دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر رمز «یازهرا» سحر اصولگرایی بدلی را باطل می‌کند

«یا زهرا، یا زهرا، یا زهرا»ی برادر محسن، اسم رمز پر معنایی است که در پیش از پیروزی انقلاب و مبارزه علیه رژیم شاه تداعی‌گر پیروزی خون بر شمشیر بود و در جنگ، بازتابی از پیروزی خالی دستان بر پر دستان به شمار آمد و امروز باطل السحر اصولگرایی بدلی در قبال اصولگرایی ریشه‌دار و واقعی است.
چون بر این باورم که ما دو نوع اصولگرایی داریم؛ اصولگرایی با ریشه پانزده خرداد که امام (قدس سره) پایه‌گذار آن است و اصولگرایی نوین که ضرورتاً منطبق بر اصولگرایی ریشه‌ای نیست و من آن را اصولگرایی بدلی می‌نامم و اصولگرایی که بعد دوم خرداد 76 و به مثابه یک نام برای یک جریان که فارغ از محتوای ارزشی آن به خدمت گرفته شد.
فرق این دو نوع اصولگرایی دارای ابعاد گوناگونی است و البته در این نوع اصولگرایی بدلی، برای مشروعیت بخشیدن به آن نمی‌خواهم انکار کنم، افرادی که اصولگرایی واقعی هستند، وجود دارند، ولی این تفاوت در اندازه‌ای است که علی آقای مطهری فرزند شهید مطهری (ره)، می‌نویسد و می‌گوید که احمدی نژاد، ربطی به اصولگرایی ندارد؛ حرف درست و منطقی و به جایی است.
ابعاد اختلاف این دو نوع اصولگرایی از نظر زمان، مبدأ، بنیانگذار، شخصیت‌ها، محتوا و آرمان‌ها محل‌های تفاوت فراوان دارند که در این مجال قصد پرداختن به آن را نداریم و به دیگران یا به خود در موقعیت دیگر واگذار می‌کنم.
ولی یکی از وجوه مشترک سه مرحله پیش از انقلاب، زمان جنگ و امروز تنهایی و مظلومیت این جریان است، اما پایان خوش و پیروزمندانه را رقم می‌زند. شاه را با همراهی توده‌های میلیونی مردم ساقط می‌کند. صدام را با خیل شهیدان ناکام می‌گذارد و سرنوشت نهایی او را به سمت قبرستان هدایت می‌کند و امروز در دشوارترین و پیچیده‌ترین مبارزه خویش، باطل السحر سردمدار اصولگرایی بدلی است…
و اما برداشت نخست؛ من از این روند اینگونه برداشت می‌کنم:
1. آقا محسن نباید اجازه می‌داد که حریف، او را آقا محسن بنامد؛ این نام و این نوع تسمیه مال بچه‌های جنگ و دارای بار ارزشی است که هیچ نسبتی نه سببی و نه نسبی با آن نداشته و ندارد و بر خلاف چهره‌ای است که سعی در ترسیم آن دارد و متأسفانه دیگران هم به او کمک می‌کنند. ایشان هیچ نسبتی با آن ندارد به جز یک نسبت که من آن را «چفیه به سرقت رفته» می‌نامم.
2. آقا محسن ثابت کرد هنوز آقا محسن است، عمق را خوب می‌بیند. گام‌های موثق برمی‌دارد و همان گونه که پیش از انقلاب از دیگرانی که می‌گفتند نخست باید کادرسازی کرد بعد مبارزه، گذر نمود و در جنگ برای فتح خرمشهر از کارون عبور کرد و فضای جدیدی را نیز در این مقطع برای همفکران خود گشود…
متن كامل اين نوشتار را در ستون «يادداشت» بخوانيد.