دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر دیدار مهم رهبري با نمايندگان ستاد چهار نامزد

نمايندگان ستادهای چهار نامزد دهمين دوره انتخابات رياست جمهوری، عصر امروز در نشستی دوستانه در حضور حضرت آيت‌الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، ديدگاه‌های خود را درباره انتخابات و مسائل مربوط به آن آشکارا و شفاف بيان کردند و مسئولان ذيربط نيز توضيحاتی دادند.
به گزارش «khamenei.ir»، در اين نشست كه نمايندگان شورای نگهبان قانون اساسی، وزارت كشور، سازمان بازرسی كل كشور و كميسيون تبليغات انتخابات نیز حضور داشتند، رهبر انقلاب اسلامی با تأكيد بر اينكه همواره انتخابات در كشور مظهر وحدت و عزت ملی بوده است، خاطرنشان كردند: حضور نزديك به چهل ميليونی مردم در پای صندوق‌های رأی، يك افتخار برای نظام اسلامی است كه همه رأی دهندگان با سلايق گوناگون در اين حماسه بزرگ سهيم هستند و وظيفه همه، پاسداری از اين اتحاد ملی است.
آيت‌الله خامنه‌ای، حضور مردم در پای صندوق‌های رأی را در واقع، رأی به نظام جمهوری اسلامی دانستند و افزودند: در همه انتخابات‌، همواره تأكيد بر حضور بيشتر و گسترده مردم در انتخابات بوده، زيرا اين حضور به معنای آگاهی مردم و رأی آنها به نظام اسلامی و تجلی وحدت و عزت ملی است.
ايشان با تأكيد بر اينكه انتخابات نبايد وسيله جدایی و اختلاف در ميان مردم شود، خاطرنشان كردند: اينكه تصور شود در يك طرف 24 ميليون نفر و در طرف ديگر، چهارده ميليون نفر هستند، خطای بزرگی است، زيرا آن كسانی كه به رئيس‌جمهور برگزیده و همچنين كانديداهای ديگر رأی دادند، همه به يك اندازه دلبسته و معتقد به نظام اسلامی هستند.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: در انتخابات، رأی دهندگان در گزينش افراد دارای اختلاف سليقه هستند، اما در اعتقاد به نظام و پشتيبانی از جمهوری اسلامی، همه دارای يك نظر و ديدگاه هستند.
آيت‌الله خامنه‌ای، مهمترين مسأله در انتخابات اخير را تجلی اتحاد ملی با رأی نزديك به چهل ميليونی مردم دانستند و تأكيد كردند: در ايام تبليغات انتخابات، مردم در فضايی با نشاط و فعالانه در خيابان‌ها حضور داشتند و از نامزدهای مورد علاقه خود بدون هيچ‌گونه درگيری و نزاعی حمايت می‌كردند كه اين مسأله نشان‌دهنده وجود مردم سالاری واقعی در نظام اسلامی است.
ايشان خاطرنشان كردند: اين فضای دوستانه نبايد پس از انتخابات به فضای تقابل و دشمنی تبديل شود، زيرا هر دو گروه از رأی‌دهندگان از ملت ايران و معتقد به نظام اسلامی هستند.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: البته قاعده مردم سالاری اين است كه اكثريت بر اقليت تقدم پيدا می‌كند، ولی اين به معنای ايجاد تعارض و دشمنی نيست و همه وظيفه دارند مانع از شكل‌گيری فضای كدورت و تعارض شوند.
آيت‌الله خامنه‌ای با تأكيد بر اينكه اشكالات به انتخابات بايد از مجاری قانونی پيگيری شود، خاطرنشان كردند: اين اشكالات حتما بايد رسيدگی شود و من از شورای محترم نگهبان و وزارت كشور می‌خواهم اشكالات مطرح شده، دقيقا بررسی شود تا شبهه‌ای باقی نماند.
ايشان افزودند: اگر بررسی اشكالات مستلزم شمارش دوباره برخی صندوق‌ها بود، اين كار نيز حتما با حضور نمايندگان ستادها انجام شود تا برای همه اطمينان پدید آيد.
رهبر انقلاب اسلامی با تأكيد بر اين‌كه همواره در انتخابات گذشته، به مسئولان كشور اعتماد شده است، خاطرنشان كردند: با وجود آن‌كه مسئولان برگزاری انتخابات در دوره‌های متعدد گذشته از سلايق گوناگون بوده‌اند، من به آنها اعتماد كرده‌ام، ولی اين اعتماد نبايد مانع از بررسی شبهه‌ها و اشكالات و روشن شدن حقايق شود.
آيت‌الله خامنه‌ای، حضور نزديك به چهل ميليونی مردم را در پای صندوق‌های رأی، بالاترين نصاب حضور در انتخابات پس از گذشت سی سال دانستند و افزودند: اين افتخار بزرگ را كه حتی رسانه‌های بيگانه آن را فوق‌العاده خواندند بايد حفظ شود زيرا اين افتخار متعلق به مردم و همه رأی دهندگان است.
ايشان، دو طرف پيروز و غير پيروز انتخابات را به رعايت ملاحظاتی، توصيه و تأكيد كردند: هم، آن كسانی كه اكثريت را به دست آورده‌اند و هم آن كسانی كه موفق به به دست آوردن اكثريت نشده‌اند، بايد با صبر و بردباری و حفظ ظرفيت لازم، در رفتار و حركات خود مراقبت كنند.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: ظرفيت و تحمل پيروزی و عدم پيروزی كار آسانی نيست، زيرا اين موضوع يكی از فضايل انسانی است كه بايد فرهنگ آن در ميان نخبگان و آحاد مردم ترويج شود.
آيت‌الله خامنه‌ای با تأكيد بر اين‌كه عده‌ای با وحدت ملت ايران و تحكيم نظام اسلامی موافق نيستند، خاطر نشان كردند: اين عده همان كسانی هستند كه سخنان خلاف واقع را به افراد گوناگون منتقل می‌كنند و حتی خرابكاری نيز انجام می‌دهند.
ايشان افزودند: اين تخريب‌ها و كارهای زشت و برخی جناياتی كه رخ داد، مربوط به مردم و حاميان نامزدها نيست، بلكه مربوط به اخلالگران است و همه بايد در برابر آن بايستند و صريحا اعلام موضع كنند.
رهبر انقلاب اسلامی تأكيد كردند: مبادا كسی توهم كند، اين افراد طرفداران فلان نامزد هستند، اين افراد با اصل نظام و آرامش كشور مخالف هستند.
آيت‌الله خامنه‌ا‌ی افزودند: اين افراد طرفدار اغتشاش و تشنج هستند و اگر نتايج انتخابات غير از اين هم می‌شد، قطعا چنين حوادثی پيش می‌آمد.
ايشان با تأكيد بر اينكه عده‌ای امنيت و آرامش كشور را هدف گرفته‌اند، تصريح كردند: هيچ كس نبايد كاری را انجام دهد كه تشنج آفرين باشد و همه بايد آشکارا بگويند كه تشنج و اغتشاش خواسته آنان نيست.
رهبر انقلاب اسلامی همه مردم به ويژه دو طرف انتخابات را به پرهيز از اقدامات تحريك كننده توصيه و تأكيد كردند: دو جناح و دو گروه يكديگر را عصبانی نكنند؛ چه آن كسانی كه نامزد مورد علاقه آنها پيروز شده و چه آن كسانی كه نامزد آنها پيروز نشده است. همه بايد بر محور اصلی كه حضور در صحنه انتخابات و دفاع از نظام است متمركز شوند.
آيت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان كردند: امروز همه تكليف داريم تا از هويت جمعی كشور و نظام دفاع كنيم و نگذاريم مردم در برابر يكديگر قرار گيرند و اين اقدام، موجب خشنودی حضرت ولی عصر(عج) و جريان رحمت الهی در كشور خواهد شد.