دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر نامه مشترک خاتمی و موسوی به شاهرودی

میرحسین موسوی و سیدمحمد خاتمی در نامه‌ای مشترک به آیت‌الله هاشمی شاهرودی از وی خواستند تا نسبت به خاتمه دادن به وضعیت نگران‌کننده و تحریک‌آمیز کنونی و جلوگیری از برخورد خشونت‌آمیز با مردم و آزادی دستگیرشدگان، هرگونه اقدام و مساعدتی را که میسر است، مبذول کند.

به گزارش ايلنا، متن نامه مشترک میرحسین موسوی و سید محمد خاتمی خطاب به رییس قوه قضاییه به این شرح است:
بسمه تعالی
حضرت آیت‌الله هاشمی شاهرودی، ریاست محترم قوه قضاییه
با سلام و تحیت
افزون بر مکانت قوه قضاییه و محوریت آن در دادگستری و تامین عدالت و حقوق مردم و حسن توجه جنابعالی به حقوق شهروندی و مواضع منصفانه شما در قبال مسایل جاری قضایی سبب می‌شود که در باب قضایای نگران‌کننده روزهای اخیر از جنابعالی درخواست رسیدگی و پیگیری عاجل و اساسی است.
در فضای اجتماعی امروز شاهد حضور مردمی هستیم که احساس می‌کنند در حق آنها جفا شده است و در اعتراض خود رفتاری کاملا مدنی را نشان می‌دهند.
طبق گزارش‌های متقن برخوردهای خشونت‌آمیز با اجتماعات و افراد عادی و نیز حمله به مجتمع‌های مسکونی و منازل مردم به جرم اینکه اعتراض خود را با ذکر مبارک الله‌اکبر نشان می‌دهند و ضرب و جرح زنان و مردان وتخریب ساختمان و ویران کردن و مسایلی صورت می‌گیرد که با هیچ یک از معیارهای قابل قبول جمهوری اسلامی سازگار نیست و نتیجه‌ای جز بدبینی جامعه به نظام نخواهد داشت.
علاوه بر این تهاجم به دانشگاه‌ها و خوابگاه‌های دانشجویان عزیز و ضرب وشتم و دستگیری جوانان از دختر و پسر مزید برعلت شده است. مستحضرید که در چند روز گذ شته موج دستگیری‌ها بدون رعایت موازین قانونی چهره‌های شاخص سیاسی و اجتماعی و متعهدان مردم، تهران و شهرهای مختلف را در برگرفته است.
دستگیری این شخصیت‌ها و افراد که قالباً نقش فعال و مؤثری در خدمت به مردم کشور و جلوگیری از خشونت و رفتارهای غیر مدنی دارند نه تنها مشکلی را حل نخواهد کرد، بلکه موجب تخریب افکار عمومی و تشدید نگرانی و ناآرامی‌هاست.
متاسفیم که اقدام‌های تشنج‌آمیز و در پی آن برخوردهای خشن ماموران احیانا به کشتار نیز منتهی شده است. بدون تردید ایجاد چنین تشنج‌هایی از موارد مشکوکی است که ساحت مردم بزرگوار که رشد و رفتار مدنی خود را از جمله در راهپیمایی شکوهمند روز دوشنبه نشان داده‌اند از آن بری است. ما همواره مردم را به قانون و نظم و آرامش دعوت کرده‌ایم و در این زمینه از جنابعالی نیز استمداد می‌کنیم.
از آن جناب می‌خواهیم که بر حکم مسؤولیت شرعی و قانونی و نیز احساس مسؤولیتی که در دفاع از حقوق شهروندان دارید نسبت به خاتمه دادن به وضعیت نگران‌کننده و تحریک‌آمیز کنونی و جلوگیری از برخورد خشونت‌آمیز با مردم و آزادی دستگیرشدگان، هرگونه اقدام و مساعدتی را که میسر است مبذول نمایید.
میرحسین موسوی، سید محمد خاتمی
پايان پيام