دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر قطبي‌: مسئوليت شكست را مي‌پذيرم

سرمربي تيم ملي فوتبال گفت: به عنوان سرمربي تيم مسئوليت شكست در رسيدن به جام جهاني را قبول مي‌كنم.

افشين قطبي در گفت و گو با فارس، در باره عدم صعود ايران به جام جهاني اظهار داشت: شرمنده مردم ايران شدم كه نتوانستم قولم را عملي كنم. البته من در شرايط سختي تيم ملي را تحويل گرفتم.

وي افزود: زماني تيم ملي را در اختيار گرفتم كه 6 امتياز داشت و بازگرداندن روحيه به اين تيم كار ساده‌اي نبود؛ اما با تلاش خود بازيكنان و سازماندهي خوب در وضعيت مناسبي قرار گرفتيم و معتقدم در اين سه بازي سربلند شديم.

قطبي تاكيد كرد: از روزي كه سرمربي تيم ملي شدم به همه مردم ايران قول دادم كه تيم را به جام جهاني مي‌برم؛ اما شرمنده هستم. گاهي مسايل سازماندهي شده فني و روحي براي رسيدن به هدف كافي نيست و شانس هم مورد نياز است.

سرمربي تيم ملي در باره جريان بازي مقابل كره جنوبي عنوان كرد:‌ در جريان بازي يك بر صفر برنده بوديم. من سال ها در كره جنوبي زندگي كرده‌ام و مي‌دانم دفاعي بازي كردن در سئول يعني مرگ. گرچه روي گلي كه دريافت كرديم آنها سه نفر بودند و ما 6 نفر.

قطبي ادامه داد: پارك جي سونگ با بخت و اقبال توپ را تصاحب كرد و در نهايت ضربه آخر را به ما زد.
وي در باره تصميم AFC و فيفا مبني بر عدم همزماني ديدارهاي اين گروه گفت: AFC و فيفا در حق فوتبال ايران كوتاهي كردند و معتقدم اگر بازي‌هاي اين گروه همزمان برگزار مي‌شد، كره شمالي و عربستان مقابل يكديگر با استرس بازي مي‌كردند.به هر حال به عنوان سرمربي اين شكست را مي‌پذيرم.

قطبي خاطرنشان كرد: در فوتبال ملي ايران ساختاري درست كرده‌ايم كه مي‌تواند در آينده نكات مثبتي را داشته باشد.