دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر وضعیت ذخایر خاویار دریای خزر خوب نیست

مدیر کل شیلات گلستان گفت: وضعیت خاویار و ذخایر آبزیان دریای خزر مطلوب نیست.
به گزارش مهر در گرگان، علی اکبر پاسندی، عصر سه شنبه در بازدید از کشفیات یگان حفاظت شیلات استان افزود: صید غیرمجاز باعث کاهش استحصال خاویار و دیگر آبزیان دریای خزر شده است.
وی اظهار داشت: دولت به ایجاد شغل در مناطق ساحلی برای جلوگیری از قاچاق آبزیان توجه اساسی کند و به روز شدن تجهیزات یگان حفاظت و قلمداد شدن قاچاق ماهی به جرم قضایی از دیگر خواسته‌هاست.
وی خاطرنشان کرد: یگان حفاظت شیلات داشت، نگهبانان حریم ثروت‌های ملی و ذخاير دریای خزر بوده که در کاهش صید غیرمجاز نقش مهم دارد.
به گفته پاسندی، حفاظت ثروت‌های دریای خزر و انفال فقط وظیفه یک تشکیلات اجرایی به نام شیلات نبوده و عزم ملی و استانی و مشارکت ساحل نشینان را می‌طلبد.
مدیرکل شیلات گلستان بیان داشت: روحانیت معزز اهل سنت و مسئولان شهرستان به ویژه فرهنگیان در ایجاد این فرهنگ مشارکت ساحل نشینان فعالانه‌تر عمل کنند.
سرهنگ ابراهیم کیخا، فرمانده یگان حفاظت شیلات گلستان گفت: در جدیدترین عملیات این یگان توانست در یک عملیات غافل‌گیری، موفق به کشف و توقیف یک فروند قایق موتوری 115 قوه اسب و یک دستگاه پره به همراه دو کیسه طناب، 60 لیتر بنزین و مقداری ادوات دیگر شدند.
وی اظهار داشت: محل کشف این موارد در کانال منتهی به کومه‌های شرکت پره عظیم گل بوده است.