دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر دویستمین گل ایران در جام‏جهانی

گل علی كریمی در دیدار ایران برابر امارات متحده عربی از رقابت های گروه دوم انتخابی جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی، دویستمین گل ایران در تاریخ 36 ساله حضورش در رقابت های مقدماتی جام جهانی بود.

به گزارش شبكه خبر، پایگاه اینترنتی فدراسیون جهانی فوتبال در پایان دیدار ایران – امارات نوشت: ایران با گل كریمی نخستین تیم آسیایی است كه به آمار 200 گل زده در این رقابت ها دست پیدا می كند.

فیفا در گزارش خود از بازی های چهارشنبه تیم های آسیایی در رقابت‌های انتخابی جام جهانی 2010 نیز نوشت: ایران همچنان می تواند امیدوار بماند. از آنجا كه این تیم با گل علی كریمی در تهران امارات را شكست داد،‌ رقابت ها در گروه دوم آسیا بر سر جایگاه دوم این گروه همچنان داغ و پر هیجان دنبال خواهد شد. در این گروه كره جنوبی بلیت ورود به جام جهانی را به دست آورده است.

FIFA.com همچنین نوشت: ایرانی ها با پیروزی نزدیك برابر امارات كه نخستین بردش پس از چهار بازی بود،‌ هنوز هم می توانند به حضور در رقابت های جام جهانی آفریقای جنوبی امیدوار باشند. شاگردان افشین قطبی در این بازی به هر سه امتیاز مسابقه نیاز حتمی داشتند و برای همین هم گل جنجالی كریمی تعیین كننده بود. نیمه نخست بازی چندان پرهیجان نبود. میزبان در این نیمه به ندرت توانست دفاع حریفش را تحت فشار قرار دهد. هشت دقیقه پس از شروع نیمه دوم علی كریمی،‌ بازیكن سال های پیش بایرن مونیخ، پاسی را از آندرانیك تیموریان در بیرون محوطه جریمه دریافت كرد و پس از عبور از چندین مدافع توپ را با پای چپ از كنار ماجد ناصر دروازه بان امارات به تور دروازه این تیم دوخت.