دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر دل‌مان را به ضد حمله خوش نكنيم

سرمربي تيم ملي فوتبال جوانان ايران گفت:‌ پيروزي تيم ملي بر كره‌ي جنوبي دور از دسترس نيست و تنها به انسجام تيمي ‌نياز دارد.

علي دوستي در گفت و گو با ايسنا، در خصوص بازي ايران و كره خاطر نشان كرد:‌ تمام شرايط تيم ما بستگي به همين يك بازي دارد. اگر برنده بيرون بياييم شانس صعود ما قطعي است، دراين صورت يا مستقيم به عنوان تيم دوم صعود مي‌كنيم يا در يك شرايط مناسب در جايگاه سوم قرار مي‌گيريم. ما بايد خودمان حق خودمان را بگيريم.

وي افزود: همه دوست داريم كه تيم ما پيروز شود اما بايد با واقعيت فوتبال صحبت كرد، كره تيم خوبي است و شرايط مناسبي دارد، از طرفي بازي در كره انجام مي‌شود، اين كار ما را ساخت مي‌كند. اما تيم ايران تيم ضعيفي نيست. ما بازيكناني داريم كه در كشورهاي پيشرفته دنيا كار مي‌كنند، بازيكنان با تجربه‌اي داريم كه دو جام جهاني را ديده‌اند و در شرايط سخت بازي كرده‌اند. پيروزي دور از دسترس نيست اما يك توان بالا و انسجام تيمي‌ مي‌خواهد.

دوستي با تاكيد بر لزوم تهاجمي ‌بازي كردن تيم ملي به ايسنا گفت:‌ بارها اين اتفاق افتاده كه هر وقت ما به برد احتياج داشتيم و از شروع بازي دفاع را در زمين حريف انجام داده و فوتبال را به حريف ديكته كرده‌ايم، پيروز شده‌ايم اما اگر عقب بكشيم و دنبال اين باشيم كه با ضد حمله به نتيجه برسيم با مشكل مواجه خواهيم شد. ما ظرفيت اين را داريم كه از شروع بازي حمله كنيم و از نظر رواني كره را تحت فشار قرار دهيم.

سرمربي تيم ملي فوتبال جوانان گفت: با يك مهاجم چيزي گيرمان نمي‌آيد، بهتر است طوري بازي كنيم كه از دو مهاجم بهره ببريم. انتخاب سيستم به تفكرات سرمربي بستگي دارد، قطبي قطعا يك تفكري داشته و ما نمي‌توانيم چيزي را به او تحميل كنيم، اما من سيستم 2-4-4 را مي‌پسندم. در اين سيستم ما هم در دفاع خوب هستيم و هم در حمله با بيشترين نفرات كار مي‌كنيم. ضمن اين كه در حمله با چهار دفاع ضريب اطمينان خوبي داريم، به خصوص در اين شرايط كه رحمتي در اوج خود قرار داشته و در خدمت تيم ملي است.

وي تصريح كرد: در اين شرايط بهترين روش براي كاهش استرس اين است كه قبول كنيم احتمال باخت هم وجود دارد و حتي ممكن است به جام جهاني نرويم. مربيان با اين تفكر مي‌توانند فشار را از روي تيم ملي كم كنند تا بچه‌ها با فراغ بال و با استرس كمتري به ميدان بروند اگر به بازيكنان فشار وارد كنيم با مشكل مواجه خواهيم شد.

دوستي اظهار كرد:‌ مقابل كره بايد تلفيقي از بازيكنان باتجربه و جوان را به كار گرفت، اين دو بايد باهم آميخته شوند اما اصلا اعتقادي ندارم كه با احتياط و دلهره و ترس بازي كنيم اگر مساوي كنيم درصد شانس صعود ما به شدت پايين مي‌آيد، ما حتي احتياج داريم گل زده بيشتري داشته باشيم، حتي تساوي 2-2 در صعود ما تاثير مثبت دارد تا اين كه بخواهيم با نتيجه صفر – صفر دلمان را به ضد حمله خوش كنيم. براي يك بار هم كه شده بايد احتياط را كنار بگذاريم. مخصوصا در اين شرايط كه مردم ما به شادابي نياز دارند، اين برد مي‌تواند در روحيه آن‌ها تاثير مثبت بگذارد.