دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر گاردين: جام زهر در دستان قطبي

سايت گاردين قبل از ديدار تيم ملي فوتبال ايران مقابل کره شمالي در مقدماتي جام جهاني 2010 نوشت: اين مسابقه مثل جام زهري در دستان “افشين قطبي” است.

به گزارش ایرناو به نقل از گاردين: قطبي فقط يک مسابقه آنهم در پيونگ يانگ و مقابل تيمي که در بازيهاي گذشته خود بالاتر از حد انتظارها ظاهر شده و فاصله زيادي تا صعود ندارد، فرصت دارد تا جلوي حذف ايران از دور رقابت‌ها را بگيرد.

پيروزي تنها نتيجه قابل قبول براي تهران است. شکست يا تساوي يعني پايان کار قطبي اما برد يعني گلريزاني ديگر زير پاهاي او.

قطبي زودتر از حد ممکن واقعيت هاي ميزباني ايران را درک کرده است. وي ماه گذشته در بين استقبال گرم فوتبال دوستان ايراني وارد فرودگاه امام خميني (ره) تهران شد. اين دومين بار بود که فرزند فوتبال ايران وارد خاک کشورش مي‌شد اما اين بار به عنوان سرمربي تيم ملي.

قطبي که از 13 سالگي به آمريکا رفته است بعد از دريافت مدرک مربيگري، به همراه تيم ملي آمريکا به جام جهاني فرانسه رفت که شايد تنها شکست فوتبال او تا آن زمان بود. در آن رقابتها نبرد بين ايران و آمريکا با نتيجه 2 بر يک به سود تيم ملي ايران خاتمه يافت و هزاران نفر را براي جشن و شادي روانه خيابان‌هاي تهران کرد.

وي در جام جهاني بعدي به عنوان دستيار “گاس هيدينک”، کره جنوبي را تا نيمه نهايي پيش برد.
قطبي که تا سال 2007 فرصت بازگشت به ايران را پيدا نکرده بود، بعد از انتخاب به عنوان سرمربي پرسپوليس، يکي از بزرگترين تيم‌هاي باشگاهي ايران را به قهرماني در ليگ برتر رساند.

بلافاصله بعد از اين موفقيت بسياري خواستار انتخاب او به عنوان سرمربي تيم ملي شدند اما اين امر محقق نشد تا اينکه تيم ملي در خطر حذف از مسابقات جام جهاني قرار گرفت.

از اين رو قطبي انتخاب شد تا با توجه به دانشي که از فوتبال کره و امارات دارد، شانس ايران را براي حفظ اميد صعود به آفريقاي جنوبي بالا ببرد.

تيم ملي فوتبال ايران امروز /شنبه/ در پيونگ يانگ مسابقه حساسي را مقابل کره شمالي برگزار مي‌کند.