دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر فرصت 24 ساعته زهرا رهنورد به احمدي‌نژاد

رئیس جمهور جرم‌های زیادی اعلام کرد و من هم اکنون در این خصوص وکیل گرفته‌ام. چنانچه وی از گفته‌های خود عذرخواهی کند شکایت خود را به دادگاه ارایه نخواهم داد و از همین الان فرصتی 24 ساعته برای عذرخواهی به او می‌دهم. احمدی‌نژاد باید از من و همسرم به عنوان یک زوج و مجددا از من به عنوان یک تحصیل کرده عذرخواهی کند.

به گزارش خبرنگار ايلنا، زهرا رهنورد ظهر امروز در مصاحبه مطبوعاتي با حضور مافي رئيس كميته زنان ستاد مهندس موسوي اظهار داشت: من اين نشست مطبوعاتي را نه براي اهانتي كه به بنده و تحصيلاتم شده بلكه به خاطر دفاع از ملت ايران كه خود را عضو كوچكي از آنان مي‌دانم، ترتيب دادم.
وي اضافه كرد: از آنجا كه من در همه‌جاي ايران بوده و در صلات مركزي نيز سكونت داشتم بنابراين نمي‌توانم خود را كرد، لر، ترك، بلوچ يا قوميت خاصي بنامم بلكه همه‌جاي ايران را سراي خود مي‌دانم.
رهنورد افزود: من فرزند خانواده‌اي هستم كه پدرم استاد دانشكده جنگ بود اما به دليل حساسيت‌هايش از دانشگاه اخراج شد.
وي نسب خود را از طرف مادر به خانواده نواب صفوي دانست و گفت: نام من ابتدا زهره كاظمي بود ولي از زماني كه تجلي حضرت فاطمه زهرا(س) در زندگي من درخشيد نام خود را زهرا و نام خانوادگي خود را به رهنورد و آن هم به خاطر راهي كه در پيش گرفته بودم، تغيير دادم.
وي با تاكيد بر اينكه قصد دارم از ملت ايران كه به آنها دروغ گفته شده است دفاع كنم، اظهار داشت: پرونده علمي من مشخص است و همه مرا مي‌شناسند. ولی کسی كه برای زهرا رهنورد پرونده‌سازی می‌کند در واقع برای زن ایرانی پرونده‌سازی می‌کند. این پرونده‌سازی صورت می‌گیرد تا دیگر زن ایرانی به دنبال تحصیل و پویایی و تنها پرفسور زن در عرصه هنر و در کشور خود نباشد.
رهنورد در ادامه به مفاد اصل 121 قانون اساسی در خصوص سوگندنامه ریاست جمهوری که مطابق آن یکی از وظایف مهم رئیس جمهور، ترویج دین و اخلاق و پرهیز خودکامگی و حفظ حرمت و حقوق اشخاص است اشاره کرد و گفت: حال آیا با این قانون حرمت یک زن ایرانی در مقابل شوهر خود، ملت خود و پیش از 200 میلیون شنونده و بیننده حفظ شد و کسی که برای شخص غایب در یک مناظره پرونده‌سازی کرد به سوگند خود پایبند بود؟
رهنورد افزود: من قصد دارم از جایگاه ریاست جمهوری که حاصل خون شهیدان و گلگون کفن شدن جوانان، بیوه شدن همسران و یتیم ماندن کودکان است، دفاع کنم. مهمترین اهانت در این موضوع اهانت به مقام و جایگاه رییس جمهور بود که از این طریق عزت ایرانیان به زیر سوال رفت.
رهنورد در این نشست مطبوعاتی در پاسخ به سوال خبرنگار فرانسه مبنی بر اینکه برنامه‌های مهندس موسوی در صورت پیروزی در انتخابات برای بانوان چه خواهد بود؟ اظهار داشت: رفع تبعیض از زنان، حمایت از حقوق زنان به طور جدی دنبال خواهد شد. البته فعالیت‌هایی در این 30 سال صورت گرفت ولی برخی موارد مشکلات حقوقی در خانواده حقوق شهروندی و قوانین مدنی در مورد زنان وجود دارد چه از دیدگاه بنده قیم‌مآبانه است.
وی حمایت از زنان بی‌سرپرست، بدسرپرست و خودسرپرست را جهت اعتلای جایگاه زنان به اوج آنچه که شایسته آنهاست از دیگر برنامه‌های میرحسین موسوی عنوان کرد.
رهنورد در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری اظهار داشت: وجود حداقل 2 یا 3 پست وزارت برای زنان و معاونت‌ها و سفارت‌های متعدد نیز از دیگر برنامه‌های موسوی است.
در ادامه این نشست خبری خبرنگاری در خصوص ارایه مدرک تحصیلی زهرا رهنورد از طرف احمدی‌نژاد در مناظره انتخاباتی سوال کرد که وی پاسخ داد: احتمالا در درجه اول قصد رییس جمهور این بود که رقیب خود را با این شیوه از میدان به در کند و شوهر ترک زبان و با تعصب وی را عصبانی کند، همچنین مقابله با تحصیل زیادتر زنان از دیگر اهداف وی بود.
وی افزود: البته بنده ابتدا از مردم شریف ایران که از این واقعه متاثر شده و تاثر خود را به نحوه مختلف ابراز داشتند و همچنین از آقای کروبی به عنوان دلیر مرد عالم سیاست و حر زمانه تشکر کنم که با صحبت‌های شب گذشته خود نشان داد که واقعا یک قهرمان اخلاق است.
زهرا رهنورد همچنین تصریح کرد: رئیس جمهور جرم‌های زیادی اعلام کرد و من هم اکنون در این خصوص وکیل گرفته‌ام. چنانچه وی از گفته‌های خود عذرخواهی کند شکایت خود را به دادگاه ارایه نخواهم داد و از همین الان فرصتی 24 ساعته برای عذرخواهی به او می‌دهم. احمدی‌نژاد باید از من و همسرم به عنوان یک زوج و مجددا از من به عنوان یک تحصیل کرده عذرخواهی کند.
رهنورد در خصوص یکی از اظهارات احمدی نژاد در مناظره تلویزیونی راجع به اینکه وی همزمان که کارمند دولت بوده درس هم می‌خوانده و این اقدام تخلف است، اظهار داشت: اول اینکه در آن زمان چنین قانونی وجود نداشت و ثانياً‌ من اصلا كارمند نبوده‌ام كه درس خوانده‌ام.
وي با بيان اينكه من تربيت معلم نيز خوانده‌ام و رئيس‌جمهور اين يك مورد را فراموش كرد نام ببرد، اظهار داشت: اولين تجربه معلمي خود را در يك قبرستان داشتيم.
وي در تشريح اخذ مدرك دكتراي خود اظهار داشت:‌ در سال 1364 در آزمون دكتراي دانشگاه آزاد قبول شدم ولي اين دوره تحصيلي صرفاً پژوهشي بوده و مدركي در قبال آن دريافت نكرده‌ام؛ چرا كه به دنبال افزايش علم و دانش خود بودم.
همسر كانديداي دهمين دوره انتخابات رياست جمهوري افزود: سپس از رساله فوق ليسانس خود دفاع كرده و نائل به اخذ مدرك شدم و در سال 1374 نيز دكتراي رشته علوم سياسي را كه از سال 64 مشغول به تحصيل در آن رشته بودم، اخذ كردم.
رهنورد در خصوص تصدي سمت رياست دانشگاه از طرف وي اظهار داشت: براي تصدي چنين سمت‌هايي تمامي ابعاد شخصيتي، اعتقادي، ديني، فرهنگي و سياسي فرد از سوي شوراي انقلاب فرهنگي بررسي مي‌شود. بنابراين هيچ نكته غيرقانوني در آن مورد وجود ندارد.
وي با بيان اينكه رئيس‌جمهور با اين اقدام خود شوراي عالي انقلاب فرهنگي سه وزارتخانه و نهادهاي آموزش عالي را زير سوال برد، اظهار داشت: من اعلام مي‌كنم پرونده‌سازان قطعاً شكست خواهند خورد.
وي با بيان اينكه دانشگاه تهران نيز مواضع خود را در خصوص مدرك تحصيلي بنده بعد از انتخابات اعلام خواهد كرد، اظهار داشت: البته از مقام رياست جمهوري كه بعد از مقام معظم رهبري دومين شخص مملكت است انتظار اظهار چنين دروغ‌هايي نمي‌رود.
در ادامه اين نشست مطبوعاتي خبرنگار يكي از رسانه‌هاي خارجي از رهنورد در خصوص نقش وي به عنوان بانوي اول كشور پس از پيروزي موسوي در انتخابات همانند ميشل اوباما همسر باراك اوباما در آمريكا سوال كرد كه وي به زبان انگليسي پاسخ داد: من ميشل اوباما نيستم بلكه زهرا نورد و پيرو حضرت زهرا(س) هستم.
خبرنگار ديگري در خصوص موضع رهنورد و همسرش راجع به حقوق زنان پرسيد، كه پاسخ داد: من و موسوي در مورد زنان با هم توافق داريم و مثل هم فكر مي‌كنيم. بنابراين اميدوارم كه بتوانيم در مسير اعتلاي زنان در جامعه ايراني موثر باشيم.
خبرنگار ديگري در خصوص همگرايي فعالان حقوق زنان‌ مسلمان و سكولار مبني بر پيوستن ايران به كنوانسيون حقوق زنان سوال كرد كه رهنورد پاسخ داد: باحق تحفض به سراغ كنوانسيون مزبور مي‌رويم تا تضادي با قوانين شرعي‌مان نداشته باشد.
در ادامه اين نشست خبرنگاري برنامه همسر ميرحسين موسوي را در خصوص آراي ساكت در انتخابات پرسيد كه وي پاسخ داد: اين افراد خود مي‌دانند كه من آگاهم سكوت آنها قابل فهم است ولي به آنها اعلام مي‌كنم اي كساني كه به صحنه نمي‌آييد چنانچه در انتخابات شركت نكنيد كساني كه توليد ملي را نابود كرده، ذخاير ارزي را از بين برده و مخالف اعتلاي علمي و اجتماعي زنان هستند، يعني همان تيم نابودكننده حصر و نصر در ميدان خواهند آمد.
خبرنگاري از رهنورد در خصوص عدم تائيد مدارك وي از سوي وزارت علوم سوال كرد كه پاسخ داد: البته وزارت علوم بايد اين موضوع را به بنده ابلاغ كند تا پاسخ آن را بدهم. چه دليلي دارد مدرك فول پرفسوري مرا كه در سال 86 صدور كرده‌اند امروز قبول نكنند.
خبرنگار ديگري در خصوص قطعي برق به هنگام سخنراني مهندس موسوي در كرج سوال كرد كه رهنورد پاسخ داد: بايد ديد كه در اين اقدامات فرشته‌ها نقش دارند يا شياطين.
وي با بيان اينكه من با گشت ارشاد مخالف هستم، ‌تاكيد كرد: معتقدم مردم ما زنان و مردان ما بهترين كساني هستند كه مي‌توانند در مورد پوشش خود تصميم بگيرند چرا كه فهيم و دانا هستند.
رهنورد در پايان اين نشست مطبوعاتي به يكي از خبرنگاران كه از ممانعت محافظه‌كاران براي حضور وي و همسرش كه در امور به عنوان دو فرد آزادانديش هستند، چنين پاسخ داد:‌ تاكنون زور هيچ محافظه‌كاري به من و همسرم نرسيده است.