دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر بيانيه بسيج اساتيد دانشگاه شريف درباره انتخابات

بار ديگر به انتخابات مهم و سرنوشت‌سازي نزديک مي‌شويم که دشمنان اين کشور، تلاش در جهت عدم استقبال مردم ايران از آن را در سرلوحه فعاليت‌هاي خود قرار داده‌اند. در برهه حساس کنوني اين انتخابات اهميت بسيار زيادي دارد، زيرا حرکت شتابان ملت ايران براي رسيدن به جايگاه شايسته بين‌المللي، بيداري و خيزش عمومي دنياي اسلام، اقبال گسترده جهاني به خداشناسي و اديان الهي، تغيير الگوهاي حاکم بر جهان و … واقعيت‌هاي انکارناپذير کنوني هستند. اين موارد و بسياري ديگر، نتيجه و ثمره سال‌ها تلاش مصلحان عالم به خصوص کشورهاي اسلامي و در رأس آنها حضرت امام (ره) رهبر کبير ايران و حمايت و استقبال توده‌هاي مردمي از ايشان بوده است.

بنابراين، انتخابات رياست‌جمهوري ايران در اين شرايط، توجه ويژه‌اي را مي‌طلبد تا با حضور حداکثري اقشار مردم، راه پيشرفت ملت ايران به سوي قله‌هاي عظمت، عزت، عدالت و رفاه بيش از بيش گشوده شود. البته در راه تعالي ملت ايران و امت اسلامي، موانع داخلي و خارجي فراواني وجود دارد که با وحدت گسترده مردم ايران و امت اسلامي مرتفع خواهد شد. انشاء الله

ما ضمن ارج نهادن نسبت به همه تلاش‌هاي مردمي و دولتي در سي سال پس از انقلاب اسلامي و با احترام کامل نسبت به نامزدهاي محترم انتخاب رياست جمهوري و تأکيد بر مشارکت همگاني در انتخابات 22 خرداد 1388، با عنوان وظيفه شرعي و ميهني، ديدگاه‌هاي بنيادي و خواسته‌هاي اساسي از رئيس‌جمهور آينده را به شرح ذير اعلام مي داريم:
1- حرکت در مسير رهبري انقلاب اسلامي و تحقق اهداف امام خميني بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران و جانشين بر حق ايشان مقام معظم رهبري، سرلوحه همه برنامه‌ها و اقدامات دولت باشد.
2- اجراي عدالت اسلامي در همه ابعاد فرهنگي، اجتماعي، سياسي و اقتصادي؛ منشور اساسي مسئولان کشوري باشد.
3- از کليه امکانات انساني و طبيعي مالي و بين‌المللي براي اعتلاي ملت ايران و امت اسلامي و کليه مستضعفان استفاده شود.

4 ـ رئيس‌جمهور منتخب مورد احترام همه اقشار مردم و نماينده آنهاست، از اين روي، استفاده درست و بجا از همه استعدادها و توانمندي‌‌ها (غير از مفسدان و مغرضان) ضرورت کامل دارد.
5 ـ در پيشگيري از مفاسد و سوءاستفاده از موقعيت، مسئولان طراز اول کشور پيشتاز باشند.
6 ـ حوزه‌هاي ديني و دانشگاه‌ها به عنوان دو مرکز انديشه و تخصص در جايگاه شايسته خود مورد حمايت و استفاده دولت قرار گيرند و اثرات وجودي آنان در همه ارکان کشور آشکار شود.

7 ـ با معضلات اجتماعي (همچون بيکاري، اعتياد، قاچاق کالا و مواد مخدر) برخورد عالمانه، دلسوزانه، و مقتدرانه انجام گيرد تا نسل جوان در چنگال اهريمنان داخلي و خارجي گرفتار نشود.
8 ـ رفع محکوميت و عقب‌ماندگي از همه مناطق ميهن اسلامي ايران، به ويژه مناطق محرومتر، سرلوحه تلاش مسئولان دولتي باشد.
9 ـ نيل به اهداف سند چشم‌انداز جمهوري اسلامي ايران، تلاش خالصانه، همسو، و بي‌وقفه همه دستگاه‌هاي تأثيرگذار کشور را مي‌طلبد، ولي مسئوليت و نقش قوه مجريه در اين زمينه بيش از ديگر قوه‌هاست.

10 ـ آزادي‌هاي اسلامي براي پرورش، رشد و شکوفايي استعدادها در همه ابعاد و بنا بر قانون اساسي بايد در بالاترين سطح ممکن تأمين شود.
11ـ منزلت و سلامت نظام، بايد اولويت نخست و غايي همه مردم و مسئولان باشد.
اين تنها مي‌تواند در بستر تکريم انسان‌ها، رعايت اخلاق، صداقت، و احترام به حقوق آحاد مردم متبلور شود.

ما اعلام مي‌کنيم که با همه توان در راه تحقق اهداف متعالي جمهوري اسلامي ايران آماده خدمت هستيم و در اين راه با رئيس‌جمهور برگزيده مردم، نهايت همکاري را خواهيم داشت و اين همکاري به صورت نقد دلسوزانه عملکردها و ارايه پيشنهادها و سعي در تحقق آنها خواهد بود.
والسلام

17 خرداد ماه 1388
بسيج اساتيد دانشگاه صنعتي شريف