دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر طالبي: فوتبال چوب جناح بندی خود را خورد

سرمربي سابق تيم ملي فوتبال كشورمان با اشاره به عدم راهيابي تيم ملي به مسابقات جام جهاني 2010 آفريقاي جنوبي گفت: ما منتظر چنين اتفاقي بوديم . وقتي باشگاه‌هاي ما در ليگ قهرمانان آسيا به نوبت در همان مرحله نخست حذف مي‌شوند به طور يقين تيم ملي هم نمي‌تواند نتيجه لازم را كسب كند.

جلال طالبي در گفت ‌وگو با ايلنا ضمن بيان مطلب فوق افزود : اين كه ما منتظر باشيم تا نتايج ساير تيم‌هاي هم‌گروه به سود ما تمام شود و ما به نوعي با اما و اگرها به جام جهاني برويم نشان مي‌دهد در كارمان ايراد وجود دارد.

وي ادامه داد: ژاپن و استراليا در گروه ديگر به نتايج سايربازي‌هاي تيم‌هاي همگروه خود توجه نداشتند و با قدرت كار خود را ادامه مي‌دادند يا حتي در گروه خودمان كره جنوبي در ديدارهايي كه انجام مي‌داد تا حدي پرقدرت ظاهر شد كه مثل ما نياز به اما و اگر نداشت . اين مسائل نشان مي‌دهد ما طي چند سال گذشته در فوتبال كشور و تيم ملي خراب كاري كرده‌ايم. حالا علاقه‌مندان به فوتبال بايد منتظر بازي‌هاي جام جهاني 2014 باشند كه در آن مسابقات چه عملكردي خواهيم داشت.

سرمربي سابق تيم ملي اضافه كرد: بايد قبول كنيم ضعيف كار كرديم. برنامه‌ريزي دقيقي نداشتيم، بيشتر وقت مديران سازمان تربيت‌بدني و فدراسيون فوتبال به درگيري‌هاي گروهي تلف شد و در نهایت نتیجه این شد که همگان دیدند.

طالبي گفت: يك گروه يك مربي خاصي معرفي مي‌كردند گروه بعدي نظرشان بر روي يك مربي ديگر بود اين اتفاقات بدون كارشناسي انجام مي‌شد و هيچ برنامه‌اي پشت آن نبود. تمامي انتخابات و انتصابات بدون تدبير بود و طبیعی است در چنین شرایطی نمی توانیم به جام جهانی صعود کنیم .

وي افزود: در بازي پاياني تيم ملي مقابل كره جنوبي بازيكنان تمام تلاش خود را انجام داد. البته علت آن هم اين بود كه آخرين شانس تيم ملي براي صعود به جام جهاني محسوب مي‌شد اما متاسفانه اين تلاش بازيكنان خوب هدايت نشد و جاي گلايه از بازيكنان نيست.

سرمربي تيم ملي ادامه داد : من هميشه گفته‌ام تا زماني كه براي مسوولان رنگ سياه و سفيد ، خودي و غیرخودي مورد اهميت قرار گيرد وضعيت همين است كه الان شاهد آن هستيم.

اين كارشناس فوتبال اضافه كرد: متاسفانه بنا به جناح ‌بندي‌هايي كه صورت گرفته افرادی در اداره ورزش كشور منصوب می شوند که تخصص و سررشته از آن ندارند ، ‌مديريت و توانايي ویژه ای ندارد و در نهايت مشخص است ورزش و فوتبال ضربه مي‌خورد.

طالبي گفت: در اين چند سال فوتبال خيلي ضرر كرده است در رشته‌هاي ديگر هم همين‌طور بوده است. به نظر من بايد براي پيشرفت برنامه داشت. بغض و حب را كنار گذاشت.از فريب عموم پرهيز كرد. راه را براي كساني كه مي‌توانند كمكي انجام دهند باز کنیم و اجازه دهیم این افراد به کار خود بپردازنند .

وي افزود: نه اينكه بخواهم از خودم تعريف كنم. اما بعد از مسابقات جام جهاني كه آن نتايج خيره‌كننده كسب شد به نوعي بهترين نتايج تاريخ فوتبال كشور محسوب مي‌شد. در باد آن نتايج خوابيديم. بعد از آن به سراغ يكسري مسائلي از قبيل دلالي، حق انتقال بازيكن و آوردن مربي از طريق رابطه ها پرداختيم و از مسایل اصلی غافل شدیم.

اين كارشناس فوتبال ادامه داد: متاسفانه همه كارهاي نادرست را دنبال كرديم و در نهايت هم به اينجا رسيديم.

سرمربي سابق تيم ملي اضافه كرد: نفراتي مانند صفاي‌فراهاني و محمد دادكان كه در فدراسيون فوتبال كار مي‌كردند چه مشكل و ضعفي داشتند كه تغيير يافتند. اين تغييرات كسي را قانع نمي‌كند،‌چرا كه بيشتر جناحي و سياسي است،‌در نهايت به فوتبال ما لطمه مي‌زند.

طالبي با اشاره به عملكرد افشين قطبي در تيم ملي گفت: او توانش همين‌قدر بود كه ديديم . بيشتر از اين هم نمي‌توان از او انتظار داشت.به هر حال او بدون دريافت دستمزد و به قول خودش يك ساعته سرمربي‌ تيم ملي شد.

وي افزود: قطبي ادعا مي‌كرد از دوكره جنوبي و شمالي شناخت كافي دارد اما برابر اين دو تيم فقط دو امتياز كسب كرديم در حالي كه اگر فقط كره شمالي را شكست داده بوديم به جام جهاني صعود مي‌كرديم. فقط تيم اماراتي را در تهران شكست داديم كه 6-5 بازيكن اصلي خود را به تهران نياورده بود. در اين شرايط بردن چنين تيمي كار سختي نبود وهر مربي از پس آن بر مي‌آمد.

اين كارشناس فوتبال ادامه داد: براي هركاري بايد كارشناسي لازم و برنامه‌ريي دقيق انجام شود. فردي كه مي‌خواهد رئيس فدراسيون فوتبال شود حداقل براي هشت سال آينده برنامه داشته باشند تا بتوانيم در آينده موفق عمل كنيم. در تمام دنيا همين‌طور عمل مي‌شود كشورهايي مانند ژاپن و كره جنوبي براي 12-10 سال آينده برنامه دارند به همين دليل هم موفق بودند.

سرمربي تيم ملي كشورمان در مسابقات جام جهاني 1998 فرانسه اضافه كرد: نبايد افرادي در راس كار قرار بگيرند كه بله قربان‌گو باشند. بلكه بايد برنامه اصولي و كارشناسي شده داشته باشند تا موفق شويم و گرنه اينكه خودي را با ناخودي، سفيد و سياه را جدا كنيم بگويم با من هستی يا از ما جدایی ، به جايي نخواهيم رسيد.

طالبي در پايان گفت: تيم ملي ما به جام جهاني نمي‌رود باشگاه‌هاي ما همگي از رقابت‌هاي ليگ قهرمانان آسيا حذف مي‌شوند بعد از آن آقايان مي‌گويند ما برترين فدراسيون آسيا هستيم واقعاَ آقايان از چه نگاهي خود را برتر فدراسيون آسيا مي‌دانند.انشاءالله يك روزي برسد كه آدم‌هايي در راس كار قرار گيرند كه با عشق كار خدمتگذاري در ورزش را انجام دهند.