دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر قطبي: قانون فوتبال به ما اجازه پيروزي نداد

سرمربي تيم ملي فوتبال گفت: با شكست امارات پيروزي بر کره جنوبي در سئول کار راحتي است.

به گزارش ايسنا، افشين قطبي پيش از ديدار ايران برابر امارات و کره جنوبي در اين گفت‌وگو به نکاتي اشاره کرده است كه در زير مي‌آيد:

*آيا تيم ملي به جام حهاني صعود مي کند؟

شک نکنيد، ما حتما به جام جهاني صعود مي‌کنيم. چه مستقيم و چه پلي‌آف. اما شايد فکر کنيد نتيجه مقابل کره شمالي بايد برد مي بود. اما اين تساوي نتيجه بسيار خوبي است. مطمئنا اين توان را داريم که کره جنوبي و امارات را ببريم.

*البته همه انتظار برد داشتند.

بله، قدرت ما بسيار بيشتر از کره شمالي است. اما نتيجه‌ اين بازي برابر کره شمالي اميدواري ما را کاهش نداده است و همانطور که گفتم ممکن است کار ما به پلي آف بکشد. در گروه ما هنوز هيچ چيز معلوم نيست و به جز امارات که حذفش قطعي شده و کره جنوبي که صعودش قطعي شده ايران، عربستان و کره شمالي اميد به صعود دارند. بازي‌ها هيجان انگيز است و هيچ چيز هم قابل پيش بيني نيست.

* بازي تيم ملي در نيمه دوم کمي افت کرد، اين افت به چه دليل بود؟

ما قابل قبول بازي کرديم. توپ و زمين در اختيار ما بود. برنامه داشتيم. به خوبي پرس مي کرديم. فقط کمي بدشانس بوديم. اگر آن توپ که به تيرك خورد وارد دروازه مي شد حالا سه امتياز گرفته بوديم.

*شما پيش از بازي مقابل کره شمالي بسيار به برد اميدوار بوديد.

بله، نگران نبودم، حس خوبي داشتم و اصلا استرس نداشتم اما شانس با ما يار نبود. به هر جهت توپ‌هايمان وارد دروازه حريف نشد و اين در فوتبال پيش مي آيد. ما در نخستين برنامه‌ريزي خود براي تيم ايران روي تمام جزئيات هم دقت داشتيم و سعي کرديم همه امکانات لازم را فراهم کنيم و تصميمات درستي بگيريم تا تيم ايران هر روز در آرامش باشد. در کره شمالي هم مسوولين تيم امکانات لازم رابراي ما فراهم کردند. همه چيز مهيا بود. اما قانون فوتبال به ما اجازه برد نداد. ما حقمان برد بود.

*تيم ملي در کره شمالي فضاي دوستانه و خوبي داشت. کساني هم که اطراف تيم ملي بودند از فضاي اردو لذت بردند.

ما کار روانشناسي کرده بوديم. براي ما ايجاد يک فضاي آرام و پر از دوستي و محبت بسيار مهم بود. ما محدوديت زماني داشتيم و مي بايست اين فضا را ايجاد مي کرديم.

*بازي مقابل امارات در آزادي بسيار مهم است. اگر مي خواهيم انگيزه بردن مقابل کره جنوبي را داشته باشيم بايد امارات را ببريم. براي اين بازي چه برنامه اي داريد؟

معتقدم که چهارشنبه براي ايراني ها يک جشن بزرگ خواهد بود و ما امارات را در تهران با اختلاف بالا شکست مي دهيم، جون اين توانايي را داريم و مهمتر از همه اينکه به اين برد احتياج داريم. من مطمئنم با بردن امارات شكست کره جنوبي در سئول کار راحتي است، چون رفتن کره جنوبي به جام جهاني قطعي شده است. من هميشه اميدوار هستم. در زندگي ام هم همينطور بوده ام ،هستم و خواهم بود. ديد من به صعود ايران به جام جهاني کاملا مثبت است.