دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر تابستان امسال قطعی آب و برق نداریم

وزیر نیرو گفت: تابستان امسال قطعی برق و آب در کشور نخواهیم داشت.

به گزارش واحد مرکزی خبر، فتاح امروز در حاشیه بازدید از طرح تصفیه خانه شماره 2 ارومیه افزود: مهمترین برنامه وزارت نیرو تأمین آب و برق و جلوگیری از مشکلات قطعی در زمان انتخابات بود که به بهترین نحو اجرا شد.سید پرویز فتاح تأمین برق و آب را در تابستان امسال در کشور از دیگر برنامه های این وزارتخانه اعلام کرد.

وزیر نیرو تأمین انرژی پاک را از رویکردهای وزارت نیرو دانست و گفت: تبدیل نیروگاههای گازی به تسهیل ترکیبی و احداث سدهای برق آب از چند سال پیش در دستور کار دولت قرار گرفته است که امسال با آبگیری سد بزرگ کارون 4 و سال آینده با آبگیری سد گتوند در استان بیش از 2 هزار و 500 مگاوات برق آبی وارد مدار خواهد شد .

فتاح افزود: روند توسعه نیروگاه های بادی و خورشیدی نیز در کشور مطلوب است بطوریکه هم اکنون احداث نیروگاه خورشیدی 17 مگاواتی در حال اجرا است .

وی گفت: امسال در ادامه سیاستهای پارسال بخش عمده ای از چراغهای معابر در شهرها و روستاهای آفتاب گیر کشور به چراغهای خورشیدی تبدیل می شود .

وزیر نیرو گفت: با اعتبارات اختصاص یافته بزودی طرح ضربتی تامین آب شرب ارومیه با 15 میلیارد ریال اعتبار و تصفیه خانه شماره 2 این شهر با 500 میلیارد ریال اعتبار بهره برداری می شود.