دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر چهارده مارسی‌ها اکثریتشان در مجلس را حفظ کردند

سرویس بین‌الملل «» ـ «زياد بارود»، وزیر امور داخلی (کشور) لبنان، ساعتی پیش، نتایج نهایی انتخابات مجلس این کشور را اعلام کرد.
به گزارش خبرنگار «»، بر پایه نتایج نهایی آرای شمارش شده جریان 14 مارس با به دست آوردن 71 کرسی در مقابل 57 کرسی به دست آمده توسط جریان رقیب، به نام 8 مارس، موفق به حفظ ترکیب موجود در مجلس لبنان شد.
بنا بر این گزارش، بیش از 65 درصد واجدان شرایط در حوزه انتخابیه زحله، 56 درصد در حوزه المتن، 55 درصد در حوزه بعبدا، 45 درصد در طرابلس، 40 درصد در حوزه شماره یک، 27 درصد در حوزه شماره دو  و 40 درصد در حوزه شماره سه بیروت و در مجموع، بيش از ۵۵ درصد از واجدان شرایط در این انتخابات شرکت کرده‌اند.
این نتایج در حالی به دست آمد که روز گذشته، شبکه العربیه به نقل از مقامات حزب‌الله لبنان مدعی شده بود که آنها بر این باورند که جریان 14 مارس به رهبری حریری، هفتاد کرسی و جریان 8 مارس 58 کرسی را از آن خود خواهد کرد.

هرچند ترکیب دقیق نمایندگان احزاب در این انتخابات اعلام نشده اما خبرها حاکی است که  جریان نزدیک به نبیه بری ، رئیس کنونی مجلس لبنان و فراکسیون حزب الله هرکدام سه کرسی را نسبت به انتخابات قبل در مجلس از دست داده اند،اما در مجموع آراء جریان 8 مارس به رهبری حزب الله تغییر چندانی نکرده است.
در این انتخابات، فؤاد سینیوره و ده وزیر کابینه کنونی در کنار شخصیت‌هایی چون ولید جنبلاط، رئیس حزب سوسیالیست ترقی‌خواه، نبیه بری رئیس مجلس، سعد حریری رهبر جریان المستقبل، بهیه حریری خواهر رفیق حریری و میشل عون، رهبر جریان آزاد ملی و برخی دیگر از شخصیت‌های مطرح لبنانی، توانستند از حوزه‌های گوناگون به مجلس راه پیدا کنند.