دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر حمله سایت گل به کفاشیان، تاج، علی‏آبادی و بذرپاش

بدون ترديد، مشكل اصلي فوتبال ايران در راه جام جهاني، مسائل ساختاري بود، اما به نظر با همين بضاعت نه چندان قابل ذكر در سطح جهان، تيم ملي شانس خوبي براي صعود داشت.

به گزارش گل؛ امروز بسياري به اين نكته فكر مي‌كنند كه اشكالات ساختاري به جاي خود، اما مگر كره شمالي، ثروت و امكانات بيشتري از ما دارد؟ بنابراين ضمن اينكه بايد مسائل ريشه‌اي را درنظر داشت، بايد سهم مناسبي هم براي مسائل روزمره مديريتي درنظر گرفت.

فوتبال ايران، استارت واقعي خود را براي حضور در مرحله مقدماتي جام جهاني، از زماني زد كه علي دايي، در حكمي عجيب، به جاي افشين قطبي كه به عنوان سرمربي انتخاب شده بود، كار خود را با عنوان سرمربي تيم ملي آغاز كرد. دايي، البته كارنامه مربيگري قابل دفاعي داشت، اما از تجربه لازم براي هدايت تيم ملي به دور بود و ايران با مربيگري او امتيازات بسيار حساسي را از دست داد.

شواهد بسياري وجود دارند كه حاكي از انتخاب قطعي قطبي قبل از دايي بوده‌اند و حتي مهدي تاج نايب رئيس فدراسيون، در مذاكره با كاشاني، مدير وقت پرسپوليس، كليه مفاد قرارداد را به اطلاع وي رسانده بود.

در اين شرايط كه مسلم است انتخاب ناگهاني دايي يكي از دلايل اصلي حذف ما از جام جهاني بوده است، حداقل انتظار اين است كه مديراني كه اين سرمربي را براي تيم ملي انتخاب كردند، در رسانه‌هاي جمعي حاضر شوند و از مردم عذرخواهي كنند.

البته ما براي رسيدن به توسعه پايدار، مثل كاري كه كره و ژاپن كرده‌اند، هنوز بسيار كار داريم، اما حضور در جام جهاني، دلخوشي كوچكي بود كه از مردم طرفدار فوتبال دريغ شد. يادمان باشد كه ما در دوره گذشته به سادگي به جام جهاني صعود كرديم بدون آنكه كسي احساس كند از طرف تيمي تهديد مي‌شويم…

مديراني كه در اين شكست نقش مستقيم داشته‌اند، محمد علي‌آبادي، مهرداد بذرپاش (مدير سايپا)، علي كفاشيان، مهدي تاج و… هستند و البته يكي دو مقام عالي‌رتبه سياسي ديگر كه بسيار درباره دخالت آنها در موضوع سرمربي شنيده‌ايم. البته تقصير اصلي به گردن علي كفاشيان است كه حرف عالي‌رتبه‌گان را شنيد و لام تا كام حرف نزد.

مي‌خواهيم بدانيم كه آيا اين شكست مأيوس‌كننده به حفظ آن صندلي مي‌ارزيد؟ مگر نه اينكه با اين شكست كفاشيان در معرض بركناري از فدراسيون است؟ كاش هميشه آزاده باشيم.