دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر موسی تبریک گفت، برخی بحث صحابه را پیش کشیدند

سرویس بین‌الملل «» ـ عمرو موسی، دبیركل اتحادیه عرب با اعلام فرستادن پیام تبریك به محمود احمدی‌نژاد به خبرنگاران گفت: امیدواریم اوضاع نوینی حاكم شود تا روابط كشورهای عربی و ایران گسترده‌تر شده و خاورمیانه از این روابط سود ببرد.
وی افزود: اولویت كشورهای عربی، صلح خاورمیانه و پاكسازی منطقه از سلاح‌های كشتار جمعی است.
موسی در پاسخ به پرسش خبرنگاری كه پرسید، انتخاب احمدی‌نژاد بر گفت‌وگوی كشورهای عربی با ایران چه تأثیری دارد، گفت: ما همواره شیوه گفت‌وگوی آرام و بدون تشنج با ایران را مدنظر داریم و احمدی‌نژاد هم می‌تواند طرف گفت‌وگو با ما باشد.
دبیركل اتحادیه عرب ادامه داد: ما تلاش‌های مشترك ایران و سوریه را برای پایداری صلح در خاورمیانه ارج می‌نهیم و امیدواریم در تلاشی همگانی، شاهد برقراری صلح همیشگی در منطقه و جهان باشیم.
«عمروموسی» در پایان گفت‌وگوی خود با خبرنگاران، پیام تبریك به احمدی‌نژاد را خواند كه در آن از ملت ایران به عنوان ملت مهربان و فهیم یاد و برای ایران آرزوی پیشرفت را از خداوند خواستار شده است.
اما در حالی که انتخاب دوباره احمدی‌نژاد به عنوان رئیس‌جمهور، بازتاب‌ها و واکنش‌های متفاوتی از سوی شخصیت‌های سیاسی و دولتی کشورهای عربی داشته است، برخی از این واکنش‌ها به آخرین سخنان احمدی‌نژاد در تلویزیون برمی‌گردد.
به نقل از روزنامه «الوطن»، «محمد‌ هایف» از نمایندگان مجلس كویت در گفت‌وگو با یك شبکه تلویزیونی گفته است: آنچه در تهران رخ می‌دهد، نتیجه بی‌حرمتی به صحابه رسول خدا، طلحه بن عبیدالله و زبیر بن عوام است كه احمدی‌نژاد، آغازگر اهانت به این چهره‌های درخشان صدر اسلام است و ما این را تحمل نمی‌كنیم و او نیز شیرینی پیروزی خود را تلخ نكند!
هایف اظهار امیدواری كرد: احمدی‌نژاد از تفرقه پرهیز كرده و كشور ایران را بر پایه سلایق و آرزوهای ملت ایران اداره كند.