دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر حسینیان و نمایندگان زن روی میز می‌کوبیدند

در پی نطق قدرت‌الله علیخانی که از میر حسین موسوی حمایت کرد، جو مجلس با انتقاد به این نطق متشنج شد.
به گزارش مهر، قدرت الله علیخانی، نماینده قزوین در جلسه علنی امروز به عنوان آخرین ناطق پشت تریبون قرار گرفت و پیش از قرائت نطق مکتوب خود اظهار داشت: عده‌ای در کشور صحبت از انقلاب مخملی می‌کنند، اما چه کسی جرأت دارد در ایران انقلاب مخملی انجام دهد؟
وی افزود: ما جانمان فدای رهبری است.
علیخانی با شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر انگلیس و مرگ بر خارجی‌هایی که این شب‌ها خوشحالند، گفت: ما مخالف اعتشاش هستیم که نمایندگان پس از این اظهارات با بیان احسنت سخنان وی را تأیید کردند.
نماینده قزوین ادامه داد: اما ما طرفدار پر و پا قرص موسوی هستیم. این اظهارات علیخانی با بیان دو – دو (به نشانه مخالفت) اکثریت نمایندگان روبه‌رو شد. وی گفت: شما در مجلس 250 نفر بیانیه حمایت از احمدی‌نژاد را امضا می‌کنید و 220 نفر به وی تبریک می‌گویند متأسفم که تحمل پنج دقیقه حرف من را ندارید.
علیخانی با صدای بلند به یکی از نمایندگان که خطاب به وی از جای برخاسته و فریاد می‌کشید، گفت: بنشین، در ایران اسلامی هیچ کس جرأت ندارد به فکر انقلاب مخملی باشد، این مزخرفات چیست، ما فرزندان انقلاب در صحنه هستیم.
نماینده قزوین از جمله این افراد را آیت‌الله ‌هاشمی رفسنجانی خواند و گفت: همان گونه که امام فرموده، هاشمی زنده است تا انقلاب زنده است.
وی افزود: ‌هاشمی شخصیتی انقلابی و برزگی است. در این هنگام نمایندگان با بیان دو – دو بار دیگر مخالفت خود را با سخنان وی بیان کردند.
علیخانی در آغاز سخنان خود نیز گفت: به خاطر ارادتی که به آقای حسینیان (از حامیان احمدی نژاد) دارم، از بیان اظهارات خود درباره احمدی نژاد در نطق خودداری می‌کنم و درباره وزیر کشور نیز چون آقای لاریجانی در نطق امروز خود سخنانی را گفتند آن مطلب را هم نمی‌گویم.
نماینده قزوین پس از این سخنان گفت: حال نطق خود را می‌خوانم که لاریجانی از او پرسید تا اینجا چه بوده است؟ در همین حین، حسینیان با قرار گرفتن پشت تریبون علیخانی گفت: من دوستی خود با علیخانی را اعلام اما از مواضع وی اعلام بیزاری می‌کنم که لاریجانی با دیدن چنین صحنه‌ای گفت: این هم مدل جدیدی است.
در حین نطق علیخانی نمایندگان حامی محمود احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست جمهوری به شدت با سخنان منتقدانه وی مخالفت و این مخالفت خود را با بیان عدد 2 اعلام کردند. در پایان نطق نماینده قزوین، حسینیان نماینده تهران با دست روی میز می‌کوبید نمایندگان هم موضع با وی نیز کار وی را تکرار کردند و همصدا عدد 2 را فریاد زدند.
نمایندگان زن مجلس از جمله کسانی بودند که پس از حسینیان، محکم به نشانه اعتراض بر میزهای خود کوبیدند.
گفتنی است، چهار ناطق دیگر امروز مجلس نیز در حمایت از احمدی نژاد و ستودن مشارکت حداکثری مردم سخن گفتند. از جمله موسی الرضا ثروتی نماینده بجنورد به عنوان نخستین ناطق پشت تریبون قرار گرفت و نطق شدیدی علیه موسوی قرائت کرد.
وی در نطق خود از موسوی خواست تا پیش از اینکه رهبری حکمی دهد که منجر به توبه وی شود، دست از کارهای غیر قانونی خود بردارد. نمایندگان بارها و بارها در حین نطق ثروتی، وی را با کلمات احسنت تشویق کردند و پس از پایان نطق نیز با وی روبوسی کردند.