دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر كريمي بيرون از بازي بود

نادر دست‌نشان پس از تساوي تيم ايران مقابل كره جنوبي گفت: تعويض‌هاي قطبي ديرهنگام بود و ما براي پيروزي در اين بازي بايد با دو مهاجم بازي مي‌كرديم.

سرمربي تيم فوتبال استيل آذين در گفت‌وگو با ايسنا در خصوص عملكرد تيم ايران در ديدار مقابل كره جنوبي اظهار كرد: تيم ايران در ابتداي كار به خاطر نتيجه‌گرايي بازي را با استرس آغاز كرد و از كره ترس داشت. در مقابل اين كره بود كه بازي را در اختيار گرفت و با كار تركيبي قصد عبور از عمق دفاع ايران را داشت كه از نظر من تا پايان بازي هم موفق بود و توانست از اين تدبير يك گل را وارد دروازه ايران كند.

وي اضافه كرد: كره مدام تلاش كرد از عمق دفاع بازي كند. آن‌ها بازي را به كناره‌ها نبردند، تعويض‌هاي آنها باعث شد دفاع ما مقابل بازي تهاجمي كره‌اي‌ها دچار مشكل شود تا گل تساوي را دريافت كنيم.

سرمربي تيم استيل آذين با بيان اينكه شوت زني دو بازيكن ايران در نيمه نخست باعث شد ترس بازيكنان ما از بازي مقابل كره بريزد تصريح كرد: پس از شوت‌زني نكونام و مهدوي كيا در نيمه نخست اين احساس در بازيكنان تيم ملي به وجود آمد كه آن‌ها مي‌توانند از كناره‌ها كره‌اي‌ها را دور بزنند. در نيمه دوم بازي هم نشان داديم كه كره‌اي‌ها هماهنگي خوبي روي خط دفاع و دروازه‌بان ندارند و همين مساله ما را به گل رساند.

وي اضافه كرد: به خاطر عدم تخصص نصرتي در كارهاي نفوذي به عنوان دفاع چپ مشكل داشتيم. كريمي هم معلوم نبود كه به عنوان مهاجم بازي مي‌كند. او نتوانست در بازي مقابل كره پاسور خوبي باشد و دريبل‌هاي جادويي بزند. در مقابل پارك جي سونگ نيز قبل از به ثمر رساندن تك گل كره مانند علي كريمي بيرون از بازي بود. او پس از زدن گل احيا شد ولي متاسفانه كريمي نتوانست كريمي قبل باشد.

دست‌نشان بيان كرد: در جناح راست هم به خاطر مسووليت دفاعي كه به كعبي محول شده بود او در حمله تيم ملي را كمك نمي‌كرد.

وي درخصوص تعويض‌هاي قطبي در ديدار مقابل كره متذكر شد: بايد از بازيكناني مانند خلعتبري كه در به هم ريختن دفاع حريف تبحر دارند و از سرعت بالايي در دريبل زني برخوردار هستند زودتر در تركيب تيم ملي استفاده مي‌شدند. بهترين تركيب دفاعي حمله است. ما مي‌دانيم هر وقت كه دفاع كنيم اشتباه هم خواهيم كرد چرا كه يك تيم نمي‌تواند در طولاني مدت دفاع كند. فوتبال، بازي اشتباهات است. عقيلي هم در زمان گل دچار اشتباه شد. از نظر من تعويض‌هاي قطبي ديرهنگام بود. در تعويض اول برهاني در زمان خوبي وارد زمين شد. معتقدم اگر در كل بازي با دو مهاجم بازي مي‌كرديم، نتيجه بهتري مي‌گرفتيم. ما با بازيكناني كه در اختيار داريم مي‌خواستيم كار روي زمين را دنبال كنيم. بازيكناني نظير كريمي و شجاعي دريبل‌زن هستند ولي به آن‌ها اجازه بازي داده نشد. از نظر من بايد در كل بازي از سيستم 2 – 4 – 4 استفاده مي‌كرديم.

وي اضافه كرد: شما ديديد وقتي كره‌اي ها از ما عقب بودند، يك مدافع را از بازي خارج كردند و با دو مهاجم كار را دنبال كردند. از نظر من بايد در بازي مقابل كره اساس كار را بر روي دور زدن دفاع حريف مي‌گذاشتيم. اگر اين روش را دنبال مي‌كرديم،‌ نتيجه بهتري مي‌گرفتيم.

وي در پايان با تاكيد بر اينكه ما بايد با تعويض‌هاي به موقع اصل شهامت را به بازيكنان تزريق مي‌كرديم، خاطرنشان كرد: تعويض ديرهنگام ناخودآگاه جلوي شهامت و نبوغ بازيكنان را مي‌گيرد. ما بايد اين جسارت را در بازيكنان ايجاد مي‌كرديم كه با شهامت بازي كنند. در مجموع تيم ملي ايران بازي خوبي را مقابل كره جنوبي به نمايش گذاشت.