دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر مهاجراني: بايد در سئول بجنگيم

حشمت مهاجراني معتقد است که اگر کره اي ها بازيکنان کليدي ما را ببندند، چون ما کار تاکتيکي نداريم، در مقابل آنها به مشکل مي خوريم.

به نوشته قدس؛ اعتقاد سرمربي سابق تيم ملي اين است که در سئول بايد با 2 مهاجم بازي کنيم.

* بازي با امارات چطور بود؟

** امارات 50 درصد تيمش را آورده بود و نيمي از تيمش به تهران نيامده بودند. آنها 4 ، 5 بازيکن اصلي شان را به همراه نداشتند که اگر آنها بودند براي ما مشکل درست مي کردند. موفقيت ما در اين بازي بر مبناي روش بازي ما نبود، بلکه براساس خلاقيت و هنر بازيکنان مان بود. اگر بازيکنان کليدي ما خوب کار کنند نتيجه مي گيريم، اما اگر آنها را ببندند، به مشکل مي خوريم. در کره جنوبي با اين شيوه به مشکل مي خوريم و با يک مهاجم خيلي سخت است که نتيجه بگيريم. ما در خانه هم با 2 هافبک دفاعي و يک مهاجم حمله مي کنيم. قطبي بايد بداند که اين يک بازي است و يک دنيا آرزو براي ملت ايران که تيمشان به جام جهاني برود. قطبي بايد شهامت ريسک کردن را داشته باشد.

* لژيونرهاي ما در اين بازي خوب نبودند. درست است؟

** بله، درست است. غير از يک حرکت فردي علي کريمي، هيچ کدام از بچه ها خودشان نبودند و در اندازه هايي که توقع داشتيم، ظاهر نشدند. آنها به لحاظ بدني خسته به نظر مي رسيدند.

* چرا اين اتفاق مي افتد؟

** شرايط تمرين با مسابقه فرق مي کند. مهدوي کيا و هاشميان در سال گذشته چقدر براي تيمهاي باشگاهي شان بازي کردند؟ آنها تمرين داشتند، اما در شرايط مسابقه نبودند. علي کريمي در پرسپوليس يک جرقه مي زند و اينجا هم همين کار را کرد. بالانس کاري بازيکنان باتجربه ما خوب نبود.

* چرا شجاعي و نکونام که براي اوساسونا بازي مي کردند، در اين بازي خوب نبودند؟

** با يک بازي نمي توان بر مسند قضاوت نشست. مسائل روحي و شور و اشتياق بازيکن خيلي مهم است. آنها در تيمهاي خود بازي کردند، اما وقتي تيم خوب نباشد، اگر ستاره هم باشي، نمي تواني خصوصيات خودت را نشان بدهي.

* بازي با کره جنوبي را چطور مي بينيد؟

** اين تيم هم همانطور که فکر مي کرديم، است. تمام بازيهاي کره جنوبي را ديده ام که يک تيم منظم و با انضباط در زمين و متکي بر کار تيمي است.

* مي توانيم در سئول برنده شويم؟

** هر اتفاقي در فوتبال مي تواند رخ دهد. ممکن است روي يک حادثه هم به گل برسيم. ايران وقتي جلو مي افتد، سخت گل مي خورد. مهم اين است که در اين بازي سه امتياز را بگيريم. قطبي و پورحيدري نقش مهمي دارند و بايد به بچه ها روحيه بدهند، البته خود بازيکنان هم انگيزه بالايي دارند و مي جنگند تا برنده شوند.