دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر كاردار چك به وزارت امور خارجه احضار شد

يوزوف هاولاس كاردار موقت جمهوري چك در تهران به عنوان نماينده رييس دوره‌اي اتحاديه اروپا روز سه‌شنبه 28 خرداد به وزارت امور خارجه احضار و مديركل شمال و شرق اروپا مراتب اعتراض جمهوري اسلامي ايران به مداخلات اتحاديه اروپا و كشورهاي عضو آن در امور داخلي ايران را به وی اعلام کرد.

به گزارش ایلنا، مديركل شمال و شرق اروپای وزارت امور خارجه کشورمان ضمن اظهار تاسف از اقدام برخی از کشورهای اروپایی و مداخله آنها در امور داخلی ایران اظهار نظر غيرمسوولانه در مورد حوادث پس از برگزاري انتخابات رياست جمهوري را به وي اعلام و خطاب به نماينده اتحاديه اروپا اظهار داشت:
جمهوري اسلامي ايران اظهار نظرهاي مداخله جويانه و توهين‌آميز مقامات برخي از كشورهاي غربي و از جمله بيانيه‌هاي اخير شوراي وزيران خارجه و نيز رياست دوره‌اي اتحاديه و برخي مسوولين كشورهاي اروپايي درخصوص انتخابات رياست جمهوري در ايران را غير قابل قبول دانسته و محكوم مي‌نمايد.
وي افزود: نه اتحاديه و نه هيچ كشور ديگري در موقعيتي نيستند كه اجازه اظهارنظرهاي گستاخانه و مداخله‌جويانه عليه ايران بخصوص انتخابات باشكوه و مردمي ما را داشته باشند.
مديركل وزارت خارجه در ادامه با اشاره به حضور گسترده مردم ایران در انتخابات رياست جمهوري، آن را نشانه اقتدار نظام جمهوري اسلامي توصيف و حوادث پس از انتخابات را نيز نشانه آزادي‌هاي مردمي در اعلام مواضع و نظرات خود نسبت به مهم‌ترين تحول سياسي كشور دانست.
ايشان همچنين با اشاره به حادثه تروريستي مسجد امام علي (ع) زاهدان و عدم عكس‌العمل اتحاديه اروپا نسبت به اين حادثه تروريستي از اين رفتار دو گانه اتحاديه انتقاد و ابراز تاسف نمود.

كاردار چك نيز با اذعان به حضور گسترده و بي‌نظير مردم ايران در انتخابات رياست جمهوري قول داد، اعتراض جمهوري اسلامي ايران به رفتار اتحاديه اروپا را به نمايندگان و مقامات اين اتحاديه اعلام نمايد.