دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر بازداشتی‏های تبریز حامی هیچ کاندیدایی نبودند

دادستان تبريز با اشاره به بازداشت 50 الي 60 نفر در ناآرامي‌هاي اخير اين شهرستان گفت: افراد دستگير شده طرفدار هيچ يك از كانديداها نبودند.

يحيي ميرزا محمدي در گفت‌وگو با ايسنا، با اشاره به اين‌كه ناآرامي‌ها سراسري بوده و اخلال‌گران از موقعيت پيش آمده سوء استفاده كرده و دست به تجمع زدند، گفت: تجمعات صورت گرفته مهار شد و تعدادي حدد 50 الي 60 نفر بازداشت شدند كه با ‌آنها به صورت قانوني برخورد شده است.

وي اتهام بازداشت شدگان را اخلال در نظم عمومي،تجمع غيرقانوني و بر هم زدن نظم خواند و گفت: تعدادي از اين افراد آزاد شده‌اند و تعدادي نيز در بازداشت هستند. اين افراد شعار غير قانوني مي‌دادند و سنگ پراني مي‌كردند اما تخريبي گزارش نشده است.

دادستان تبريز با اشاره به اين‌كه گزارشي مبني بر حمله به دانشگاه واصل نشده است افزود: دستگاه‌هاي امنيتي به محل تجمع افراد رفته و با آنها برخورد كردند اما اين افراد هيچ كدام طرفدار هيچ يك از كانديداها نبودند.

ميرزا محمدي با اشاره به اين‌كه در اين ناآرامي‌ها هيچ فردي كشته يا مجروح نشده است، افزود: افراد دستگير شده تحت عنوان اخلال در نظم به خيابان‌ها ريخته بودند اما شب گذشته تبريز آرام بود و از ديروز هيچ زد و خورد و اخلالي گزارش نشده است.

وي با تكذيب تعطيلي بازار تبريز گفت: گزارشي مبني بر تعطيلي بازار تبريز واصل نشده است.

ميرزا محمدي افزود: عده محدودي به بهانه تقلب در نتيجه انتخابات به صورت غيرقانوني به خيابان‌ها ريخته بودند كه بازداشت شدند.

دادستان تبريز درباره‌ي وصول شكايات و تخلفات انتخاباتي با اشاره به اين‌كه اين پرونده‌ها در حال رسيدگي است، افزود: 6 مورد شكايت شامل تخريب عكس كانديداها واصل شده است اما از كانديداها و هوادارانشان شكايت نشده است و تخلفات انتخاباتي در دادسراي تبريز در شعب ويژه در حال رسيدگي است و كسي نيز بازداشت نشده است.

ميرزامحمدي در پايان خاطرنشان كرد: پرونده‌ي جعل در انتخابات گزارش نشده است.