دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر مي‌خواستم همه را سورپرايز كنم!

در شرايطي كه ارسلان كاظمي از پايان خرداد ماه به عنوان زمان بازگشتش به ايران خبر داده بود، زودتر از موعد به تهران بازگشت. او گفت كه مي‌خواستم همه را سورپرايز كنم!

كاپيتان پيشين تيم ملي بسكتبال جوانان ايران در گفت‌وگو با ايسنا، اظهار كرد: اواخر هفته گذشته و براي انجام كارهاي اداري جهت سفر به مسابقات جهاني به ايران آمدم و در نظر دارم با تمام توان در خدمت تيم ملي بسكتبال كشورم باشم.

وي درمورد حضورش در آمريكا، گفت: من از زمان حضورم در مدرسه پترسون مشغول ادامه تحصيل و همين طور انجام بازي بسكتبال شدم. پترسون مدرسه اول آمريكا از نظر بسكتبال است. ما در اين دوره از مسابقات همه تيم‌ها را برديم و به مسابقات ضربدري رسيديم اما، متاسفانه در آن رقابت ها مچ پاي من پيچيد و يكي ديگر از بازيكنان كليدي تيم هم آسيب ديد تا در شرايطي كه دو بازيكن تيم درتركيب نبودند، مقابل تيمي كه در مرحله‌ي مقدماتي از ما شكست خورده بود، باختيم.

كاظمي با بيان اينكه تابستان خوبي را در آمريكا پشت سر گذاشته است، خاطرنشان كرد: من در تابستاني كه گذشت زمان خوبي داشتم تا علاوه بر اينكه به لحاظ بدني به آمادگي مطلوب برسم، به جهت فني هم توانايي‌هاي خودم را بالا ببرم. از طرفي من زودتر از بقيه از آمدنم به ايران مطلع بودم و به همين جهت آن قدر انگيزه داشتم تا جاي خالي‌ام در مسابقات آسيايي تهران را پر كنم.

وي با بيان اينكه صرفا بازي در كشوري مثل آمريكا به بهبود بسكتبال كسي كمك نمي‌كند، متذكر شد: به شخصه احساس مي‌كنم بازي من به نسبت گذشته تغيير محسوسي داشته چرا كه حداقل در هر روز پنج ساعت تمرين مي‌كنم. اما، موضوعي كه براي من پيشرفت نسبي ايجاد كرده بازي كردن در آمريكا نيست بلكه تلاشي است كه باعث حركتم مي‌شود و اعتقاد دارم هر كسي خوب تلاش كند مي‌تواند به اين موفقيت دست يابد.

بازيكن ايراني شاغل در آمريكا درخصوص شناخت از تيم آمريكا، يكي ازحريفان ايران در مسابقات جهاني نيوزيلند يادآور شد: همه بازيكنان تيم آمريكا را مي‌شناسم البته در برابر بعضي ازآنها بازي نكرده‌ام اما، در يكسال و نيم گذشته همه‌ي خصوصيات آنها را شناخته‌ام. آنها در مهارت‌هاي فردي در دنيا اول هستند. بازيكنان اين تيم علاقه‌اي به انجام بازي گروهي ندارند و صرفا در هر بازي به دنبال نشان دادن خودشان هستند.

وي درباره‌ي نقاط ضعف تيم ايران در برابر آنها مي‌گويد: بزرگترين نقص ما نداشتن بازيكنان بلند قد است. از نظر آنها بازيكني بلند قد محسوب مي‌شود كه قامتي بيشتر از 210 سانتي‌متر داشته باشد كه فكر مي‌كنم حداقل دو بازيكن با اين فيزيك بدني در تيم آنها وجود داشته باشد. با اين حال و در حالت كلي اعتقاد دارم تيم ايران سرشار از انگيزه است و اين عامل خوبي است براي مقابله با تيم‌هاي همگروه.

كاظمي درمورد تيم‌هاي فرانسه و مصر ديگر تيم‌هاي همگروه ايران اضافه مي‌كند: نمي‌خواهم بگويم كه ما تيم مغروري داريم اما، براي عبور از حريفان بايد همه تيم‌ها را به چشم آمريكا ببينيم. گرچه فرانسه در سطح اول اروپا بسكتبال بازي مي‌كند اما، در برابر مصر نبايد مشكل زيادي داشته باشيم. شنيده‌ام كه از هر گروه سه تيم صعود مي‌كند كه اگر اين طور باشد شانس‌مان براي راهيابي به مرحله‌ي بعد خيلي زياد است.

وي در پايان و در بخش ديگري از صحبت‌هايش گفت: بازي‌هاي زيادي را در ليگ حرفه‌اي بسكتبال آمريكا از نزديك ديدم اما، بازي تيم‌هاي هيوستون و ليكرز در مرحله‌ي مقدماتي مسابقات برايم دلچسب بود. آن باري را تيم هيوستون با 20 امتياز اختلاف بسود خود پايان داد. من به حامد حدادي بازيكن تيم ملي ايران علاقه زيادي دارم و در بين بازيكنان خارجي هم بازي لبرون جيمز و كوين گارنت را مي‌پسندم.