دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر ایران و تاسیس فروشگاههای بزرگ در عراق

معاون دبیر کل اتاق تعاون مرکزی از تاسیس فروشگاههای بزرگ مصرف توسط تعاونی ها در کشور عراق خبر داد.

ابراهیم تهرانی در گفتگو با مهر از فراهم شدن زمینه انعقاد قرارداد همکاری تعاونی ها با اتحادیه تعاونی های عام عراق برای تاسیس فروشگاههای بزرگ مصرف خبر داد و گفت: اتحادیه تعاونی های عام کشور عراق در حال حاضر فروشگاههای زنجیره ای و تعاونی های مصرف این کشور را مدیریت می کنند.

معاون دبیرکل اتاق تعاون مرکزی اظهار داشت: در این ارتباط مذاکرات اولیه انجام شده به نحوی که قرار است از این طریق تعاونی های مصرف ایرانی بتوانند در کشور عراق فعالیت کنند.

تهرانی تصریح کرد: مذاکرات اولیه به نحوی است که کشور عراق مکان ایجاد فروشگاهها و امکانات کار را فراهم نماید و ما نیز کالاهای مورد نیاز آنها را تامین کنیم و در کنار آن نیز فروشگاهها را در عراق بازسازی کنیم.

وی ادامه داد: از این طریق علاوه بر افزایش فعالیت تعاونی های مصرف در خارج از کشور، کالاها و اقلام مورد نیاز مردم عراق به ویژه در شهرهای مذهبی و زیارتی تامین می شود و در کنار آن کاروانهای زیارتی ایرانی نیز می توانند کالاهای مورد نیاز خود را خریداری کنند.
معاون دبیر کل اتاق تعاون مرکزی در پایان تاکید کرد: موارد ذکر شده در مرحله تفاهم و مذاکره است به نحوی که قرار شد هیئت مذاکره کننده عراقی به زودی به ایران سفر کرده و مقدمات انعقاد رسمی تفاهم نامه فراهم شود.