دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر کاکاحاجي: در برزخ نگه داشتن کشتي گيران اشتباه است

مربي سال گذشته تيم ملي کشتي فرنگي گفت: در تمام دنيا عرف بر اين است که ملي پوشان با مسابقه‌ي انتخابي مشخص مي شوند.

عبدالکريم کاکاحاجي در گفت و گو با ايسنا اظهار کرد: تمرينات اردويي نمي تواند ملاک مناسبي براي انتخاب ملي پوشان باشد. من در تمام مقاطع مربي تيم ملي بوده ام و کشتي گيراني را ديده ام که در تمرينات بسيار عالي بوده اند اما در مسابقات ضعيف عمل کرده اند. برعکس اين مسئله نيز صادق بوده، بنابراين کشتي گيران را بايد در مسابقات انتخابي گرينش کرد.

وي ادامه داد: در دنيا نيز کشتي گيران معمولا اين گونه انتخاب مي شوند، ضمن اين که مشخص کردن فرد ملي پوش بر اساس مسابقه‌ي انتخابي باعث مي‌شود که کشتي گير زودتر تکليف خود را بداند و برنامه‌ي مشخصي داشته باشد اما، اگر کار به انتخابي مجدد و مسائل پس از آن بکشد شرايط دشوار مي شود و کشتي گير چون همواره در برزخ است از لحاظ روحي دچار مشکل خواهد شد. همچنين يک کشتي گير ممکن است در تورنمنت ها به دليل فشار تمرينات نتيجه‌ي مناسبي نگيرد و ارزيابي مربيان از عملکرد آنها واقعي نباشد.

کاکاحاجي به حضور بهترين نفرات تيم ملي در اکثر مسابقات اشاره کرد و افزود: معمولا وضعيت کشتي ما طوري است که بدون آينده نگري همواره تمام سرمايه هايمان را به مسابقات مختلف اعزام مي کنيم چرا که نتيجه گرا هستيم و اگر نتيجه نگيريم همه انتقاد مي کنند. اين موضوع باعث مي شود که سيستم درستي نداشته باشيم و از پايه برنامه‌ي بلند مدت وجود نداشته باشد.

مربي سابق تيم ملي در پايان در مورد وضعيت حميد سوريان گفت: دوري بلند مدت از ميادين به سود سوريان نيست و بايد او را در يکي دو تورنمنت محک زد حتي اگر در 60 کيلو به ميدان رود و با جو مسابقه دوباره خو بگيرد.