دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر ترفند قطبي براي غافلگير كردن كره

افشين قطبي دوباره به سرزميني بازگشته است كه شايد حيات فوتبالي اش را مديون آنهاست. او بعد از فعاليت در فوتبال آمريكا به عنوان مربي زنان و همكاري با تيم ملي بزرگسالان آمريكا به واسطه آشنايي با مربيان هلندي به كره جنوبي رفت و پس از آنكه مدتي آناليزور تيم ملي كره جنوبي بود رفته رفته جاي پايش در فوتبال اين كشور را محكم كرد و توانست به عنوان مربي تيم ملي كره مشغول به كار شود. قطبي به اندازه اي مورد توجه فدراسيون فوتبال كره جنوبي بود كه در زمان سرمربيگري پيم ابدكارت و گاس هيدينگ يكي از اعضاي كادر فني تيم ملي كره جنوبي بود.

به گزارش گل؛ او حالا پس از قهرماني پرسپوليس مورد توجه فوتبال ايران قرار گرفته و به مقام سرمربيگري تيم ملي ايران كه آرزوي زندگي ورزشي اش بود رسيده است. افشين قطبي حالا در حساس ترين نقطه ممكن قرار دارد او مي تواند با پيروزي مقابل تيم ملي كره جنوبي طلسم 83 سال ناكامي فوتبال ايران در سئول را شكسته و با صعود تيم ملي به جام جهاني تبديل به مردي شود كه مردم ايران را از اوج نااميدي به نهايت آرزوهاي فوتبالي شان مي رساند. قطبي حالا در مرحله تصميم گيري قرار گرفته و بايد براي مهم ترين بازي زندگي اش تصميماتي بگيرد كه به موفقيت ختم شود.

او اما در سئول حرف هايي مي زدند كه در نوع خودش حس كنجكاوي هر علاقه مند به فوتبال را جلب مي كند· «از جمع آنهايي كه در تيم ملي كره جنوبي شاگرد من بودند 9 بازيكن همچنان عضو تيم ملي كره جنوبي هستند. من آنها را از خودشان بهتر مي شناسم و مي دانم كه مقابل كره جنوبي بايد چگونه بازي كرد.»

افشين قطبي در همين راستا از تغيير سيستم و تركيب تيم ملي ايران خبر داده است. ظاهرا او ترفندهاي خاصي براي غافلگير كردن كره جنوبي در نظر گرفته است. البته بعيد به نظر مي رسد كه قطبي چه در تركيب اصلي تيم ملي و چه در سيستم بازي تغييراتي ايجاد كند. در چنين شرايطي اين سوال مطرح مي شود كه ادعاي قطبي مبني بر تغيير تركيب و روش بازي تيم ملي جنبه جنگ رواني دارد و يا اينكه واقعا فكرهاي جديدي در ذهن او مي گذرد. آيا قطبي كه در پرسپوليس و تيم ملي ايران بر استفاده از سيستم 1-3-2-4 اصرار مي ورزد در سئول روش ديگري را براي مقابل با كره جنوبي مدنظر دارد.

آيا او حاضر مي شود كه تيمش را در اين بازي و در خانه حريف با دو مهاجم به ميدان بفرستد؟ قطبي در كدام پست مي خواهد تركيب تيم ملي را تغيير دهد؟! او كدام بازيكن را نيمكت نشين خواهد كرد؟ رحمتي، كريمي، هاشميان، كعبي، مهدوي كيا، نكونام، تيموريان، حسيني، عقيلي، نوري يا مسعود شجاعي؟! در نگاه اول به نظر مي رسد كه ادعاي قطبي مبني بر تغيير روش و تركيب تيم ملي ايجاد نوعي سردرگمي و جنگ رواني براي كره اي ها است. او ثابت كرده كه چندان اهل ريسك پذريي نيست. در نگاه دوم اما بايد منتظر اند و ديد كه او در نهايت چه آشي براي كره جنوبي پخته است.