دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر فاجعه در انتظار وزنه‌برداري زنجان

هر چند مقوله سقوط فوتبال شهرداري زنجان، اين روزها بحث اول ورزش استان به شمار رفته و ساير اتفاقات را نيز در اين عرصه تحت‌الشعاع خويش قرار داده است، اما در ساير رشته هاي ورزشي نيز وضعيت مشابهي ديده مي شود.

به گزارش ايسنا، ارديبهشت ماه سال‌جاري بود که مجمع انتخابات هيأت وزنه‌برداري استان با حضور دبير فدراسيون وزنه‌برداري در سالن کنفرانس اداره کل تربيت بدني استان برگزار شد.

همچنين در همين برهه از زمان نيز تيم ملي وزنه‌برداري نوجوانان ايران عنوان قهرماني رقابت‌هاي جهاني تايلند را از آن خود کرد.

ماجرا از آنجا آغاز شد که برخي رکوردهاي به ثبت رسيده توسط وزنه‌برداران استان نسبت به رکوردهاي به ثبت رسيده در رقابت‌هاي جهاني تايلند در وضعيت بهتري قرار داشت، حال اينکه اين ورزشکاران ديگر به ورزش استان وزنه‌برداري نمي‌پردازند.

بر همين اساس، رئيس کميته مربيان هيأت وزنه‌برداري شهرستان زنجان به خبرنگار ايسنا گفت: رکوردهايي که در مسابقات جهاني تايلند به ثبت رسيد، حکايت از بروز فاجعه‌اي جبران‌ناپذير براي وزنه‌برداري زنجان در آينده‌اي نزديک را مي‌دهد؛‌ چرا که بسياري از ورزشکاران وزنه‌بردار استان که همين رکوردها را در کارنامه خود دارند، به دليل عدم حمايت از سوي مسئولين استان، ديگر قادر به ادامه فعاليت در رشته مذکور نيستند.

علي نصرتي از ورزش وزنه‌برداري به عنوان يکي از رشته‌هاي سنگين ياد کرد و افزود: يک وزنه‌بردار براي ثبت رکورد در حد کشور و يا جهاني، بايد تمرينات طاقت‌فرسايي را پشت سر بگذارد، اما اگر با عدم حمايت مواجه شود بلافاصله با دلسرد شدن از اين رشته، ديگر قادر به فعاليت در آن نخواهد بود.

وي در خصوص رکوردهاي به ثبت رسيده توسط وزنه‌برداران استان اظهار كرد: مصطفي حبيبي‌نيا، جعفر رضايي و سيدمحمد مرتضوي از جمله وزنه‌برداران زنجاني بودند که رکوردهايي به مراتب بهتر از ورزشکاران حاضر در رقابت‌هاي جهاني تايلند به ثبت رساندند، اما به دليل عدم حمايت از آنها،‌ امروز بايد به جاي حضور اين ورزشکاران در ميادين بين‌المللي، شاهد کناره‌گيري آنان از وزنه‌برداري باشيم.

نصرتي، اين تعداد ورزشکار معدود را آينده ورزش وزنه‌برداري استان زنجان دانست و تصريح کرد: آينده ورزش وزنه‌برداري زنجان را همين چند ورزشکاري که هم‌اکنون به دست فراموشي سپرده شده‌اند، خواهند ساخت. ولي با کناره‌گيري آنها، به طور يقين آينده‌اي مبهم و فاجعه‌آميز در انتظار وزنه‌برداري استان خواهد بود.

وي تأکيد کرد: در حال حاضر، علم ورزش وزنه‌برداري را به واسطه وجود مربيان کارآمد و باتجربه در استان داريم، اما متأسفانه پل ارتباطي بين اين علم و ورزشکاران با فدراسيون جهت حضور در ميادين بين‌المللي که همانا بر عهده مسئولين تربيت بدني استان و رئيس هيأت مذکور است،‌ وجود ندارد.

رئيس کميته مربيان هيأت وزنه‌برداري شهرستان زنجان با اشاره به اينکه براي پرورش يک ورزشکار وزنه‌بردار، ‌مربيان اين رشته در استان متحمل سختي‌ها و مشکلات شبانه‌روزي شده‌اند، گفت: با وضعيتي که گريبانگير وزنه‌برداري استان شده است، ديگر هيچ انگيزه‌اي در بين مربيان و ورزشکاران رکورددار استان جهت ادامه کار وجود ندارد و تنها عشق و علاقه است که تا به امروز آنها را سر پا نگه داشته است.

وي، قهرمان‌پروري در زنجان را يکي از بي‌ارزش‌ترين واژه‌ها در عرصه ورزش نام برد و خاطرنشان کرد: در استان زنجان به يک فرد معتاد بيش از يک ورزشکار اهميت داده مي‌شود و به نظر من، قهرمان‌پروري در زنجان هيچ ارزشي ندارد و به همين خاطر، رئيس سابق هيأت وزنه‌برداري استان نيز که زحمات زيادي براي اين رشته در زنجان متحمل شده بود، به دليل بي‌مهري اطرافيان، لقاي ورزش وزنه‌برداري را به عطايش بخشيد.