دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر فرکی: 4سال، خیلی حق و ناحق کردیم

مربی سابق تیم ملی فوتبال کشورمان با اشاره به عدم راهیابی تیم ملی به مسابقات جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی گفت: متاسفانه باید بیان کنیم با توجه به شرایطی که تیم ملی و در کل فوتبال کشورمان داشت این عدم صعود به جام جهانی تا حدودی قابل پیش بینی بود.

حسین فرکی در گفت وگو با ایلنا ، ضمن بیان مطلب فوق افزود: احساسم این است که خدا به مردم کشورمان لطف کرد چرا که هواداران فوتبال از مدت ها قبل این آمادگی را پیدا کرده بودند که تیم ملی به جام جهانی صعود نخواهد کرد و شب گذشته با تساوی دیدار تیم های عربستان وکره شمالی مسجل شد که تیم ملی جام جهانی را از دست داده است. با این روند به مردم شوک شدیدی وارد نشد و علت آن هم این بود که زمینه قبلی آن مهیا شده بود.

وی ادامه داد: در حال حاضر من در شمال کشور هستم اما از صبح در کوچه و خیابان هر شخصی را که می بینیم در خصوص عدم راهیابی تیم ملی به جام جهانی صحبت می کند علاقمندان به فوتبال از نتایج به دست آمده دلسرد و افسرده شده اند ، من نیز مانند مردم بسیار ناراخت شدم و از این ناکامی در تعجبم.

مربی سابق تیم ملی اضافه کرد: ای کاش مسوولان سازمان تربیت بدنی و فدراسیون فوتبال هم دلشان به این همه علاقمند به فوتبال می سوخت، شایسته فوتبال و مردم ما نیست این گونه از صعود به جام جهانی باز بمانیم.

فرکی گفت: در فوتبال ما تصمیماتی گرفته می شود که اصولی و کارشناسی نیست و همان تصمیمات است که باعث شکست و ناکامی فوتبال ما می شود ، به هر حال باید قبول کرد با این عدم صعود به جام جهانی مدت زمانی طول می کشد که فوتبال ما سر و سامان بگیرد.

وی افزود: فوتبال ما پایه و اساسش در لیگ و همچنین تیم های ملی به ویژه جوانان و تیم ملی امید است از هم اکنون باید به دنبال موفقیت آنها باشیم به ویژه تیم ملی امید که آماده حضور در مسابقات مقدماتی المپیک لندن می شود.

کارشناس فوتبال کشورمان ادامه داد: البته به شرط این که ما لحظه ای تصمیم نگیریم و فقط جلوی چشم خود را نبینم بلکه مانند سایر کشورهای دنیا، افق ها دور را دیده و برنامه ریزی کنیم.

شب گذشته عراق با وضعیت و شرایط جنگی که در کشور خود دارد در مقابل اسپانیا که از قدرت های برتر دنیا محسوب می شود یک بر صفر شکست می خورد یا همین کره شمالی با تفاوت بسیار زیادی نسبت به 4 سال قبل پا به مسابقات مقدماتی جام جهانی می گذارد و در نهایت موفق می شود به جام جهانی صعود کند.

مربی سابق تیم ملی کشورمان اضافه کرد : از 4 سال قبل و دقیقا” بعد از رفتن محمد دادکان از ریاست فدراسیون فوتبال به اتفاقاتی که در این فدراسیون و در کل فوتبال کشور روی داد ، توجه کنید آن زمان خودتان همه چیز را متوجه خواهید شد . ما در این دوره از مسابقات مقدماتی جام جهانی به حریفان نباختیم بلکه به خودمان باختیم چرا که در فدراسیون فوتبال انتخاباتی در کار نبود و همه چیز بر اساس انتصابات پیش رفت.

فرکی گفت: بنده به عنوان عضو کوچکی از این فوتبال که به مدت 7 سال در تیم ملی بودم متاسف هستم که فوتبال کشور به این روز افتاده است و نمی توانم ناراحتی خودم را پنهان کنم این صحبت هایی که انجام دادم بخش کوچکی از مشکلات فوتبال کشور است که متاسفانه به آن توجه نشد .
وی افزود : طی 4 سال گذشته خیلی حق و ناحق ها در فوتبال کشور اتفاق افتاد . البته جا دارد به سهم خودم از بازیکنان تشکر کنم که با توجه به تمام فشارهای روانی و جسمانی و سختی هایی که در اردو ها داشتند با تمام وجود بازی کردند.

من خودم از نزدیک این مسایل و مشکلات ملی پوشان را لمس کرده ام ، با این حال آن ها دیروز در بازی برابر کره جنوبی با عملکرد خوب خود نشان دادند می خواهند به جام جهانی صعود کنند.
این کارشناس فوتبال ادامه داد : اما فوتبال هم مثل زندگی یک قاعده و اصولی دارد ، همان طور که در زندگی شخصی یک اصولی را رعایت می کنیم در فوتبال هم باید از یک برنامه و سیستم خاصی تعبیت کرد.

وی گفت : باید به این مثال توجه کرد که نابرده رنج ، گنج مسیر نمی شود ، حضور در جام جهانی گنج است اما اگر تلاش و برنامه دقیقی صورت نگیرد نمی توانیم به هدف خود دست یابیم.

مربی سابق تیم ملی کشورمان اضافه کرد: ما جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی را از دست دادیم و این موضوع به تاریخ پیوست. ما مسابقات جام ملتهای آسیا و بعد از آن مسابقات مقدماتی جام جهانی دوره بعدی را پیش رو داریم و به گفته رئیس فدراسیون فوتبال باید برای حضور موفق در این رقابت ها برنامه ریزی کنیم تا حداقل در آن جا از حیثیت فوتبال خود دفاع کنیم.

فرکی گفت : بهترین برنامه برای آینده این است که از همین امروز در فوتبال انتخابات را انجام دهیم . در بین بازیکنان تیم ملی جوانان و امید و مجموعه بازیکنان لیگ برتر بهترین ها را برای تیم ملی انتخاب و برای حضور پرقدرت در رقابت های آینده آماده کنیم.

وی افزود : من قول می دهم اگر فوتبال را به دست افرادی بدهند که اهل و از خانواده فوتبال باشند ، مشکلات حل شده و وضعیت به مراتب از شرایط فعلی بهتر خواهد شد . در این بین فقط دادکان است که می تواند با آدم های فوتبالی مجددا” تیم ملی و لیگ برتر را احیا کند و این واقعیتی است که این روزها مردم هم به آن اذعان دارند.

این کارشناس فوتبال تاکید کرد: من هیچ گاه در خصوص موضوعی پیش بینی نکرده ام اما این روزها خدا را شاهد می گیرم مردم دائما در صحبت های خود صحبت از حضور موفق محمد دادکان در فدراسیون فوتبال می کنند.

دادکان ، استخوان خورد کرده فوتبال است و درد فوتبال را می داند اما متاسفانه غیر فوتبالی ها اجازه نمی دهند او بیاید و در نهایت باید شاهد چنین وضعیتی در فوتبال کشورمان باشیم.

مربی سابق تیم ملی کشورمان ادامه داد : از هم اکنون می توان برای آینده برنامه ریزی کرد و همه چیز را مثل سابق سرجایش قرار داد اما نیاز به یک برنامه ریزی و زیر ساختار مناسب داریم ، این پیشنهاد من است.

فرکی با اشاره به حضور افشین قطبی در راس کادر فنی تیم ملی گفت: به هر حال وی خیلی علاقمند بود روزی در فوتبال کشورمان چنین پستی را دریافت کند حتی آن زمانی که در کره مربیگری می کرد به دنبال این بود که روزی با سرمربیگری ایران در کره جنوبی برابر این تیم قرار گیرد ، این موضوع را می توانستیم از نوع صحبت ها و رفتار قطبی متوجه شد و حالا این افتخار برای او به دست آمده است.

وی افزود: اما به نظر من تیم ملی فوتبال کشورمان آنقدر جایگاه بالای دارد که باید آدم های موفقیت تری روی نیمکت آن بنشیند.