دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر حمايت حجت‌الاسلام سانتیاگو از احمدی‏نژاد +عکس

امام جمعه پایتخت آرژانتین با انتقاد از اظهارات برخی کاندیداهای ریاست جمهوری در مناظرهای تلویزیونی ضمن تأیید استراتژی فعالیت دولت نهم در منطقه آمریکای لاتین گفت: ایران را در منطقه آمریکای لاتین به اسم احمدی نژاد می شناسند.

حجت‌الاسلام سانتیاگو (عبدالکریم) پاس، امام جمعه بوینس آیرس آرژانتین، در آستانه برگزاری انتخابات و با توجه به برگزاری مناظره های تلویزیونی بین کاندیداهای ریاست جمهوری و نقد استراتژی دولت نهم در منطقه امریکای لاتین در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری رسا به تحولات اخیر در کشورهای آمریکای لاتین اشاره کرد و گفت: فعالیت‌های جمهوری اسلامی ایران در کشورهای آمریکای لاتین از زمان ریاست‌ جمهوری حجت‌الاسلام خاتمی آغاز شده بود که با آمدن دکتر محمود احمدی‌نژاد این فعالیت‌ها گسترش یافت و از این که اصلاح‌طلبان ایران این ارتباط را زیر سؤال می‌برند، در شگفتم.

وی همچنین در ادامه موضع شفاف احمدی‌نژاد را سبب گسترش اسلام در آمریکای لاتین عنوان کرد و ابراز داشت: ارتباط احمدی نژاد با چاوز، برنامه‌ها و تبلیغات روانی دشمن را نقش بر آب کرده است.

امام جمعه پایتخت آرژانتین در ادامه از فعالیت‌های احمدی نژاد در منطقه امریکای لاتین حمایت کرد و افزود: احمدی نژاد مبانی فکری دشمنان را با چالش روبه‌رو کرده است.

حجت‌الاسلام عبدالکریم پاس با اشاره به محبوبیت احمدی‌نژاد در آمریکای لاتین بیان داشت: مقاومت احمدی نژاد در برابر حقوق ملت‌های مسلمان سبب بی‌اعتمادی دنیا به کشور‌های سلطه‌گر شده است؛ از این‌رو ایران را در منطقه آمریکای لاتین به اسم احمدی‌نژاد می‌شناسند.

وی با بیان این که آشنایی مردم آمریکای لاتین با فرهنگ ایرانی و اسلامی به سبب شخص دکتر احمدی‌نژاد بیشتر شده است، بیان داشت: همچنین حضور احمدی‌نژاد در کشورهای خارجی بازتاب گسترده‌ای داشت تا جایی که هنگام سفر ایشان به آمریکای شمالی و سخنرانی در سازمان ملل رسانه‌های آمریکای لاتین اقدام به پخش مستقیم سخنان احمدی‌نژاد کرده‌اند.

امام جمعه پایتخت آرژانتین در ادامه افزود: سخنان احمدی‌نژاد در«دوربان دو» در محیط‌های دانشگاهی و فضاهای سیاسی انعکاس فراوانی داشته؛ چون تا کنون قدرتی را ندیده‌اند که در برابر آمریکا بایستد.

وی در بخش دیگر از سخنانش از ویژگی‌های احمدی‌نژاد را مقاومت و جرأت بیان حقیقت عنوان کرد و گفت:‌ این ویژگی‌ها سبب شد بسیاری از شخصیت‌های دنیا با وی اظهار دوستی ‌کنند؛ حتی مارادونا، سرمربی تیم ملی آرژانتین دوستی خود را با اهدای پیراهن خود به رییس جمهور ایران ابراز کرده است.

حجت‌الاسلام عبدالکریم پاس همچنین موضع شفاف رییس جمهور ایران در مقابله با اسرائیل غاصب را سبب همراهی و حمایت بسیاری از کشورهای ضد اسرائیلی با ایران عنوان کرد.

وی در بخش دیگر به توسعه مناسبات اقتصادی ایران با کشورهای آمریکای لاتین اشاره کرد و اظهار داشت: در ونزوئلا و بولیوی روند اقتصادی با ایران همچنان ادامه دارد و در حال گسترش است.

امام جمعه پایتخت آرژانتین با بیان این که حضور ایران در کشور‌های آزادی‌خواه به قصد گسترش ارتباط اقتصادی و سیاسی است، ابراز داشت: هراقدامی که احمدی‌نژاد در آمریکای لاتین دارد با رضایت کشور مقابل و به نفع ایران اسلامی است و حتی یک ریال در معاملات اقتصادی، به کشورهای دیگر نمی‌بخشد.