دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر قطبي: صحبت‏هايم بهانه جويي نيست

سرمربي تيم ملي فوتبال ايران گفت: فردا با ارائه يك بازي هجومي همه و به ويژه كره‌جنوبي را شگفت زده خواهيم كرد.

افشين قطبي در گفت و گو با فارس درباره شرايط تيم ملي فوتبال ايران اظهار داشت: به دليل طولاني بودن مسافت، بازيكنان خيلي خسته بودند و به همين دليل در بدو ورود به سئول ريكاوري كرديم و در روز بعد 2 جلسه تمرين انجام داديم تا به هماهنگي كامل برسيم.

وي ادامه داد: روز گذشته قبل از شروع جلسه تمرين با بازيكنان لحظاتي از فيلم بازي هاي كره جنوبي را در ديدارهاي اخير را تماشا و نكات فني را به آنها بيان كرديم. ديروز تمرين سبكي را در زمين شماره 2 جام جهاني برگزار كرديم و امروز بعداز ظهر هم آخرين بخش تمريني خود را براي هماهنگي بيشتر بازيكنان انجام خواهيم داد.

وي با اشاره به وضعيت بازيكنان عنوان كرد: خوشحالم كه 4 روز قبل از بازي به سئول آمديم و حالا بازيكنان به لحاط روحي و فيزيكي در بهترين شرايط قرار دارند. با توجه به حضور تيم 5 نفره كادر پزشكي هيچ بازيكن مصدومي در اردو وجود ندارد و همه براي رويارويي با كره جنوبي آماده هستند.

وي ادامه داد: براي اين بازي با 2 مورد منفي روبرو هستيم. در وهله اول اينكه بازي ايران و كره جنوبي اول برگزار مي شود و ديگر حريفان ايران يعني كره شمالي و عربستان پس از آنكه نتيجه اين بازي مشخص شد به مصاف هم مي روند.

قطبي تصريح كرد: نكته منفي دوم به طي شدن مسافت طولاني كاروان ايران براي رسيدن به سئول مربوط مي شود. براي سفر به كره جنوبي بيش از 20 هزار كيلومتر مسافت هوايي را طي كرده ايم، بنابراين آماده سازي بازيكنان كار راحتي نيست و 2 حريف ما چنين سفر طولاني را نداشته اند.

قطبي يادآور شد: هميشه در بازي هاي حساس گروهي بايد بازي ها به طور همزمان انجام شود و AFC و فيفا با دقت بيشتري بايد به آن توجه كنند. با توجه به زمان برگزاري ديدار ما با كره جنوبي، عربستان و كره شمالي پس از آنكه از نتيجه ما مطلع شدند با آرامش بيشتري بازي خواهند كرد و اين مورد با اصول حرفه اي فوتبال همخواني ندارد.

وي گفت: هميشه بازي هاي آخر تيم ها در مرحله گروهي بايد همزمان باشد ولي AFC و فيفا به آن توجه نكرده اند و من انتظار دارم كه رسانه هاي ايراني به زبان هاي مختلف اين نكات منفي را منتشر كرده و آنها گوشزد كنند. اتفاق هايي براي تيم ملي از سوي كنفدراسيون آسيا رخ مي دهد كه خوشايند نيست، مثلا براي ديدار با كره شمالي در پيونگ يانگ داور چيني انتخاب مي كنند و بار ديگر برابر كره جنوبي كه يك كشور از شرق آسيا داور ژاپني انتخاب مي شود. من هرگز نمي گويم كه بحث تباني در ميان است، اما تاكيد دارم كه مسايل مشكوك است و ما بايد دلايل اتخاذ چنين تصميم هايي را از AFC بپرسيم. نمي خواهم درباره مسايل پشت پرده در AFC حرفي بزنم و اصلا دوست ندارم در اين مورد تمركز كنم چون تيم من آماده رويارويي با تيم ملي كره جنوبي است و ما براي پيروزي برابر حريف به ميدان خواهيم رفت، اما بيان مسايل حرفه اي فوتبال امري ضروري است.

سرمربي تيم ملي افزود: صحبت هاي انتقادي من بهانه جويي نيست، اما دوست دارم كه پيشنهادي براي پيشرفت فوتبال حرفه اي در قاره آسيا بدهم و اين نظر شخصي من است. فوتبال آسيا پيشرفت كرده بنابراين بايد روي مديريت آن براي توسعه آن تمركز كنيم.

وي گفت: براي بازي فردا آماده هستيم. ملي پوشان مي خواهند قلب مردم ايران را شاد كنند و اطمينان دارم كه از هيچ كوششي دريغ نخواهند كرد.

قطبي خاطرنشان كرد: اگر ورزشگاه مملو از تماشاگر باشد به سود بازيكنان ايران خواهد بود چون ستاره هاي ايراني در فضاهاي سنگين بهتر عمل مي كنند و معتقدم ايرانيان زيادي براي حمايت تيم به اين ورزشگاه خواهند آمد و تعدادي از هواداران كره اي نيز ما را تشويق خواهند كرد.

قطبي تصريح كرد: من تماسي با بازيكنان كره جنوبي در چند روز گذشته نداشته ام، اما كي فه يكي از بازيكنان كليدي كره جنوبي با من صحبت كرد. در فوتبال حرفه اي رويارويي دوستان قديمي طبيعي است و اين بار در يك مسابقه رسمي بايد مقابل بازيكناني كه آنها را كشف كرده ام تيم خود را روانه ميدان كنم.

وي درباره برنامه تاكتيكي تيم ملي اظهار داشت: براي اين بازي برنامه خاصي دارم و مطمئن باشيد با تغيير برنامه همه به ويژه حريف را شگفت زده خواهيم كرد. مي خواهيم با انجام بازي هجومي تيم خود را روانه ميدان كنيم. ما براي پيروزي مي خواهيم كره جنوبي با همه قدرتش به ميدان بيايد چون دوست داريم اين تيم را با همه ستاره هايش شكست دهيم.

وي يادآور شد: نمي توانم قول صعود مستقيم ايران را به جام جهاني بدهم، اما اگر كره جنوبي را شكست دهيم با هماهنگي و قدرت بيشتري در ميادين بعدي حاضر خواهيم شد چون سير صعودي تيم كاملا مشهود است.

ديدار كره جنوبي و ايران ساعت 15:30 فردا به وقت تهران برگزار مي شود.