دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر براي صعود مهاجم زهردار نياز است

اگر خام خيالانه به پيش بيني دو بازي پيش روي تيم ملي ايران نپردازيم و 6 امتياز اين دو بازي را به حساب تيم ملي واريز نکنيم، برپايه حدس و تقريبي که نزديک به واقعيتهاست، در صورت شکست کره شمالي از عربستان، تيم ملي ايران با کسب 4 امتياز مقابل امارات و کره جنوبي، در صورتي که تفاضل گل خود را در بازي با امارات بهبود بخشد، اين شانس را دارد تا به عنوان تيم سوم گروه راهي مرحله پلي اف شود.

به نوشته قدس؛ براي واقعيت بخشيدن به چنين شانسي تيم ملي ايران نيازمند بهبود روشهاي بازي، اصلاح ترکيب و بيش از هر چيز جسارت داشتن براي انجام اين امور است.

مشکل گلزني خط حمله تيم ملي ايران و ضعف انفرادي بازيکناني نظير مهدوي کيا و هاشميان، با اضافه شدن علي کريمي به ترکيب تيم ملي نه تنها حل نشده، بلکه با مشاهده بازي تيم ملي ايران مقابل کره شمالي که کريمي در آن نمايش نااميدکننده اي ارائه داد، حالا مي توان گفت مشکل خط حمله تيم ملي افزايش يافته و اگر قرار است در دو بازي آينده گل بزنيم تا امتياز کسب کنيم و به جام جهاني برسيم، چاره اي غير از سازماندهي دوباره تيم ملي ديده نمي شود.

به واقع کار تيم ملي به جايي رسيده که بايد بسرعت دست به کار شد و بويژه براي پيروزي مقابل امارات که تمريني براي کسب امتياز در کره جنوبي محسوب مي شود، بازيکناني را به ميدان فرستاد که بتوانند تيم ملي را به نتيجه لازم برسانند. اين يک واقعيت است که ديگر با اتکا بر بازيکناني مثل هاشميان، مهدوي کيا و کريمي نمي توان نتيجه گرفت و بايد نوبت را به بازيکنان آماده در خط حمله سپرد.

* تغيير شيوه بازي
افشين قطبي در يکي از کنفرانسهاي خبري به اين نکته اشاره کرد که به دو سيستم 1 – 3 – 2 – 4 و همچنين 1 – 4 – 1 – 4 در تيم ملي نظر دارد و در مواقع مقتضي يکي از اين دو آرايش را به کار خواهد گرفت. ابراز اين عقيده از سوي سرمربي تيم ملي را مي توان چنين تلقي کرد که او اعتقادي به استفاده از دو مهاجم در ترکيب تيم ملي ندارد و يا شايد براي رسيدن به اهدافش همان دو آرايش را کافي مي داند، اما طي دو مسابقه جدي که تيم ملي ايران مقابل چين و کره شمالي به ميدان رفت، ضعف خط حمله ايران که با يک مهاجم بازي مي کند، چنان مشهود بود که به نظر مي رسد، لازم باشد افشين قطبي در عقيده اش تجديد نظر کرده و دست کم در بازي با امارات از دو مهاجم استفاده کند.

در اين باره بايد اضافه کرد که جا به جايي مهره هاي حاضر در ترکيب اصلي مقابل کره شمالي و به عنوان مثال به کارگيري زوجي مثل هاشميان- کريمي هم چاره ساز به نظر نمي رسد و ضروري است تا قطبي بازيکنان آماده تري را به ميدان بفرستد و زوج جديدي براي خط حمله تيم ملي پيدا کند.

* گزينه هاي تهاجمي
سابقه بازيهاي ليگ برتر در فصل اخير نشان دهنده آن است که زوج اکبرپور- برهاني که هماهنگي و قدرت گلزني بالايي را نشان داده اند. مي تواند يک گزينه خوب براي خط حمله تيم ملي باشد. اگر نگاه رنگي بر تيم ملي حاکم نباشد و خط کشي هاي سنتي قرمز و آبي از سوي قطبي اعمال نشود – که نشانه هايي از آن ديده شده! – زوج خط حمله استقلال مي تواند در بازي با امارات گره گشا باشد و به روحيه مناسب براي بازي کردن در کره جنوبي هم برسند.

به نظر مي رسد، حتي چنانچه قطبي راضي به قرار دادن دو مهاجم در ترکيب تيم ملي شود، باز هم توان تهاجمي تيم ملي به حد نصاب کافي براي رسيدن به يک نتيجه پرگل مقابل امارات نخواهد رسيد و جا دارد قطبي از مهره هايي مثل خسرو حيدري، خلعتبري و کاظميان بيشتر و بهتر استفاده کند.

افشين قطبي که طي مدت زمان حضورش در تيم ملي ايران تلاش کرده تا فضايي شورانگيز را در اطراف تيم خلق کند، لازم است تا بخشي از اين هاله رواني را خودش بسازد و فقط منتظر حمايتهاي مردمي و رسانه اي از تيم ملي نماند. چنانچه تيم ملي هجومي و پرشور بازي کند و به اصطلاح خودش از بازي خودش لذت ببرد، اتوماتيک وار صاحب روحيه قوي تري خواهد شد و آن وقت مي توان به نتيجه گيري در کره جنوبي بيشتر اميد داشت براي نيل به اين منظور قطبي بايد تيم خود را با تفکر تهاجمي تر و با نيروي تهاجمي بيشتري به ميدان بفرستد.