قرارداد داخلي امضا کرده اند. مشکلات مس کرمان به همين مورد ختم نمي شود چرا که پرويز مظلومي سرمربي مس کرمان از کناره گيري يک بازيکن ديگر از اين تيم خبر مي دهد؛ «مرتضي ابراهيمي از ما عذرخواهي کرد و گفت نمي تواند به دليل مشکلات خانوادگي که دارد در تيم مس بازي کند. آن گونه که شنيده ام مقصد بعدي او تيم سايپا است. علي حمودي هم از تيم ما جدا شده است.» مذاکرات اين باشگاه تاکنون با علي سامره (عجمان)، داود حقي (راه آهن)، محسن بنگر (سپاهان)، مرتضي اسدي (صباي قم)، پيروز قرباني(استقلال تهران)، سيدجلال حسيني (سايپا) و قاسم دهنوي از تيم دسته اولي مس رفسنجان براي حضور در تيم مس کرمان در حال نهايي شدن است، ضمن اينکه فراز فاطمي، ادينهو و پائولو نفراتي هستند که تاکنون مذاکراتي براي تمديد قرارداد با تيم مس کرمان داشته اند.