دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر ديگر کسي به ديه گو ايمان ندارد!

از الگوي جاودانه و منجي وطن تا معرفي شدن به عنوان مقصر اصلي بحران نتايج و بازي ضعيف و انتقاد برانگيز که صعود آرژانتين به مسابقات جام جهاني 2010 درآفريقاي جنوبي را هم درمعرض خطر قرار مي دهد؛ اين راهي است که ديه گو آرماندو مارادونا در چندماهي که مسؤوليت مربيگري تيم ملي آرژانتين را برعهده داشته، طي کرده و حالا نه فقط مطبوعات اين کشور که بعد از شکست اين تيم درکيتو صبروتحمل خود را لبريز شده ديدند، بلکه حتي مردم عادي هم از طريق مهمترين روزنامه ملي آرژانتين کلارين، انتقادهاي خود را روانه اسطوره تاريخ فوتبال اين کشور ساخته اند.

به نوشته قدس؛ بعد از هفت بازي که مارادونا روي نيمکت تيم ملي آرژانتين نشسته، او دو پيروزي و دو شکست در چهار مسابقه رسمي اين تيم براي آبي آسماني ها به ارمغان آورده و همين امر ظاهراً مردمان اين کشور را به ستوه آورده و حالا خيلي ها خواهان استعفاي هرچه زودتر مارادونا شده اند.

هواپيماي حامل مارادونا و ديگر اعضاي تيم ملي آرژانتين، بعد از پايان ديدار اين تيم در کيتو طي هفته گذشته، دچار نقص فني شد و همين موضوع موجب شد آنها 24 ساعت بعد از شکست غيرمنتظره اين تيم به بوينس آيرس برسند و از انتقادهاي هواداران در فردوگاه اين شهردر امان بمانند.

با اين حال مردم اين کشور راه اعتراض و ابراز نارضايتي خود به عملکرد او روي نيمکت تيم ملي آرژانتين را خيلي خوب مي دانستند و از طريق سايت روزنامه کلارين که دو نظرسنجي مهم براي خوانندگان خود گذاشت، به وضعيت موجود معترض شدند.

اولين نظرسنجي مستقيماً مربوط به مربي تيم نبود و در مورد شانس احتمالي آرژانتين براي صعود به جام جهاني 2010 آفريقاي جنوبي انجام شد. به سؤال «آيا تيم ملي با رهبري مارادونا مي تواند به رقابتهاي جام جهاني صعود کند؟» 55 درصد از شرکت کنندگان از 25 هزارنفري که در اين رأي گيري حضور يافتند، گفتند آبي پوشان درمرحله مقدماتي اين رقابتها ناکام مي مانند و از صعود به رقابتهاي آفريقاي جنوبي بازخواهند ماند.

ولي آنچه عجيب تر به نظر مي رسد، نتيجه دومين نظرسنجي بود که از شرکت کنندگان مي خواست تا بگويند «آيا مارادونا براي هدايت تيم ملي اين کشور در آفريقاي جنوبي مناسب است»؟ در عرض چند ساعت، 40 هزار خواننده نظر خود را در اين باره اعلام کردند. به اعتقاد 80 درصد از آنها، مربي کنوني تيم ملي آرژانتين، براي اين سمت فرد مناسبي نيست و بايد هرچه زودتر از سمت خود برکنار شود.

مردم اين کشور در روزهاي اخير چه در کوچه و خيابان و چه در گفتگو با رسانه ها، نارضايتي خود را از عملکرد مارادونا روي نيمکت اين تيم علناً ابراز کرده اند. اکثريت معتقدند که او به عنوان يک بازيکن پديده است ولي درنقش يک مربي فاجعه اي بزرگ به بار مي آورد.

خيلي هاي ديگر پا را از اين هم فراتر گذاشته و گفته اند که مشکل اصلي تيم ملي آرژانتين در حال حاضر مارادوناست و او بايد قبل از اينکه خيلي دير شود، از اين تيم کناره گيري کند. انتقادهاي وارده به مربيگري او در تيم ملي بدين شرح هستند: «سطح بازي تيم افت شديدي کرده و او با قراردادن ستاره هاي مختلف در ترکيب تيمش هم نتوانسته کيفيت بازي مطلوب را به دست آورد.» حتي پيروزي کمرنگ اين تيم برابر کلمبيا هم نتوانسته مانع از اين شود تا مارادونا متهم اصلي اين ضعفهاي عمده شناخته نشود.

حتي مطبوعات آرژانتيني هم از اين شرايط خسته شده و از مارادونا خواسته اند که هرچه سريعتر استراتژي مؤثري براي ايجاد انگيزه در تيم پيدا کند براي اينکه هيچ چيز مهمتر از پيدا کردن يک هويت مشخص براي بازي تيم تلقي نمي شود. مهمترين نگراني براي آرژانتيني ها اين است که اين تيم کلاً فاقد هويت است و آنها شک دارند که مارادونا بتواند اين هويت را به تيم ملي فوتبال کشورشان ببخشد.