دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر بنويسيدکاکا و زلاتان،بخوانيد آديداس و نايک

فرار ستاره ها از تيمها ادامه دارد. بعد از کاکا، ممکن است نوبت گتوزو، پيرلو، مايکون و پاتو هم برسد.
نقل و انتقالات 2009 بدين ترتيب فصل جديدي در حراج بزرگترين ستاره هاي سري A رقم خواهد زد.

به نوشته قدس؛ با پيشنهادهاي رئال مادريد، بارسلونا و چلسي به ستاره هاي بزرگ شاغل در فوتبال ايتاليا، ديگر فقط عطش بازيکنان و مدير برنامه هاي آنها براي انجام اين معامله هاي کلان مطرح نيست.

دو برند مهم ورزشي جهان، نايک و آديداس تلاش مي کنند تا شکارهاي مهم خود را در ليگ برتر و لاليگا پيدا کنند و براي جابجاکردن ستاره ها در معتبرترين و ثروتمندترين ليگهاي حال حاضر اروپا مانور مي دهند.

ايتاليا سرزميني که درآن مارکت فوتبال سالهاست با يک دوره افسردگي طولاني مواجه شده و امتياز پخش فروش مسابقات تلويزيوني به عنوان تنها منبع اصلي درآمدزايي در فوتبال تبديل شده، مدتهاست دوران رکود را در اين عرصه سپري مي کند.

بحران مارک‏هاي مهم ورزشي ابتدا در اين کشور ضربه بزرگي به بازار فروش آن وارد ساخت. آديداس سال 2007 ، 9 درصد نسبت به سال قبل آن کاهش سود داشت و نايک هم از سال 2005 به اين طرف با رشد بسيار ضعيفي مواجه بوده است.

طبيعي است درچنين شرايطي اين دو برند چندمليتي تلاش مي کنند تا فروش هرچه بيشتر را در سرزمينهاي ديگر جستجو کنند. کاکا، سمبل آديداس، از ميلان به رئال مادريد پيوست. هردو باشگاه با برند آديداس قرارداد دارند. چيزي غيراز اين ممکن نبود.

ابراهيموويچ که با نايک قرارداد دارد، به بارسلونا ابراز تمايل کرده است. تيمي که مثل اينتر، باشگاه کنوني او نايک را تبليغ مي کند. رقابت بين دو برند ورزشي در پيشنهادي که چلسي (بخوانيد نايک) به دو بازيکن ميلان يعني پيرلو و گتوزو ارائه خواهد داد خيلي مهم جلوه مي کند. آنها در تيمي که با آديداس قرارداد دارد بازي نموده ولي هردو نايک را به عنوان اسپانسرشخصي خود معرفي مي کنند.

هدف اصلي اين شرکتها اين است که مهمترين مهره هاي خود را در اين رقابت از دست ندهند. مثل آنچه براي شرکت آمريکايي در مورد کريستيانو رونالدو رخ داد. او که با نايک قرارداد شخصي دارد، از باشگاه منچستريونايتد که طرف قرارداد همين کمپاني است به رئال مادريد که با آديداس قرارداد دارد، انتقال يافت. 93 ميليون يورو براي باشگاه انگليسي که زيربار قرض له شده، پيشنهادي بود که نمي شد به آن پاسخ منفي داد.

شکار رونالدو شرايط را با آنچه براي لئو مسي ديگر ستاره دو اسپانسري که با پيراهن بارسلونا و آرم نايک حک شده روي آن، کفشهاي آديداس خود را به جهانيان نشان مي دهد، تقريباً برابر و مساوي کرد. و حالا بايد منتظر شوکهاي ديگر نقل و انتقالاتي بود تا رقابت نايک و آديداس در اين عرصه به اوج خود نزديک شود.

تا امروز اين نبرد نفسگير، تقريباً پاياپاي بوده ولي هنوز نقل و انتقالات به اصلي ترين لحظات خود نزديک نشده و براي همين هرگونه شگفتي دراين بين مجاز و البته قابل انتظار است.