دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر اسرائيل را با جهان آشتي مي‌‌دهيم

سرویس بین‌الملل «» ـ فرستاده ویژه رئیس‌جمهور آمریكا به منطقه كه در حال بازدید از سوریه است، گفت: سوریه می‌تواند نقش كلیدی در منطقه ایجاد كند و در قدم اول ایالات متحده كوشش خواهد كرد تا همسایگان اسرائیل را به دوستی با تل آویو فرابخواند و پس از آن آمریكا در قدم دوم كشورهای عضو اتحادیه اروپایی را به دوستی و همكاری بیشتر با اسرائیل فراخواهد خواند.
«جورج میشل» افزود: رئیس‌جمهور و وزیر امور خارجه آمریكا در تلاش هستند تا صلح واقعی را در منطقه مستقر كنند و از مذاكره با هر گروهی كه منجر به صلح دایمی شود، استقبال می‌كنند زیرا بر این باورند كه منطقه بیش از هر فاكتوری به امنیت نیاز دارد.
او پس از دیدار با اسد رئیس‌جمهور سوریه نیز گفت: مذاكرات بنیادی بود و ما از سوریه می‌خواهیم بر پایه احترام متقابل، تلاش‌های خود را برای ثبات صلح دایمی در خاورمیانه را افزایش دهد.
یك مقام بلندپایه امور خارجه آمریكا نیز به خبرگزاری آلمان گفت: سوریه نقش محوری در صلح خاورمیانه بازی خواهد كرد و به زودی محوریت برخی از طرح‌های مرتبط با خاورمیانه را به دمشق خواهیم سپرد.
«الشرق الاوسط» ارتباطات گسترده واشنگتن ـ دمشق در روزهای گذشته را مقدمه روابط عمیق آمریكا با كشورهای منطقه خوانده و می‌افزاید: از این پس، آمریكا با هدف جلب دوستی كشورهای منطقه از واژه محور شرارت برای كشورهایی كه بوش به آنها این لقب را داده بود، خودداری خواهد كرد.
گفتنی است، جورج بوش، رئیس‌جمهور پیشین آمریكا سوریه، ایران و كره شمالی را محور شرارت خوانده بود.