دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر ماجراي 60هزار بليت رايگان

صبح روز گذشته در خيابان آزادي بليت‌هاي مجاني بين حاميان يكي از نامزدهاي انتخابات رياست جمهوري توزيع شد. اين اتفاق پس از انتشار خبري كه بر مبناي آن سايپا به عنوان حامي تيم ملي 60 هزار بليت مسابقه با امارات را پيش خريد كرده بود، اصلا تعجبي نداشت.

به نوشته اعتماد ملی؛ بليت‌ها توزيع شد و البته در پايان ميتينگ از تمام آنها درخواست كرد تا براي حمايت از تيم ملي به استاديوم آزادي بروند. با وجود اين در آستانه نيم‌ساعت مانده به آغاز مسابقه تنها 20هزار تماشاگر در ورزشگاه حضور داشتند و اين موضوع باعث تعجب همه شد. هر چند كه اگر كسي در خيابان‌هاي شهر بود، به چشم مي‌ديديد بليت‌هايي كه صبح روز گذشته از سوي يكي از نامزدان انتخابات به هوادارنش هديه شده بود، در شهر خريد و فروش مي‌شد.

بليت‌هايي كه بهاي آن تا 10هزار تومان هم مي‌رسيد، با قيمت هزار تومان خريدو فروش مي‌شد. جالب اينكه در ميدان آزادي افرادي با در دست داشتن دسته‌هاي 100تايي بليت، از عابران درخواست مي‌كردند كه بليت بازي را بخرند. از سوي ديگر هم در ايستگاه متروي استاديوم آزادي هم بليت‌هاي مسابقه از سوي هواداران يكي از نامزدهاي انتخابات رياست جمهوري فروخته مي‌شد.

اين در وضعي بود كه در مجموعه ورزشي آزادي هم چند صدمتر مانده به باجه‌هاي بليت فروشي افرادي بودند كه بليت بازي را به رايگان بين تماشاگران پخش مي‌كردند و البته پوستر تبليغاتي نامزدشان را هم همراه بليت به تماشاگران مي‌دادند. به هر حال اگر هر 60هزار نفري كه بليت‌هاي رايگان را دريافت كرده بودند، ورزشگاه آزادي براي بازي با امارات پر بود.

اما در ابتداي بازي تنها 40هزار نفر در ورزشگاه آزادي بودند. آن هم در وضعي كه حاميان يكي از نامزدها با پرچم ايران در دست روبه‌روي جايگاه نشسته بودند و حاميان نامزد ديگر با لباس‌هاي سبز رنگ در سمت ديگر جايگاه. پيش از اينكه سوت آغاز بازي زده شود، يك پرچم ايران روبه‌روي جايگاه باز شد كه واكنش تماشاگران ديگر را به همراه داشت. البته اگر بازي روز گذشته را از تلويزيون تماشا مي‌كرديد، قطعا متوجه اين اتفافات نمي‌شديد. هنگام پخش مستقيم بازي كاملا صداي تماشاگران ورزشگاه قطع شده بود و اصلا نمايي از تماشاگران پخش نشد.

حتي زماني هم كه علي كريمي در وقت دوم مسابقه براي تيم ملي گل زد، كارگردان تلويزيوني بازي تنها نمايي بسته از تماشاگران پخش كرد كه در آن، آنها پرچم ايران را به دست داشتند. البته هنگام مسابقه چند باري هلي‌كوپتر از روي ورزشگاه عبور كرد تا جو استاديوم امنيتي‌تر از پيش شود.

از سوي ديگر خبرنگاراني که براي پوشش اين ديدار به ورزشگاه آزادي رفته بودند پيش از ورود بازرسي بدني شدند. اين در حالي است که در مسابقات گذشته به هيچ وجه خبرنگاران مورد بازرسي قرار نمي‌گرفتند. با اين پيش‌زمينه همه شك كرده بودند كه محمود احمدي‌نژاد در ثانيه‌هاي پاياني بازي به ورزشگاه مي‌آيد، اما اين اتفاق نيفتاد. هر چند كه خالي ماندن نيمي از ورزشگاه شايد اصلي‌ترين علت غيبت احمد نژاد در ورزشگاه بود.