دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر صادرات گاز ایران به ترکیه قطع شد

مدیر منطقه 8 عملیات انتقال گاز از قطع صادرات گاز ایران به ترکیه خبرداد و پیش بینی کرد این قطعی گاز به دلیل انجام تعمیرات تا 48 ساعت آینده ادامه پیدا کند.

به گزارش روابط عمومی شرکت انتقال گاز ایران، محمود لقمانی افزود: با مشاهده معدودی درز ایجاد شده و رادیو گرافی در محل جوشکاری اتصالات ایستگاه اندازه گیری گاز بازرگان (در مرز ایران و ترکیه) با هدف جلوگیری از بیشتر شدن شکاف، با اطلاع و هماهنگی قبلی با شرکت بوتاش ترکیه، جریان گاز ایران به کشور از روز گذشته قطع شده است.

وی با بیان اینکه برای انجام این عملیات 96 ساعت زمان پیش بینی شده است، تصریح کرد: پس از اطمینان از نتیجه رادیو گرافی مبنی بر سلامت جوشکاری، صادرات گاز به ترکیه از سر گرفته خواهد شد.

لقمانی همچنین از انجام همزمان عملیات بازرسی سیستم های اندازه گیری (تیوب کلیینیگ) در منطقه 8 عملیات انتقال گاز برای نخستین بار به وسیله نیروهای متخصص شرکت انتقال گاز ایران خبرداد.

مدیر منطقه 8 عملیات انتقال گاز ایران اظهار داشت: این عملیات قرار بود به وسیله نیروهای خارجی انجام شود ولی به دلیل تحریم های بین المللی به تاخیر افتاد.

وی گفت: عملیات بازرسی سیستم های اندازه گیری در پنج مسیر موازی و در مدت تقریبی10 روز انجام خواهد شد.

لقمانی تاکید کرد: با پایان عملیات تعمیر جوش های ایستگاه بازرگان و باز برقراری جریان صادرات گاز به ترکیه، بازرسی سیستم های اندازه گیری بدون دخالت در روند صادرات گاز تا پایان عملیات ادامه خواهد یافت.