دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر در مشاجرات مربوط به انتخابات ایران دخالت نمی‌کنم

سرویس بین‌الملل «» ـ باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد که در مشاجرات پدید آمده پس از انتخابات ایران مداخله نخواهد کرد.
«وال استریت ژورنال» در گزارشی با بیان مطلب بالا نوشت: در حالی که نیکولا سارکوزی، رئیس‌جمهور فرانسه با ابراز اینکه «اعلام نتیجه انتخابات ایران به نفع احمدی نژاد یک فریبکاری است»، به دخالت در انتخابات ایران پرداخته است، باراک اوباما تلاش کرد خود را خیلی در این ماجرا درگیر نکند.
«دیلی تلگراف» نیز نوشت: باراک اوباما در این باره تأکید کرده است که با وجود وضعیت حیرت‌آوری که در ایران در جریان است، باید متوجه باشیم که بین سیاست‌های عملی میرحسین موسوی و محمود احمدی‌نژاد تفاوت چندانی نیست.
اوباما همچنین تأکید کرده است، با توجه به سابقه دخالت‌های آمریکا در ایران، دخالت ما در انتخابات ایران واکنشی سازنده نخواهد بود.
تحلیلگران بر این باورند که باراک اوباما در صدد است، با ایجاد تعادل بین واکنش‌های خود درباره رخدادهای اخیر ایران و تمایل خود برای برقرای ارتباط با ایران، هر دو گزینه موجود در ایران را با هم داشته باشد.
در همین حال، رسانه‌های تندروتر آمریکایی همانند فاکس نیوز در هفته‌ای که گذشت، بارها باراک اوباما را به سستی در  تحولات اخیر متهم کرده و خواستار موضعگیری رسمی او مبنی بر حمایت از معترضان شده‌‌اند، اما تحلیلگران آمریکایی بر این باورند، اوباما به دلیل آنکه تلاش می‌کند روابطش با ایران را عادی کند، نمی‌خواهد با ورود به این رخدادها، باعث رنجش دولتمردان ایرانی شود.