دسته‌ها
شال و روسری

خرید بازی کامپیوتر كفاشيان: اگر مشكلات حل مي‌شود، مي‌روم

رييس فدراسيون فوتبال به دنبال حذف تيم ملي ايران از رقابت‌هاي جام جهاني 2010 آفريقاي جنوبي گفت: بايد در تمامي ساختار فوتبال ايران بازنگري شود.

علي كفاشيان در گفت‌وگو با ايسنا، اظهار كرد: تكليف تيم ملي مشخص شد و متاسفانه حذف شديم. اكنون بايد درباره‌ي آينده‌ي كادرفني تيم ملي صحبت كنيم تا بتوانيم براي برنامه‌هاي بعدي تصميم‌گيري كنيم. البته از عملكرد قطبي راضي هستيم و اگر بتوانيم در مذاكرات پيش‌رو به توافق برسيم، قطبي مي‌تواند همچنان سرمربي تيم ملي بماند.

وي افزود: بايد جلسات فني بيشتري درباره‌ي تيم ملي تشكيل شود تا بتوانيم براي آينده‌ تيم خوبي بسازيم. معتقدم تركيب تيم ملي در آينده بايد از بازيكنان جوان تشكيل شود تا بتوانند براي سال‌هاي پيش‌رو كارساز باشند. همچنين بايد ديدارهاي تداركاتي مناسبي را براي تيم ملي برنامه‌ريزي كنيم.

كفاشيان ادامه داد: بي‌ترديد بعد از مشخص شدن كادر فني تمرين‌هاي تيم ملي پيگيري مي‌شود و ما از ترتيب دادن بازي‌هاي تداركاتي در روزهاي فيفا و مناسبت‌هاي ديگر براي تيم ملي غافل نخواهيم ماند. معتقدم با توجه بيشتر به بازيكنان جوان مي‌توانيم خواسته‌هاي فوتبال‌مان را در آينده برآورده كنيم.

وي افزود: برنامه‌ي باشگاه‌هاي ما نيز نيازمند بازنگري است. بايد شرايطي را فراهم كنيم تا كيفيت باشگاه‌ها نيز افزايش يابد و ديگر شاهد حذف هر چهار نماينده‌ي ايران در ليگ قهرمانان آسيا در همان مرحله‌ي نخست نباشيم. اگر كيفيت بازيكنان افزايش يابد، باشگاه‌هاي ما قدرتمندتر مي‌شوند و ثمره‌ي باشگاه‌هاي قوي يك تيم ملي قدرتمند است.

رييس فدراسيون فوتبال ادامه داد: بايد در ساختار كلي فوتبال ما بازنگري شود تا تمامي بخش‌هاي فوتبال ما به طرف پيشرفت حركت كنند و از اين وضعيتي كه در آن قرار داريم، خارج شويم.

كفاشيان درباره‌ي عملكرد تيم ملي فوتبال در مجموع رقابت‌هاي راهيابي به جام جهاني 2010 نيز گفت: معتقدم تيم ملي از ابتدا بسيار متوسط پيش رفت و تيمي كه با نتايج متوسط حركت مي‌كند، براي صعود نياز به شانس و اقبال دارد. ما در بيشتر مسابقات تساوي كسب كرديم و در واقع در بسياري از بازي‌ها با آن كه گل نخست را به ثمر رسانديم و مي‌توانستيم پيروز شويم اما، نتوانستيم نتيجه را حفظ كنيم. من معتقدم بايد تيم ملي را براي چهار سال آينده به گونه‌اي آماده كنيم كه مانند استراليا و ژاپن با قدرت و بدون كوچكترين ترديدي راهي جام جهاني شويم.

وي ادامه داد: شايد نداشتن ثبات مديريت و همچنين كار كوتاه مدت مربيان سبب شد تا به موفقيت نرسيم. شايد هم تحليل قطبي مبني بر ضعف بدنسازي بازيكنان ما يكي ديگر از عوامل حذف تيم ملي بود. به هر حال در اين زمينه بايد بحث‌هاي كارشناسي صورت بگيرد و صاحبان فن درباره‌ي راهكارهاي تقويت تيم ملي و موفق‌ ساختن اين تيم در دوره‌ي بعدي مسابقات نظر دهند.

كفاشيان خاطرنشان كرد: نمي‌توان تقصير حذف تيم ملي را به گردن فرد خاصي انداخت. تيم ملي حاصل عملكرد مديريت فدراسيون، باشگاه‌ها و در واقع حاصل كل مجموعه‌ي فوتبال كشور است و همچنين ابزار و تداركاتي كه براي آنها در نظر گرفته مي‌شود. بنابراين نمي‌توان تنها يك فرد را مقصر دانست.

وي افزود: من اين ضعف را مي‌پذيرم كه ما نتوانستيم به جام جهاني برويم اما، بايد با سرعت اين ضعف‌ها را برطرف كنيم. تصور كنيد تيم ملي در نهايت خود را به جام جهاني مي‌رساند. اما، اين صعود چيزي به تيم ما اضافه يا كم نمي‌كرد و تيم ملي همين گونه باقي مي‌ماند كه چندان سودي نداشت. ما نمي‌خواهيم به جام جهاني برويم و در آنجا زنگ تفريح باشيم بلكه بايد شرايطي را فراهم كنيم كه در جام جهاني هم يك تيم قدرتمند داشته باشيم.

كفاشيان ادامه داد: بي‌ترديد مردم هم تنها انتظار ندارند كه تيم ملي به جام جهاني برود. بلكه انتظار آنها اين است كه حضور قدرتمندانه‌اي در جام جهاني داشته باشيم و بتوانيم از اعتبار فوتبال ايران دفاع كنيم كه معتقدم اين توانايي در فوتبال ايران وجود دارد. به هر حال هدف فدراسيون فوتبال اين است كه با برنامه‌ريزي و همچنين ايجاد ابزارها و بازي‌هاي تداركاتي تيم ملي قدرتمندي را براي رويدادهاي پيش‌رو در سال‌هاي آينده به خصوص جام جهاني چهار سال ديگر آماده سازد.

رييس فدراسيون فوتبال درباره‌ي برخي شايعات پيرامون اعتراض‌هاي بازيكنان بر سر مسايل مالي و يا اختلاف نظر ميان برخي بازيكنان و مسوولان فدراسيون نيز به ايسنا گفت: اين مسايل را در روزنامه‌ها ديده‌ام و هنوز بازيكنان به ايران نيامده‌اند. بايد پس از حضور آنها در ايران پيرامون اين مسايل سوال شود.

كفاشيان درباره‌ي آن كه فدراسيون به دليل نداشتن منابع مالي از قطبي خواسته است كه زمينه‌ي پرداخت پاداش بازيكنان را فراهم كند، نيز گفت: اين مطالب كذب محض است. شايد ما اكنون پول آب خوردن هم نداشته باشيم اما، بي‌ترديد پاداش بازيكنان را پرداخت كرده‌ايم. بازيكنان پيش از انجام بازي مقابل كره پاداش خود را به صورت نقدي دريافت كردند و تمامي آنها نيز اين پاداش را گرفته‌اند تا بحثي به وجود نيايد.

وي درباره‌ي تغييرات احتمالي در تاريخ برگزاري رقابت‌هاي ليگ برتر به دنبال حذف تيم ملي نيز گفت: تغييراتي در اين زمينه نخواهيم داشت و تنها فكر ما اين است كه در يك سال آينده ليگ را به صورت قدرتمندانه برگزار كنيم. اميدواريم تا با تفاهم دو جانبه قطبي هم در تيم ملي بماند و با توجه به تعاملش با باشگاه‌ها يك تيم ملي جديد و خوب را ساماندهي كند.

كفاشيان درباره‌ي اين سوال كه آيا به قطبي براي هدايت تيم ملي در سه ديدار دستمزدي پرداخت مي‌شود، نيز گفت: به هر حال يك سري مسايل از جمله حقوق دستياران او وجود دارد كه پرداخت مي‌شود اما، بحث قرارداد اصلي ما با قطبي از اين به بعد خواهد بود و اگر تفاهم حاصل شود، پرداخت‌هاي مالي ما به او براي قرارداد آينده صورت خواهد گرفت.

رييس فدراسيون فوتبال درباره‌ي تعيين وضعيت تيم ملي اميد و ديگر تيم‌هاي پايه‌اي نيز گفت: وضعيت اين تيم‌ها مشخص است و هيچ تغييري در كادر تيم ملي اميد نخواهيم داشت. قرارداد مربيان اين تيم نيز آماده است و قرار است پيرواني به همراه همكارانش به تهران بيايد تا اين قرارداد امضا شود. تفاهم كامل ميان ما وجود دارد. درباره‌ي تيم نوجوانان نيز شرايط بسيار مناسب به پيش مي‌رود و ما برنامه‌هايي را ترتيب داده‌ايم تا تيم ايران با قدرت در جام جهاني نوجوانان شركت كند. تيم‌هاي جوانان، بانوان و فوتسال ما نيز برنامه‌هاي تداركاتي خود را پشت سر مي‌گذارند.

كفاشيان درباره‌ي بازي ايران و آمريكا نيز به ايسنا گفت: اطمينان مي‌دهم كه بحث اين بازي تبليغاتي نبوده و در دستور كار فدراسيون فوتبال قرار دارد. اكنون به دنبال آن هستيم تا تاريخ برگزاري اين بازي را مشخص كنيم. ضمن آنكه علاوه بر اين بازي قصد داريم تا ديدارهاي تداركاتي سطح بالاي ديگري را نيز براي تيم ملي ترتيب دهيم.

وي درباره‌ي بحث پرداخت حق پخش تلويزيوني نيز گفت: قرارداد ما با صداوسيما مشخص است. اما، يك سري موارد براي سال جديد است كه بايد آن را انجام دهيم.

كفاشيان درباره‌ي پرداخت يكي از اقساط حق پخش تلويزيوني كه قرار بود در هفته‌ي گذشته انجام شود نيز گفت: به هر حال در هفته‌ي گذشته بيشتر افراد درگير مسايل سياسي بودند و اميدواريم اين اتفاق در اين هفته رخ دهد.

كفاشيان درباره‌ي اينكه آيا احتمال دارد از فدراسيون فوتبال استعفا دهد نيز گفت: من چنين تصميمي ندارم چرا كه دليلي براي آن وجود ندارد. اما، اگر با رفتن يك نفر مشكلات حل شود، اين كار را انجام مي‌دهم. در مجموع در فدراسيون مي‌مانم و به فوتبال خدمت مي‌كنم.

وي درباره‌ي بستن مچ بندهاي سبز از سوي برخي بازيكنان تيم ملي در بازي مقابل كره جنوبي گفت: من هيچ تماسي با كره نداشتم و علت آن را هم نمي‌دانم. اين موضوع را بايد از بازيكنان تيم ملي پرسيد. اما، گويا نماينده‌ي فيفا درباره‌ي انگيزه‌ي بازيكنان و سياسي بودن آن شبهاتي را مطرح كرده است چرا كه اگر هدف بازيكنان از اين كار نشان دادن يك نماد مذهبي يا سياسي بوده باشد، برخلاف بند شش اساسنامه‌ي فيفا بوده و احتمال دارد فيفا با اين بازيكنان برخورد كند. به هرحال از خود بازيكنان بايد سوال شود كه چرا آن مچ بندهاي سبز را بستند و سپس باز كردند.