دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر كسي كه نمي تواند نتيجه بگيرد، بايد از روي مردم خجالت بكشد و برود

رئیس سابق کمیته داوران فدراسيون فوتبال گفت: حالا كه تيم ملي به جام جهاني صعود نكرده، علي كفاشيان بايد پاسخ گو باشد. او نه تنها تريبون ايران براي مطرح ساختن فوتبال كشور را از دست داده، بلكه ميلياردها تومان هزينه را به هدر داده است.

رضا غياثي در گفت و گو با ايپنا، با اشاره به عدم صعود تيم ملي فوتبال به رقابت هاي جام جهاني، عنوان كرد: همان طور كه همه فوتبال دوستان مي دانند، تيم ملي در زمان فدراسيون محمد دادگان به راحتي توانست به رقابت هاي جام جهاني صعود كند و اين در شرايطي اتفاق افتاد كه صعود تيم در آن زمان آسان تر از دوره فعلي نبود. اما محمد دادگان را به جرم اينكه تيم ملي نتوانسته بود به مرحله بعد رقابت ها راه يابد، از رياست فدراسيون فوتبال كنار گذاشتند. اين در حالي اتفاق افتاد كه نتايج كسب شده در آن زمان درخور فوتبال كشور بود و فوتبال ايران هنوز به جايگاهي نرسيده كه بتواند تيم هايي همچون مكزيك و پرتغال را شكست دهد.

وي گفت: حالا چه كسي پاسخ گو است؟ كدام يك از مسئولان فدراسيون فوتبال درباره هزينه هاي كلاني كه براي صعود تيم ملي به جام جهاني صرف شد، توضيح مي دهد؟ مدتي پيش مصاحبه اي را از آقاي كفاشيان خواندم كه در آن گفته بود: “اگر تيم به جام جهاني صعود نكند، اتفاق مهمي نمي افتد” اما مي خواهم به ايشان بگويم ورزش فوتبال با دو و ميداني متفاوت است و حالا كه ما به جام جهاني صعود نكرديم، هيچكس در دنيا فوتبال ايران را باور نمي كند و اين، اتفاقاً موضوع بسيار مهمي است.

غياثي در پاسخ به علي كفاشيان، رييس فدراسيون فوتبال، ادامه داد: آقاي كفاشيان! شما ميلياردها تومان پول را از دست داديد. علاوه بر اين ميلياردها تومان از محل كمك هاي فيفا به فدراسيون هاي قبلي را هم خرج كرده ايد. در زمان دادگان سهم صعود تيم ملي به رقابت هاي جام جهاني از محل درآمد فيفا 5/4 ميليارد تومان شد، حالا تصور كنيد در شرايط فعلي اگر به جام جهاني صعود مي كرديم اين رقم چند برابر آن دوره بود. با اينكه احترام زيادي براي آقاي كفاشيان قائلم، اما بايد بگويم همين تفكر و همين صحبت ايشان مبني بر كم اهميت جلوه دادن صعود تيم ملي به جام جهاني، به تنهايي مخرب ترين فكر ممكن بود كه به تيم ملي، كادر فني و بازيكنان تزريق شد. بايد ايشان اين فكر را اصلاح كند.

این مدير سابق فدراسيون فوتبال در همين راستا توضيح داد: آقاي كفاشيان بايد بداند كه اگر تيم ملي به جام جهاني صعود كرده بود، تا پايان رقابت ها نام ايران در تمام اخبار و محافل ورزشي در سراسر دنيا مطرح مي شد و مي توانستيم بدون پرداخت حتي يك ريال، تا مدت ها نام مقدس جمهوري اسلامي را بر روي زبان ها بياوريم لذا ايشان نبايد بفرمايد كه اتفاق مهمي نيفتاده، چرا كه ما اين تريبون را از دست داده ايم. جالب است كه كفاشيان، به عنوان دبير كل كميته ملي المپيك يكي از منتقدان محمد دادگان بود، اما حالا اين چنين با مسئله رو برو مي شود.

غياثي تأكيد كرد: پس از بركناري دادگان، سازمان تربيت بدني اجازه دخالت در رياست فدراسيون فوتبال را ندارد و حالا مجمع عمومي فدراسيون فوتبال بايد درباره تغيير در اعضاي حاضر در فدراسيون فوتبال تصميم بگيرد، اما به طور كلي وقتي يك نفر نمي تواند نتيجه بگيرد، خودش بايد از روي مردم خجالت بكشد و برود.

اين كارشناس فوتبال در پايان گفت: با همه اين ها البته در فدراسيون فوتبال افرادي را مي شناسم كه از هيچ خدمت و تلاشي براي صعود تيم ملي به مسابقات جام جهاني دريغ نكرده اند. افرادي همچون سردار محمدي و دوستان ديگر كه زحمات آن ها را نمي توان ناديده گرفت.