دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر فرانسه قهرمان مطلق نخستين دوره‌ مسابقات پاراتكواندو جهان

تيم ملي پاراتكواندو فرانسه با كسب سه مدال طلا به مقام قهرماني مطلق نخستين دوره‌ي رقابت‌هاي جهاني پاراتكواندو به ميزباني آذربايجان دست يافت.

به گزارش ايسنا، در پايان اين پيكارها تيم ميزبان با كسب يك مدال طلا، دو نقره و يك برنز در جايگاه دوم قرار گرفت و تركيه با يك نشان طلا، يك نقره و سه برنز سوم شد.

بر اساس اين گزارش تيم‌هاي اسپانيا با يك مدال طلا و دو نقره، روسيه با يك مدال طلا، چين تايپه با يك نشان طلا، ايران با يك نقره و يك برنز، گواتمالا با يك نقره و رژيم اشغالگر قدس با يك نقره عناوين بعدي را كسب كردند، ضمن اينكه مغولستان، فيليپين، كره، استراليا، كانادا و انگلستان هر كدام يك مدال برنز بدست آوردند.

در اين مسابقات جايزه‌ي بهترين مبارزه به تيم‌هاي فيليپين، گواتمالا و رژيم اشغالگر قدس اهداء شد و جايزه‌ي حضور فعال در رقابت‌ها به آذربايجان، تركيه و مغولستان تعلق گرفت.

در مراسم افتتاحيه‌ي اين مسابقات، “چوي چانگ وون” رييس فدراسيون جهاني تكواندو گفت: تكواندو ورزشي است كه رشد سريعي داشته و به سراسر دنيا گسترش يافته است. با گسترش اين رشته در جمع عامه‌ي مردم و رشد متعادل آن، تكواندو به عنوان ورزشي جهاني مورد علاقه‌ي ميليون‌ها نفر در سراسر جهان صرف‌نظر از نژاد، سن، جنسيت يا معلوليت قرار دارد.

وي افزود: نخستين دوره‌ي مسابقات پاراتكواندو به طور خاص گامي براي نزديك‌تر كردن تكواندو نزد تمامي افراد و ايده‌آل المپيك در جهت ارتقاء جهان‌شمولي اين ورزش است.

آنهايي كه در مسابقات پاراتكواندو شركت مي‌كنند، قهرماناني هستند كه توانايي خود را فراتر از توانمندي جسمي نشان داده و اعتماد به نفس آنها، نيرويي مافوق غلبه بر مشكلات است.

فدراسيون جهاني تكواندو WTF در نظر دارد دومين دوره‌ي مسابقات جهاني پاراتكواندو را در سال 2010 با هدف ثبت تكواندو در جمع رشته‌هاي رسمي بازي‌هاي پارالمپيك در آينده‌ي نزديك برگزار كند.

در پايان نخستين دوره‌ي مسابقات جهاني پاراتكواندو، اسامي نفرات برتر اوزان مختلف در پي مي‌آيد:

وزن 67- كيلوگرم بانوان: فرانسه، تركيه، انگلستان

وزن 68 -56 كيلوگرم مردان: فرانسه، آذربايجان، تركيه

وزن 58- 67 كيلوگرم مردان: فرانسه، اسپانيا، تركيه

وزن 80- 67 كيلوگرم مردان: تركيه، آذربايجان، استراليا

وزن 80+ 68 كيلوگرم مردان: آذربايجان رژيم اشغالگر قدس، كانادا، تركيه

وزن 58- كيلوگرم مردان: اسپانيا، گواتمالا، ايران(مهدي پوررهنما) و آذربايجان

وزن 68- كيلوگرم مردان: روسيه، اسپانيا، كره، مغولستان

وزن 80- كيلوگرم مردان: چين تايپه، ايران(محمود جعفرزاده)، فيليپين وآذربايجان