دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر من، داليا مجاهد؛ معلم قرآن اوباما

سرویس بین‌الملل «» ـ «دالیا مجاهد» گفت: دو هفته پیش از سخنرانی در قاهره، رئیس‌جمهور از من خواست تا با استناد به آیات قرآن كریم، بخشی از سخنرانی او را تنظیم كنم.
به گزارش «الشرق‌الاوسط»، خانم دالیا مجاهد، آمریكایی مصری تبار كه سمت مشاور اوباما در امور مسلمانان را به عهده دارد، در مصاحبه با این روزنامه گفت که او تنظیم کننده بخش‌هایی از سخنان اوباما با استناد به قرآن کریم بوده است.
مجاهد در این گفت‌وگو بیان داشته است: دو هفته پیش از سخنرانی در قاهره، رئیس‌جمهور از من خواست تا با استناد به آیات قرآن كریم بخشی از سخنرانی او را تنظیم كنم.
من با ترجمه آیه «من قتل نفس او فساد فی الارض فكانما قتل الناس جمیعا» و آیه «یا ایها الناس انا خلقناكم من ذكر و انثی و جعلناكم شعوبا و قبائل لتعارفوا»، نكته‌هایی را به او یادآوری كردم كه اسلام بر مسأله خونریزی و فساد اخلاقی و اجتماعی بسیار حساس است و همه مردم را اعم از سیاه و سفید و صرف‌نظر از دین و مذهب و تنها بنا بر كرامت انسانی محترم شمرده و به او درباره بیان سخنانی كه موجب تفرقه بین مسلمانان می‌شود، هشدار دادم.
دالیا كه در میان كارمندان كاخ سفید به «خانم محجبه» مشهور است، افزود: اوباما جهان اسلام و ایالات متحده آمریكا را از نظر علمی و مذهبی یكسان و این دو را قطب‌های جهان می‌داند.

وی در عین حال تصریح كرد: اوباما بر پایه تعالیم قرآن، تمایزی بین اروپا، آمریكا و جهان اسلام قایل نیست. گفتنی است که دالیا یکی از مدیران ارشد موسسه نظرسنجی گالوپ و مدیر بخش مسلمان این موسسه است و کتابی هم به عنوان ” چه کسی به نمایندگی از جهان اسلام صحبت می کند ” نوشته است . این کتابی است باراک اوباما نیز برای شناخت بهتر جهان اسلام آن را خوانده است