دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر پلیس: تفکيک مردم از افراد خاطي دشوار است

فرمانده نيروي انتظامي با اشاره به اين كه متاسفانه در چند شب گذشته به ويژه در دانشگاه تهران و چند دانشگاه ديگر، به صورت محدودتر، حوادثي را ايجاد کردند، گفت: دانشجويان اين دانشگاه‌ها احساس ناامني شديد مي‌کنند چون اين حوادث هزينه‌هاي زيادي را به دنبال داشته است به همين سبب ماموران ما نيز مجبور هستند، طبق قانون با افراد آشوب‌گر برخورد کنند.

به گزارش ايسنا، سردار اسماعيل احمدي‌مقدم با بيان اين كه نيروي انتظامي با برهم زنندگان نظم اجتماعي طبق قانون برخورد مي‌كند، گفت: برخي در اعتراض به نتيجه انتخابات، به جاي پيگيري اعتراضات خود از طريق مجاري قانوني، ترجيح داده‌اند با بي‌نظمي اجتماعي و رفتار غيرقانوني در جامعه، مطالبات خود را پيگيري كنند.

وي ادامه داد: اين بي‌نظمي‌ها علاوه بر راهبندان و مزاحمت‌هاي شبانه، موجب اغتشاش و ايجاد فضاي ناامن براي ساير شهروندان و همچنين تخريب اموال عمومي شده است، به همين دليل نيروي انتظامي اعلام مي‌کند که تجمع، راهپيمايي و مراسم‌ها در اين رابطه بايد با مجوز لازم برگزار شود، در غير اين ‌صورت با آن‌ برخورد قانوني خواهد شد.

به گفته فرمانده نيروي انتظامي، اين افراد فضاهاي پرتردد جامعه را براي اين كار انتخاب مي‌کنند كه سبب آسيب رسيدن به مردم، واحدهاي تجاري و اموال عمومي مي‌شود.

وي با تاكيد بر اين كه در چنين شرايطي تفکيک مردم از افراد خاطي براي نيروي انتظامي دشوار است، از مردم درخواست كرد كه در نقاطي که اين افراد قصد اغتشاش دارند، تردد و تجمع نكنند تا ماموران نيروي انتظامي با كساني كه ضد قانون عمل مي‌کنند، به صورت دقيق‌تر برخورد كنند.

سردار احمدي مقدم اضافه كرد: نيروي انتظامي در جريان تبليغات انتخاباتي فضا را باز و ايمن نگه داشت تا همه نامزدها امکان تبليغات كاملا مساوي را داشته باشند و حتي در اجراي قانون در بعضي مناطق اغماض کرد تا فضا به طور كامل آزاد باشد. همچنين ناجا اعلام کرد كه از روز منع تبليغات انتخابات، اجازه ادامه اين رفتارها را نخواهد داد و با اين موضوع برخورد قانوني خواهد کرد.

وي ادامه داد: عده‌اي تلاش مي‌كنند، حريم علم و دانشجو را آلوده کنند و متاسفانه در چند شب گذشته به ويژه در دانشگاه تهران و چند دانشگاه ديگر به صورت محدودتر حوادثي را ايجاد کردند و به تخريب، اغتشاش و سوزاندان اموال عمومي پرداختند.

فرمانده نيروي انتظامي افزود: دانشجويان اين دانشگاه‌ها احساس ناامني شديد مي‌کنند چون اين حوادث هزينه‌هاي زيادي را به دنبال داشته است به همين سبب ماموران ما نيز مجبور هستند، طبق قانون با افراد آشوب‌گر برخورد کنند.

سردار احمدي مقدم به واحد مركزي خبر گفت: مردم نيز بايد مانع بروز اين‌گونه رفتارها شوند، هرچند نيروي انتظامي در اجراي قانون بسيار مصمم است و مقتدرانه عمل مي‌کند.