دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر ایران با تیم‎های چین‌ تایپه، کویت و ازبکستان همگروه شد

تیم‎های چین تایپه، کویت و ازبکستان به عنوان حریفان تیم ملی بسکتبال کشورمان در مرحله مقدماتی بیست و پنجمین دوره مسابقات قهرمانی جام ملت‌های آسیا معرفی شدند.

به گزارش مهر، چین، ایران، لبنان، کره‌جنوبی، قطر، ژاپن، قزاقستان، اردن، هند، کویت، ازبکستان، فیلیپین، اندونزی، امارات، بحرین و سریلانکا 16 تیم برگزار کننده رقابت‌های بسکتبال جلم ملت‎های آسیا در سال 2009 هستند که امروز با انجام مراسم قرعه‎کشی حریفان خود در مرحله مقدماتی این دوره از مسابقات را شناختند.

تیم ملی بسکتبال ایران در این دوره از مسابقات با چین تایپه، کویت و ازبکستان همگروه است. چین تایپه و کویت دردوره پیشین این مسابقات عنوان های ششم و چهاردهم را به دست آورده بودند. قزاقستان نیز شرکت نکرده بود. گروه‎بندی تیم‏های شرکت‎کننده در مسابقات بسکتبال جام ملت‎های مردان آسیا به این شرح است:

گروه A: ژاپن، کره‌ جنوبی، فیلیپین و سریلانکا
گروه B: ایران، چین تایپه، کویت و ازبکستان
گروه C: چین، قطر، قزاقستان و هند
گروه D: لبنان، اردن، اندونزی و امارات

بیست وپنجمین دوره مسابقات بسکتبال قهرمانی مردان آسیا 15 تا 25 مردادماه (6 تا 16 اوت) برگزار می‌شود. 3 تیم برتر این پیکارها جواز شرکت در مسابقات جهانی 2010 ترکیه را به دست می‌آوردند.

چینی ها با 14 مدال طلا پرافتخارترین تیم شرکت‎کننده در این مسابقات هستند. ملی‎پوشان بسکتبالیست فیلیپین نیز 5 بار صاحب این مدال شده‎اند. سهم هریک از کشورهای کره‌جنوبی و ژاپن در قهرمانی دوره‏های پیشین این مسابقات 2 بار بوده است. تیم ملی بسکتبال کشورمان در دوره پیشین رقابت‌های جام ملت‌های آسیا که در ژاپن برگزار شد با هدایت رایکوترومن برای نخستین بار به مدال طلا و سهمیه المپیک پکن دست یافت.