دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر تحلیل تلويزيون ترکيه از حذف تاریخی تیم ملی فوتبال ایران

تلويزيون دولتي ترکيه از پايان يافتن روياي تيم ملي فوتبال ايران براي صعود به مسابقات جام جهاني فوتبال 2010 آفريقاي جنوبي خبر داد.

به گزارش ايرنا، پايگاه اينترنتي “تي .آر. تي” نوشت: روز چهارشنبه، روز خوشحال کننده اي براي فوتبال ايران نبود.

در اين روز تيم ايران در حالي که در شهر سئول، بازي را يک بر صفر از تيم کره جنوبي پيش بود، در 10 دقيقه پاياني يک گل خورد تا بازي با نتيجه تساوي به پايان برسد و ايران به اما و اگرهاي بازي تيم هاي عربستان سعودي و کره شمالي چشم داشته باشد.

اما بازي عربستان و کره شمالي آنطور که ايرانيان مي خواستند رقم نخورد و دو تيم به تساوي بدون گل رضايت دادند تا کره شمالي بعد از سال 1966 براي اولين بار به جام جهاني صعود کند.
“تي .آر. تي” افزود: اما اکنون دوستداران فوتبال در ايران چاره‌اي جز اين ندارند که چهار سال ديگر هم انتظار بکشند.

در گروه ايران، دو تيم کره جنوبي و کره شمالي به طور مستقيم به جام جهاني صعود کردند.

عربستان سعودي نيز در جدول رده بندي مقدماتي جام جهاني در گروه 2، سوم شد و به ديدار تيم سوم گروه “الف” آسيا يعني بحرين خواهد رفت تا برنده بازي اين دو تيم به مصاف تيم نيوزيلند برود و تکليف پنجمين تيم صعود کننده به جام جهاني نيز روشن شود. ايران در اين رقابتها در رده چهارم جدول رده بندي جاي گرفت و از صعود باز ماند.

تيم ملي فوتبال ايران اگر در بازيهاي قبلي نمايش بهتري از خود نشان مي داد و حداقل يکي از بازيهايش را برده بود، اکنون خود را به طور مستقيم در جام جهاني مي ديد.

ايران آخرين بار در جام جهاني 2006 آلمان حضور يافته بود. تيم‏هاي استراليا، ژاپن، کره جنوبي و کره شمالي، صعودکنندگان مستقيم به جام جهاني 2010 آفريقاي جنوبي از قاره آسيا هستند.