دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر حمله اينترنتي داس به وب‌سايت‌ها

هكرهای ایرانی با راه ‌انداختن مجموعه‌ای از حملات اینترنتی علیه وب‌سایت‌های طرفدار نامزد رقیب و مختل كردن فعالیت آن‌ها، اعتراض خود را به‌ یكدیگر نشان دادند.
به گزارش ایسنا، بنا بر گزارش «پی سی ورلد»، روز دوشنبه (25 خرداد) سایت‌های متعلق به برخی خبرگزاری‌های ایرانی، سایت‌های خبری و وب‌سایت‌های برخی سازمان‌های دولتی به‌ دنبال ارسال شدن ابزارهایی كه برای بستن سایت‌ها با ترافیك طراحی شده بودند، غیرقابل دسترس شدند و بازدیدكنندگان آن‌ها با پیام‌های خطای server is too busy روبه‌رو می‌شدند.
بر پایه گزارش وبلاگ zdnet، این کار با سرویس میكرووبلاگ‌نویسی توییتر هماهنگ شد.
این نوع حمله اینترنتی كه به داس معروف است، به ابزار اعتراض سیاسی استاندارد تبدیل شده و در سال‌های اخیر توسط معترضان زیادی در حملات اینترنتی به كار گرفته شده است كه حمله به سایت‌های استونی در سال 2007 و به گرجستان در سال گذشته از جمله این مواردند.
بر پایه این گزارش، در این حملات كاربران اینترنت به استفاده از ابزار خودكار به‌روز كردن صفحه مانند Pagereboot.com تشویق شدند، اما ابزارهای سفارشی حمله داس نیز مورد استفاده قرار گرفتند. یكی از این ابزارها به نام BWRaeper به یك گروه اینترنتی ایرانی فرستاده و ابزارهای دیگر نیز از طریق توییتر و وبلاگ‌ها تبلیغ شدند.
به گفته Dancho Danchev، یكی از خبرگزاری‌های ایرانی هم یك قطعه كد وب را به صفحه خود اضافه كرد كه این حملات را به وب‌سایت‌های مخالفان هدایت می‌كرد.