دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر كروبي: در اين هفته چند وزير را معرفي مي‌كنم

دبيركل حزب اعتماد ملي گفت: بهترين کمک به توسعه و پيشرفت، حقوق شهروندي، اعتقادات مذهبي، عزت و شرف کشور در داخل و خارج کشور، حضور پرشور در انتخابات است.

به گزارش ايسنا، حجت‌الاسلام و المسلمين مهدي كروبي با قدرداني از استقبال و تلاش‌هاي مردم زاهدان خطاب به خبرنگاران اظهار كرد: اميدوارم در اين پنج روز باقي مانده تبليغات انتخابات رياست جمهوري شرايط حساس کنوني را درک و براي ايجاد شور و نشاط انتخاباتي از همه تلاش‌هاي خود استفاده کنيد.

وي افزود: قطعا اگر انتخابات پرشور نباشد، همه اين مواردي که برشمردم، از حقوق شهروندي، رونق اقتصادي، تا جايگاه کشور در جهان آسيب جدي خواهد ديد.

وي تاکيد کرد: جرياني به دنبال اين است که انتخابات سرد و بي رونق برگزار شود اما شما هستيد که بايد رييس‌جمهور آينده و سرنوشت خود را رقم بزنيد.

اين کانديداي دهمين دوره انتخابات رياست جمهوري، در پاسخ به سوالي درباره ديدارش با بزرگان منطقه زاهدان از جمله ديدار با مولانا عبدالحميد، آيت‌الله سليماني و همچنين نظرش درباره حوادث اخير زاهدان گفت: سفر ما به زاهدان گرچه بسيار کوتاه بود، اما بسيار مثمرثمر و پربرکت بود. هم توفيق حضور در گلزار شهداي گمنام را داشتيم و هم ديدار با آيت الله سليماني نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه زاهدان داشتيم که در اين ديدار درخصوص حوادث متاثر کننده اخير در شهر زاهدان صحبت هايي کرديم که هم اصل ماجرا و هم ادامه آن با تدبير مسوولان و همراهي مردم اين مشکلات تمام شد و قرار است که نشستي مشترک بين علماي تشيع و اهل سنت براي محکوميت اين حادثه تشکيل شود.

وي گفت: در ديدار مولانا عبدالحميد نيز بسياري از روحانيون ارشد اهل سنت نيز حضور داشتند، درخصوص اين حوادث صحبت شد که همگي اصرار بر اين موضوع داشتند که بايد سريعا اين مشکلات جمع شود.

وي با بيان اين‌که “هر دو طرف در پي اين هستند که اين حوادث کنترل شود و اجازه ندهند دامنه يابد” گفت: اميدواريم که شاهد رخ دادن اتفاقات مشابه نباشيم. ما معتقد بوديم که اين حوادث در آستانه انتخابات يک توطئه است و بزرگان استان نيز همين نظر را داشتند و قصدشان جلوگيري از تاثير گذاشتن اين حوادث بر انتخابات است.

کروبي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به سخنان يکي از حاضران در جمع گفت: خود را وامدار مردم مي‌دانم و هيچ طمعي به اين دنيا ندارم، جز آن‌که باقيمانده عمر را نيز به اين مردم خدمت کنم.

وي در پاسخ به سوالي درباره حضور زنان و اقوام در کابينه احتمالي‌اش گفت: اعتقاد به حضور گسترده‌تر زنان در عرصه‌هاي اجرايي دارم و اين حضور گسترده‌تر را موجب پيشرفت بيشتر جامعه و کشور مي‌دانم. آن‌هايي که مرا مي‌شناسند؛ در ادوار مجلس نيز همواره حامي حقوق زنان بوده‌ام.

وي با بيان اين‌که ” هنوز براي برخي مردان و خود زنان حضور آنان در عرصه‌هاي اجرايي به باور تبديل نشده است” گفت: قطعا در اين هفته چند وزير را معرفي خواهم کرد از جمله يک وزير زن. علاوه بر آن حتما براي پست وزارت از اقوام استفاده خواهم کرد، به گونه‌اي که همه حضور احساس حضور در کابينه را داشته باشند.

اين كانديداي انتخابات دهم رياست جمهوري گفت: دوره‌هايي را داشتيم که نيمي از کابينه متعلق به يک استان بود و تلاش من اين است که چنين روندي پايان بخشيده شود.

وي همچنين درباره حمايت از اقليت‌ها گفت: همواره مدافع حقوق مردم از جمله اقليت‌ها بوده‌ام و تاکيد داشته‌ام که بايد هميشه طبق قانون با مجرمين حتي اگر اقليت باشند برخورد شود. هنوز ارتباطم را با نمايندگان اقليت دور اول نيز حفظ کرده‌ام و حتي نمايندگان ادوار کليمي، مسيحي، زرتشتي از من در اين انتخابات حمايت کرده‌اند که اين خود حتما با تکيه بر يک سابقه بوده است.

وي تاکيد کرد: در دولت من حتما متوجه خواهيد شد که حضور اهل سنت گسترده‌تر از قبل خواهد شد.

كروبي درباره حقوق شهروندي و آزادي رسانه نيز گفت: اگر با راي شما مردم مسوول شدم، فضا را به گونه‌اي مديريت مي کنم که حتي روزنامه خود من نيز بتواند از خود من انتقاد کند. دولت بايد پاسخگو باشد و فضايي را ايجاد خواهم کرد که ارتباطم با مردم به گونه‌اي نهادينه شود که حتي به الگويي تبديل شود.

وي در بدو ورود به زاهدان با حضور در گلزار شهداي اين شهر با قرائت فاتحه به مقام شامخ شهداي هشت سال دفاع مقدس اداي احترام کرد.

وي هم‌چنين با حضور در بيت حجت الاسلام سليماني نماينده ولي فقيه و امام جمعه استان ضمن صرف صبحانه با وي ديدار و گفت‌وگو کرد.